Connect with us

Zprávy

Nový distribuční switch Juniper Networks řady EX přináší do podnikových sítí větší jednoduchost, škálovatelnost a lepší zabezpečení

Společnost ComSource, která se zaměřuje na kyberbezpečnost a síťovou infrastrukturu a je jediným Elite partnerem Juniper Networks v České republice a na Slovensku, představila na lokáním trhu nový distribuční switch Juniper Networks EX4400-24X. Ten usnadňuje implementaci kampusových sítí prostřednictvím cloudu, urychluje jejich zprovoznění a minimalizuje náklady. Novinka v portfoliu switchů Juniper přináší podnikům ještě lepší škálovatelnost, vyšší výkon a kvalitnější zabezpečení.

„Tradiční lokální řešení pro mikrosegmentaci jsou nesmírně složitá na nasazení a správu, takže je obtížné dosáhnout maximální slibované úrovně bezpečnosti a flexibility,“ uvádí Jaroslav Cihelka, spolumajitel společnosti ComSource, jediného Elite partnera Juniper Networks v České republice a na Slovensku. „Nejnovější přírůstek do podnikových řešení Juniper Networks řízených umělou inteligencí spojuje schopnosti technologie Mist AI a jednoduchosti cloudu s osvědčenou technologií EVPN/VXLAN. Vzniká tím bezpečné, otevřené a bezproblémové řešení pro kampusové sítě s dalšími možnostmi mikrosegmentace.“

Zjednodušená implementace kampusové sítě

Podniková IT oddělení se potýkají s komplexností konfigurace moderních L2/L3 protokolů jako je EVPN/VXLAN. V důsledku toho se těmto užitečným architekturám často zcela vyhýbají. Nové řešení společnosti Juniper využívá Mist AI a cloud k bezproblémovému nasazení v prostředí zákazníka. Vyznačuje se řadou unikátních vlastností:

  • Zákazníci nyní mohou nasadit běžné, na standardech založené kampusové síťové architektury, jako je EVPN multihoming, EVPN core/distribution nebo IP Clos, pomocí snadného procesu ve třech krocích, kde si zvolí požadovanou topologii, přiřadí zařízení/role a odešlou konfigurace do jednotlivých prvků.
  • Mist AI přináší aktivní identifikaci problémů a jejich nápravu. To umožňuje úspěšnou implementaci a optimalizovaný provoz sítě. Například s předplatným služby Wired Assurance společnosti Juniper mohou zákazníci snadno identifikovat a opravovat široké spektrum problémů s přepínáním, jako jsou chybějící sítě VLAN, nestabilita portů nebo vadné kabely.
  • S řešením od společnosti Juniper lze snadno nastavit automatizovaná skupinová pravidla (GBP) a zavést mikrosegmentaci pro lepší zabezpečení aplikací a IoT zařízení. Jedná se o ideální doplněk ke zpravodajství o hrozbách SecIntel pro EX, který chrání před neoprávněným přístupem k interním aplikacím a zařízením.
  • Virtuální síťový asistent (VNA) Marvis využívá přirozený jazyk k poskytování jednoduchých odpovědí na složité problémy a aktivně identifikuje zásadní kroky k jejich nápravě. Díky využití společného modulu Mist AI v celém portfoliu kampusových a pobočkových řešení společnosti Juniper spolu všechny součásti sítě spolupracují. To umožňuje získat dokonalý přehled a optimalizovat spojení v celé trase od koncového bodu po cloud.

Se switchingovými řešeními Juniper pro kampusové sítě řízenými umělou inteligencí Mist AI získávají zákazníci a partneři plné výhody standardizované architektury na bez starostí s implementací a provozních nákladů, které implementaci těchto prostředí tradičně brzdí.

Nová řada EX4400-24X: distribuční switche podnikové třídy zrozené v éře moderního cloudu a umělé inteligence

Podniky všech velikostí čelí rychle rostoucímu počtu uživatelů, zařízení a aplikací, které potřebují přístup k síti současně, rychle a bezpečně. Budování sítí, které vyhoví dnešním i budoucím požadavkům vyžaduje komplexní strategii pokrývající software i hardware od klienta po cloud.

EX4400-24X je nejnovější přírůstek do portfolia switchů řady EX pro kampusové a pobočkové sítě, kde doplňuje řadu switchů EX4400. Slouží jako 10gigabitové distribuční zařízení nebo jako malé jádro, které má základ v cloudu a je plně kompatibilní s pokročilou technologií kampusové architektury společnosti Juniper. Stejně jako ostatní modely řady EX4400 je i EX4400-24X nativně ovládaný z cloudu a optimalizovaný pro jednoduchost a škálovatelnost. Zároveň díky využití špičkové umělé inteligence společnosti Juniper poskytuje vynikající zkušenost jak uživatelům, tak podnikovému IT.

Switche jsou optimalizované pro technologii Mist AI, což IT týmům umožňuje zkrátit dobu implementace díky zprovoznění bez lidského zásahu (ZTP) a automatizovaným pracovním postupům. Mist AI také zajišťuje rychlé řešení problémů včetně analýzy událostí v celém prostředí, aktivní detekce anomálií a autonomního provádění příslušných akcí v síti.

Všechny modely řady EX4400 navíc obsahují důležité bezpečnostní funkce, jako je MACsec se šifrováním AES256 a na standardech založená mikrosegmentace využívající skupinové politiky (GBP) pro rostoucí potřeby zařízení IoT. Zajišťují také monitorování datových toků v reálném čase na ochranu před probíhajícími bezpečnostními hrozbami.

EX4400-24X má kompaktní rozměry s 24 porty 10GbE, různé možnosti uplinku (100 GbE, 25 GbE a 10 GbE) a podporuje sdružení až 10 přepínačů do jednoho logického zařízení ve virtuálním šasi, takže je ideální pro nasazení jak v podnikovém kampusu, tak v prostředí menších datových center.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com