Connect with us

Zprávy

Philips Sound představuje novou bezdrátovou AV platformu Philips Fidelio

Společnost Philips Sound představila tři nové produkty, které se jako první stanou součástí zbrusu nové AV platformy Fidelio. Prémiový soundbar, subwoofer a satelitní reproduktor přinášejí prvotřídní výkon a design řady Fidelio do oblasti vysoce kvalitních audio systémů pro více místností a kanálů.

Základem bezdrátové AV platformy Philips Fidelio je patentovaná technologie DTS® Play-Fi®. Systém typu multiroom se snadno ovládá prostřednictvím aplikace a nabízí jednoduché propojení kompatibilních televizorů, mobilních zařízení, soundbarů a reproduktorů, ať už se nacházejí v domácnosti kdekoliv.

Nová řada Philips Fidelio funguje jako inteligentní ekosystém, který automaticky rozpozná, když se jednotlivá zařízení vzájemně propojí: ať už se jedná o připojení soundbaru Philips Fidelio FB1 k subwooferu Philips Fidelio FW1, nastavení reproduktoru Philips Fidelio FS1 jako zadního kanálu nebo třeba stereo párování dvou reproduktorů Philips Fidelio FS1. Ať už je scénář jakýkoliv, systém se vždy postará o nejlepší možný audio zážitek.

Soundbar Philips Fidelio FB1: zvukový výkon, který pohltí místnost

Philips Fidelio FB1 je diskrétní, štíhlý 7.1.2kanálový soundbar, speciálně navržený jako doplněk k nejnovějším minimalistickým bezrámečkovým televizorům vyšší třídy. Celkem 15 měničů spolu s výkonem 310 W (RMS) společně zajišťují působivý zvukový výkon, který vyplní celou místnost.

Philips Fidelio FB1 má jednotlivé LCR sekce rozdělené do samostatných krytů. Toto uspořádání minimalizuje přeslechy a zajišťuje vynikající rozlišení a čistotu zvuku. Každý z kanálů LCR navíc disponuje dvojicí středotónových měničů, které jsou umístěné po obou stranách výškového reproduktoru v klasickém uspořádání D’Appolito, což přináší lepší integraci zvuku středního a vysokého rozsahu. Pro přesvědčivý prostorový zvuk, a tím pádem ještě lepší ozvučení místnosti, jsou zde navíc dva boční měniče, jeden na každém konci soundbaru. Další vylepšení pak přináší dva speciální výškové měniče Dolby Atmos nacházející se v horní části zařízení, po obou stranách speciální basové skříně se dvěma subwoofery.

Tradičně vysoce kvalitní provedení – charakteristické pro reproduktory Philips Fidelio – zahrnuje obložení zkoseného okraje soundbaru kůží značky Muirhead a akusticky transparentní kovovou mřížku. Design soundbaru tak perfektně doplňuje prémiové modely televizorů Philips.

Bezdrátový subwoofer Philips Fidelio FW1: prvotřídní zvuk a provedení

Bezdrátový subwoofer Fidelio FW1 disponuje velkým 8″ basovým reproduktorem směřujícím dolů, jejž po stranách doplňují dva velké pasivní zářiče umístěné „zády k sobě“ a také výkonný 200W (RMS) zesilovač. Jeho hluboké, rychlé a detailní basy jsou díky tomu ideální pro sledování filmů i poslech hudby. Design kombinuje kůži značky Muirhead a dřevo, horní desku pak tvoří broušený hliník. To vše dodává subwooferu Fidelio FW1 vysoce sofistikovaný vzhled.

Bezdrátový reproduktor Fidelio FS1: prémiový designový reproduktor

Bezdrátový reproduktor Fidelio FS1 je všestranný třípásmový reproduktor s flexibilní konstrukcí. Díky tomu jej lze využít nejen jako samostatnou jednotku, ale také jako stereofonní pár nebo jako satelitní reproduktory v 7.1.4kanálovém systému společně se soundbarem FB1 a subwooferem FW1. Promyšlená konstrukce se skládá z výškového reproduktoru s předním vyzařováním, úhlové středotónové jednotky s vyzařováním směrem vzhůru a basového reproduktoru směřujícího dolů, který se nachází ve vlastní, vyhrazené části skříně. Basový výkon dále posilují dva pasivní zářiče. Výkon je velkorysých 60 W (RMS), což umožňuje, aby FS1 bezproblémově obsloužil středně velké i větší místnosti.

Model Fidelio FS1 vypadá perfektně jako solitér i jako součást AV systému Fidelio. S ním jej spojuje prémiový design tvořený kombinací kůže Muirhead a kovu – povrchová úprava, která se v tomto segmentu trhu vyskytuje jen zřídka. Aby byl zážitek skutečně audiovizuální, jsou součástí reproduktoru Fidelio FS1 také vestavěná LED světla. Ve spolupráci s televizory Philips Ambilight se tak do světelného efektu Ambilight ponoří celá místnost.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com