Connect with us

Zprávy

Obří projekt chytrého průmyslu i propojení odlehlých oblastí

Nejvýznamnější veletrh mobilních komunikací MWC ve španělské Barceloně tradičně provázelo vyhlášení prestižních cen GLOMO. Organizace GSMA tentokrát ocenila bezmála tři desítky projektů a řešení, pět ocenění si z veletrhu odnesla také technologická společnost Huawei.

Výroční ceny Global Mobile Awards (GLOMO) oslavují průkopnická řešení a inovativní aktivity v oblasti mobilních technologií. Letos byly udíleny v rámci šesti různých kategorií, přičemž výběr vítězů se odvíjí od hodnocení více než dvou stovek nezávislých subjektů z celého světa z řad předních odborníků z oboru, ale i analytiků, novinářů, akademických pracovníků či zástupců mobilních operátorů. Technologická společnost Huawei získala tři ocenění v kategorii Mobilní technologie a po jednom ocenění v kategoriích Tech4Good a Digital Everything.

Organizace GSMA ocenila dlouhodobé úspěchy Huawei při vývoji technologie Massive-MIMO a cenou za Best Mobile Network Infrastructure poctila třetí generaci antén AAU, konkrétně MetaAAU a Meta BladeAAU. Toto portfolio je první ve své třídě, které představuje technologii ELAA (Extremely Large Antenna Array) a dělá technologie Massive MIMO ještě ekologičtějšími, zároveň je také optimálním řešením pro zlepšení pokrytí, kapacity a energetické účinnosti 5G. Série MetaAAU již byla nasazena ve více než 50 městech po celém světě s celkovou expedicí přesahující 100 000 kusů.

Ocenění za Best Mobile Technology Breakthrough připadlo Huawei FDD Beamforming řešení, díky kterému mohou operátoři po celém světě budovat špičkové 5G sítě vyznačující se mimo jiné maximálním výkonem, nejnižší spotřebou energie a optimální uživatelskou zkušeností. Produkty Huawei FDD získaly v rámci veletrhu MWC uznání od GSMA již v loňském roce – tehdy se jednalo o sérii FDD Gigaband – a ke dnešnímu dni je nasadilo více než 100 světových operátorů.

Ocenění Best Mobile Innovation for the Connected Health and Wellbeing získala Huawei společně s pekingskou fakultní nemocnicí Süan-wu a společnostmi China Unicom a CITC za 5G mobilní jednotku Maintaining Brain Health využitelnou pro pacienty s mrtvicí. Velký ohlas vyvolal také projekt plně propojené 5G továrny na výrobu domácích spotřebičů vybudovaný ve spolupráci se společnostmi Midea a China Mobile v čínském Ťing-čou, který je zcela největším svého druhu na světě. Huawei za něj spolu s partnery získala ocenění 5G Industry Challenge, které vyzdvihuje mimořádné projekty demonstrující širokou škálu aplikací 5G v oblasti chytrého průmyslu.

Dlouhodobým závazkem společnosti Huawei je zpřístupnit digitální příležitosti lidem ve všech koutech světa, což dokazuje ocenění GSMA udělené Huawei za Best Mobile Innovation for Emerging Markets. Zhruba 40 % světové populace stále nemá přístup k mobilnímu internetu a mezi nimi jsou také stovky milionů lidí žijících ve velmi odlehlých oblastech, kterým zcela chybí pokrytí mobilními vysokorychlostními sítěmi. Huawei se rozhodla této výzvě postavit s řešením RuralLink, které poskytuje všudypřítomné pokrytí s mimořádně nízkými náklady a spotřebou energie. „Je nám ctí získat toto ocenění od GSMA,“ uvedl na pódiu Aaron Ťiang ze společnosti Huawei. „Inovace RuralLink týkající se samotných antén a přenosových možností dovolují vznik ekologických a zjednodušených vysílačů schopných dalšího vývoje a rozšiřují pokrytí s garantovaným uživatelským zážitkem i do vzdálených oblastí, což umožňuje vylepšení uživatelské zkušenosti většímu množství lidí, vesnic i malých a středních podniků.“

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com