Connect with us

Zprávy

Nová chytřejší řešení společnosti Lenovo pro vzdělávání podporují výuku budoucnosti

Společnost Lenovo na konferenci Future of Education Technology Conference (FETC) 2023 v New Orleans představila nové hardwarové, softwarové a servisní řešení navržené tak, aby podpořilo a umožnilo vzdělávání odkudkoliv. Nejnovější portfolio Lenovo Education zahrnuje notebooky s operačním systémem Windows 11 nebo ChromeOS navržené tak, aby pomohly studentům a učitelům přijmout systém hybridního vzdělávání nové úrovně.

Díky novým řešením pro notebooky Lenovo jako je vylepšená konektivita a zvýšená odolnost podpořená testovacími metodami DuraSpec1 se mohou učitelé, studenti a rodiče spolehnout na inovativní technologie, které jim pomohou udržet nejvyšší úroveň vzdělávání. S pomocí služby Lenovo TruScale Device as a Service mohou vzdělávací instituce zajistit konzistentní dodávky kvalitních zařízení, využívat vyšší flexibilitu a efektivitu nákladů.

Nové řešení Lenovo VR Classroom vytváří pohlcující zážitek z výuky prostřednictví poutavých vizuálů, smysluplného obsahu a připraveného audio výkladu, což pomáhá vytvořit spojení s každým studentem. Řešení Lenovo VR Classroom je otevřené, flexibilní a bezpečné a má vše potřebné pro přístup, spuštění a přizpůsobení výuky VR zážitkům pro vylepšení učebního plánu. Pedagogové mohou pomocí tohoto kompletního VR řešení najít nebo vytvořit skvělý obsah, plánovat inovativní hodiny a zapojit studenty naplno do pohlcujících zážitků.

Společnost Lenovo také představila novou funkci spolupráce – vlastní řešení správy učebny LanSchool Air. Společné vyučování umožňuje učitelům sdílet své třídy s dalšími osobami, jako jsou asistenti, studenti učitelství, výchovní poradci a školní administrátoři, a poskytovat tak ucelenější hodiny.

Obrovské změny, které se ve školách odehrály za poslední dva roky, způsobily desetinásobné zrychlení inovací ve vzdělávání a přijetí technologií na celém světě. Školy implementovaly tzv. edtech řešení rychleji než kdy předtím, aby podpořily náhlý přechod na distanční výuku a musely se také neustále vyvíjet, aby zvládly čelit následujícím výzvám, se kterými se jejich studenti setkávají. Přestože letošní rok představuje pro mnohé školy na celém světě návrat ke zdánlivému normálu, přechod na osobní vzdělávání nevymaže změnu digitálního paradigmatu, kterou pandemie přinesla. Na podporu probíhající digitální transformace a rozšíření přijatých hybridních učebních stylů přináší společnost Lenovo stále nové inovace, aby poskytla ekosystém všestranných hardwarových, softwarových a servisních řešení. Ty jsou účelově vytvořeny tak, aby umožnily pedagogům podnítit studenty k objevování, učení a růstu.

Nejnovější portfolio notebooků a konvertibilních zařízení společnosti Lenovo přináší robustní zařízení navržená tak, aby obstála ve výzvách vzdělávání na všech úrovních. Komplexní řada zahrnuje výběr operačních systémů, výpočetních platforem a provedení tak, aby vyhovovaly různým věkovým skupinám studentů i potřebám pedagogů. Všechny se vyznačují společným faktorem odolnosti. V této oblasti má společnost Lenovo velké zkušenosti a dlouhodobě vyrábí spolehlivý a odolný hardware, který je mimořádně důležitý ve vzdělávání. Lenovo DuraSpec poskytuje řadu hardwarových funkcí a testovacích metod vytvořených tak, aby zařízení zvládla odolat nástrahám každodenního života v interiéru i exteriéru. Prvky jako jsou ukotvené klávesy, ochrana proti pádu, zesílené LCD sklo a porty, ochrana proti polití tekutinou a gumové nárazníky jsou jen několika ochrannými inovacemi zabudovanými do notebooků Lenovo určených pro vzdělávání.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com