Connect with us

Zprávy

Nová zařízení pro Webex se soustředí na zvýšení technické kvality videokonferencí

Společnost Cisco představila další inovace ekosystému Webex, nejpoužívanějšího a nejkomplexnějšího end-to-end řešení pro hybridní práci. Nejnovější hardwarová vylepšení se zaměřují na lepší kvalitu videokonferencí. Ukazuje se totiž, že nedostačující technologie může výrazně ovlivnit výkony hybridních týmů.

Mnoho výzkumů z poslední doby potvrzuje, že model hybridní práce přináší nejen pozitiva plynoucí z flexibility či úspor času, ale má i své stinné stránky. Například účastníci studie Dimensional Research uvedli, že na videokonferencích tráví dvě a více hodin denně (93 %) a cítí se z nich unaveni (95 %). Bezmála 70 % respondentů se vzdálených schůzek účastní prostřednictvím notebooků.

Nejen tento průzkum potvrzuje, že problémy se zapojením, synchronizací, nastavením, hlukem na pozadí, špatným zvukem či nízkou kvalitou videa mohou být zdrojem frustrace. I použité technologie tak významně ovlivňují efektivitu pracovních týmů. A nová zařízení pro Webex nejsou samoúčelné „vychytávky“, ale inovace, které mají reálný dopad na kvalitu práce.

Aktuálně Cisco uvádí na trh inovace Webex Room Bar a Cisco Desk Camera 1080p.

Webex Room Bar představuje komunikační konzoli určenou především do malých či středně velkých zasedacích místností a s pomocí umělé inteligence dokáže řešit problémy vzdáleností ve stísněných prostorech. AI zároveň vyrovnává úroveň hlasitosti všech účastníků a eliminuje ruch na pozadí. Webex Room Bar umožňuje připojení nejen ke schůzkám Webex, ale i Zoom, Microsoft Teams či Google Meet. Webex Room Bar představuje elegantní řešení, které i do menších prostor, huddle space, a třeba i do domácnosti přinese vlastnosti a funkce velkých zasedaček.

Cisco Desk Camera 1080p s vysokým rozlišením přináší vynikající kvalitu videa na domácím monitoru nebo notebooku a lze ji také použít v kanceláři pro hotdesking. Je vybavena mimo jiné dvěma všesměrovými mikrofony a pro dokonalý obraz používá rychlé automatické ostření, korekci světla a výkonný 4násobný digitální zoom.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com