Connect with us

Zprávy

Nový výzkum společnosti VMware ukazuje pokračující rozvoj moderních architektur komunitou vývojářů Spring

Nejnovější studie společnosti VMware o stavu ekosystému okolo integračního prostředí Spring odhalila, v roce 2022 pokračoval rozmach moderních architektur, přičemž 55 % respondentů uvedlo, že používají převážně moderní architektonické styly, což představuje nárůst o 5 procentních bodů oproti předchozímu roku. Z nich 93 % uvedlo, že používají mikroslužby, 25 % využívá reaktivní a téměř čtvrtina (24 %) bezserverové architektury. To podporuje zrychlené dodávání moderních aplikací, což se odráží ve skutečnosti, že trend nativní kompilace v roce 2022 rovněž pokračoval.

Výzkum ukázal, že všichni respondenti (98 %), kteří jsou obeznámeni s projektem Spring Native, mají zájem o kompilování aplikací Spring. Více než tři čtvrtiny respondentů (79 %) hodlají nasadit aplikace kompilované pomocí integračního prostředí Spring nejpozději do dvou let. Tři čtvrtiny respondentů (75 %) uvedly, že rády používají integrační prostředí Spring, protože je stabilní, škálovatelný a bezpečný. Studie nicméně také zjistila, že v komunitě okolo Javy se staly problémem aktualizace, protože se zrychlením vydávání nových hlavních i menších verzí stoupají nároky na provozní personál a vývojáře.

  • Dobrou zprávou je, že většina uživatelů platformy Spring používá aktuální verze a drží krok lépe než v roce 2021 – 70 % dotázaných tvrdí, že plánují přechod na příští hlavní vydání Spring do dvanácti měsíců.
  • Přesto více než čtvrtina (26 %) uživatelů platformy Spring nyní považuje vzdělávání a odbornou přípravu za komplikované, zejména pokud jde o nalezení správných informací o tom, jak používat moduly společně a pochopit, co jednotlivé komponenty dělají a kdy je použít.

Server Spring.io byl v roce 2022 hlavním zdrojem informací o platformě Spring (80 %), následovaný Stack Overflow (77 %) a Baeldung (72 %). Baeldung (68 %) a Stack Overflow (56 %) jsou považovány za obzvlášť dobré zdroje pro učení nových funkcí a schopností platformy Spring. Kanál SpringDeveloper na YouTube (34 %) byl také užíván jako zdroj vzdělávání ohledně integračního prostředí Spring. Na podporu průběžného vzdělávání a školení v reakci na tato zjištění spustila společnost VMware novou Akademii Spring, která poskytuje praktické zkušenosti a pomáhá uživatelům aplikovat nové vědomosti a získat dovednosti potřebné k vytváření robustních, škálovatelných aplikací jednoduchých na údržbu.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com