Zprávy

Nový Sophos Firewall zvyšuje výkon a flexibilitu sítě

Sophos představil novou verzi produktu Sophos Firewall s funkcemi softwarově definované WAN (SD-WAN) Xstream a vylepšeními nejlepší virtuální privátní sítě (VPN) ve své třídě, které výrazně zvyšují výkon a flexibilitu sítě.

„Dnešní globálně distribuované sítě, spolu s rozmachem cloudových aplikací, nutí mnoho organizací přehodnotit tradiční architekturu WAN,“ řekl Raja Patel, senior viceprezident pro produkty společnosti Sophos. „Nové funkce SD-WAN a VPN integrované v řešení Sophos Firewall, které jsou klíčovým pilířem naší strategie Secure Access Service Edge (SASE), umožňují organizacím nejen přijmout tyto nezbytné změny, ale také si osvojit flexibilní připojení k sítím typu WAN a zlepšit odolnost a výkon cloudových aplikací.“

Mezi hlavní nové SD-WAN funkce patří:

  • Xstream FastPath pro akceleraci VPN provozu přes Internet Protocol Security (IPsec): Nové ovládací prvky FastPath automaticky přenášejí důležité toky tunelů SD-WAN přes procesory Xstream Flow Processors v zařízeních řady XGS, pro urychlení důvěryhodného provozu a výrazné zvýšení výkonu a ochrany, protože uvolňují prostředky pro TLS a hloubkovou kontrolu paketů.
  • Orchestrace SD-WAN: Nová funkce v Sophos Central umožňuje snadnou a automatizovanou orchestraci komplexních překryvných sítí SD-WAN ve více lokalitách, což zjednodušuje úkol, který dříve mohl trvat hodiny, na několik minut.
  • Profily SD-WAN s podporou více bran: Nové řešení správy linek SD-WAN umožňuje bezproblémové a efektivní směrování provozu přes více linkových bran WAN na základě výkonu, aniž by to v případě přerušení mělo dopad na aktivní připojení.
  • Monitorování a protokolování výkonu SD-WAN: Nové nástroje pro sledování a protokolování výkonu poskytují sledování výkonu a metrik směrování linek SD-WAN v reálném čase i v minulosti, včetně latence, jitteru a ztráty paketů.

„SD-WAN zlepšuje dostupnost lokalit, snižuje náklady a zvyšuje výkon podnikových sítí WAN a je přizpůsoben k širšímu přesunu aplikací do veřejných cloudů. O produkty SD-WAN je mezi klienty velký zájem a odhadujeme, že produkty typu SD-WAN nasadilo v produkčních sítích více než 50 000 zákazníků. I nadále očekáváme rychlý růst nasazení SD-WAN a předpovídáme, že tržby dodavatelů porostou v příštích třech letech více než 20% složenou roční mírou růstu (CAGR),“ uvádí studie Gartner® Hype Cycle™ for Enterprise Networking, 2021.

Mezi vylepšení VPN, která dále zjednodušují orchestraci zabezpečených šifrovaných tunelů mezi lokalitami a pro vzdálený přístup, patří:

  • Vylepšení výkonu VPN: Kapacita VPN s IPsec a Secure Sockets Layer (SSL) VPN se zvýšila až pětinásobně v závislosti na modelu hardwaru.
  • Vylepšení uživatelského prostředí VPN: Zjednodušené administrační prostředí, noví průvodci a vylepšení protokolování VPN usnadňují a zpřehledňují každodenní správu a nastavení sítě VPN.
  • Integrace hybridní sítě s Amazon Web Services (AWS): Nový nástroj pro import usnadňuje propojení hybridních lokálních sítí a sítí virtuálního privátního cloudu (VPC) AWS.

Sophos Firewall se integruje se Sophos ZTNA (zero trust network access), pod jednotnou správu, což je klíčový pilíř strategie SASE společnosti Sophos, která byla spuštěna na začátku tohoto roku, a poskytuje jednodušší a škálovatelnější řešení oproti tradičním VPN pro vzdálený přístup. Síťové řešení je také součástí adaptivního ekosystému kybernetické bezpečnosti Sophos Adaptive Cybersecurity Ecosystem, který integruje celé portfolio produktů, služeb a informací o hrozbách společnosti Sophos pro rychlejší a kontextuálnější i synchronizovanější detekci, ochranu a reakci.

Sophos Firewall je k dispozici k okamžitému nákupu výhradně prostřednictvím globálního kanálu partnerů a poskytovatelů řízených služeb (MSP). Lze jej, společně s dalšími řešeními, snadno spravovat prostřednictvím cloudové platformy Sophos Central, kde mohou uživatelé v jednotném intuitivním rozhraní dohlížet na instalace, reagovat na výstrahy a sledovat licence a blížící se termíny jejich obnovy.

Exit mobile version