Zprávy

Nový Sophos Firewall: síla architektury Xstream pro distribuované výpočty a edge computing

Sophos, celosvětový lídr v oblasti inovací a poskytování kybernetické bezpečnosti jako služby, představil nové funkce svého Sophos Firewall, které lépe vyhovují komplexním a náročným potřebám distribuovaných výpočtů a podnikového edge computingu. Sophos Firewall nyní nabízí vylepšení výkonu, která zrychlují kontrolu šifrovaného provozu, dynamické směrování provozu pro IPv6 a zvýšenou odolnost díky vyvažování zátěže, vylepšení vysoké dostupnosti softwarově definované sítě SD-WAN i bezproblémovou integraci s Microsoft Azure Active Directory.

„Jednou z klíčových výhod architektury Xstream a procesorů Flow je jejich programovatelnost. To znamená, že zatímco jiné firewally se časem zpomalují, my můžeme zvyšovat výkon a současně přidávat nové funkce a schopnosti,“ řekl Daniel Cole, viceprezident pro řízení produktů síťové bezpečnosti ve společnosti Sophos. „Náš design zajišťuje, že investice zákazníků do Sophos Firewallu je chráněna i do budoucna a umožňuje bezproblémový přechod do světa cloudových služeb. SD-WAN a Secure Access Service Edge (SASE) vyžadují efektivnější platformu, která je nejen odolná, ale také více než kdy dříve usnadňuje a urychluje každodenní správu.“

Efektivní a spolehlivé vyhodnocování síťového provozu má zásadní význam pro ochranu před útočníky, což dokládá i aktuálně zveřejněná studie Sophos 2023 Threat Report. Distribuovaná pracoviště, vzdálené pracovní síly, cloudové úlohy, na míru vytvořené starší aplikace a rostoucí závislost na globálních poskytovatelích softwaru formou služby znamenají pro pracovníky zodpovědné za bezpečnost sítí velké problémy s konfigurací a řízením rizik.

Sophos Firewall nyní poskytuje výkon, ochranu a odolnost, které distribuované podniky vyžadují, a zároveň zjednodušuje správu složitých sítí. Mezi přínosy patří:

• Pokročilý výkon a ochrana: Nový, vysoce výkonný dynamický routovací engine a akcelerace Xstream Transport Layer Security (TLS) FastPath zlepšují kontrolu šifrovaného provozu a zároveň přidávají prostor pro provoz, který vyžaduje hloubkovou kontrolu paketů; navíc asymetrické kryptografické funkce v procesorech Xstream Flow, které jsou součástí každého zařízení řady XGS, umožňují kontrolu TLS i v těch nejnáročnějších sítích.

• Klid díky zvýšené odolnosti: Nové vyrovnávání zátěže SD-WAN pro zajištění výkonu a spolehlivosti v případě výpadku poskytovatelů internetových služeb (ISP), spolu s vylepšením clusterů s vysokou dostupností, zajišťují maximální kontinuitu provozu a provozuschopnost kriticky důležitých sítí.

• Zjednodušení správy: Správa zabezpečení sítě je snadnější než kdy dříve díky nové integraci s Microsoft Azure Active Directory pro bezproblémové jednotné přihlášení správce a novému vyhledávání hostitelů a objektů služeb.

Sophos Firewall se integruje se Sophos ZTNA (Zero Trust Network Access) v rámci jednotného ovládacího prostředí a je klíčovým pilířem strategie SASE (Secure Access Service Edge) společnosti Sophos, která poskytuje jednodušší, škálovatelnější a bezpečnější řešení než nabízení tradiční virtuální privátní sítě (VPN) pro vzdálený přístup. Síťové řešení je také součástí ekosystému Sophos Adaptive Cybersecurity Ecosystem, který integruje celé portfolio produktů a služeb společnosti Sophos a Sophos X-Ops (mezioperační pracovní skupiny propojující expertní týmy SophosLabs, Sophos SecOps a SophosAI) pro sdílení informací o hrozbách pro rychlejší, kontextuálnější i synchronizovanější detekci, ochranu a reakci.

Exit mobile version