Connect with us

Zprávy

Nová generace úložných polí Seagate Exos X nabízí dvojnásobný výkon a samoopravitelnou technologii

Společnost Seagate Technology Holdings, světový lídr v oblasti infrastrukturních řešení pro ukládání velkoobjemových dat, uvedla na trh novou generaci systémů Exos X. Tato pokročilá úložná pole ovládají Seagate řadiče, které jsou založené na architektuře šesté generace. Nové systémy Exos X se vyznačují až dvojnásobným výkonem oproti předchozí generaci a zvýšenou pracovní odolností. Ochranu ukládaných dat zajišťuje řešení ADAPT (Advanced Distributed Autonomic Protection Technology) a inovativní samoopravitelná technologie Seagate ADR (Autonomous Drive Regeneration).

Exos X série jsou petabajtová škálovatelná úložná řešení připravená k montáži do racku. Agregují
a virtualizují desítky až stovky pevných disků a SSD jednotek, čímž nabízejí maximální datovou odolnost, výkon a dostupnost. Exos X jsou ideálním řešením jak k nasazení do podnikových úložných infrastruktur, tak konvenčních datových center či privátních cloudů.

Integrované řešení Seagate ADAPT minimalizuje redundanci dat a v případě obnovy urychluje potřebnou dobu. Ve spojení s ADAPT potom samoopravná technologie ADR může nepřetržitě monitorovat, diagnostikovat a automaticky v případě detekovaného problému podle potřeb překonfigurovat disky, čímž eliminuje potřebu jejich ruční výměny. Tím datovým centrům umožňuje omezit bezprostřední nutnost manipulace s fyzickými disky, sníží počet zásahů techniků a rovněž dopad elektronického odpadu na životní prostředí.

Nově použitý řadič VelosCT nabízí vynikající výkon až 725 000 IOPS (počet operací čtení/zápis za sekundu) při latenci 1 ms, sekvenční rychlost čtení až 12 GB/s a zápis rychlostí 10 GB/s. Toto řešení je vhodné k zapojení do datových center, kde poskytuje vynikající výkon pro hyperscale pracovní zátěže, těží z efektivity, jednoduchého nasazení a zjednodušené správy dat v široké škále náročných pracovních úkonů.

„Naše jedinečná vertikální integrace, která začíná u návrhu a výroby zařízení až po zprovoznění samotného řešení, přináší na trh podnikových úložných systémů novou úroveň inovací,“ řekl Ken Claffey, senior viceprezident pro systémy společnosti Seagate. „S nově navrženým řadičem mohou nové úložné systémy Exos X dosáhnout další úrovně dostupnosti, spolehlivosti a výkonu v RAID diskovém poli, poskytnout lepší efektivitu, a přitom výrazně snížit zátěž na administrativu. Systémy Exos X pomohou našim zákazníkům
v datových centrech vytvořit strategii správy dat připravenou na budoucnost
,“ dodává.

„Z nového Seagate RAID řadiče máme velkou radost. Představuje totiž vysoce výkonné a nákladově efektivní systémové řešení,“ řekl Dorin Vanderjack, viceprezident a generální ředitel společnosti Intel U.S. OEM & Strategic Account Sales. „V této době bezprecedentního růstu dat zlepšuje integrace procesorů Intel Xeon D a vylepšenou architekturou Seagate založenou na ASIC redukuje celkové náklady zákazníků na pořízení, čímž pomáhá zvýšit hodnotu jak hardwaru, tak dat,“ sděluje.

„Spolehlivost, rychlost a dostupnost datových úložišť je zásadní pro zajištění integrity záznamů našeho síťového forenzního řešení,“ řekl Timur Ozcan, zakladatel a generální ředitel společnosti Neox Networks, německého poskytovatele a výrobce síťových řešení specializujících se na měření, monitorování a zabezpečení sítě. „Případné problémy s ukládáním dat by mohlo ohrozit naše vyšetřování počítačové kriminality. A tomu se musíme vyhnout. Proto řešení v podobě Seagate Exos X 5U84 je pro nás jasná volba, jak nejlépe překonat tyto výzvy. S optimalizovaným formátem 5U a novým RAID řadičem se můžeme spolehnout na systém Seagate Exos, který nepřetržitě, spolehlivě zaznamenává a ukládá velké sady dat, rychlostí 80 Gb/s a beze ztráty paketů,“ vyzdvihuje.

Systémy Exos X plně podporují existující a otevřené standardy Swordfish a Redfish. Úložná pole Seagate Exos X 2U12, 2U24 a 5U84 – všechna s novými řadiči VelosCT ASIC – jsou dostupná na celém světě prostřednictvím autorizovaných distributorů Seagate. Další podrobnosti naleznete na stránce Seagate All Flash, Hybrid & Disk Arrays.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com