Connect with us

Zprávy

Největší technologická soutěž na světě již poosmé ocenila studentské projekty

Více než 170 tisíc studentů z vysokých škol reprezentujících 80 zemí a regionů se v uplynulých měsících utkalo o vítězství v technologické soutěži pořádané společností Huawei. Z necelé pětistovky finalistů vybrala odborná porota 28 týmů, které o víkendu ocenila během slavnostního ceremoniálu v čínském Šen-čenu. Soutěž Huawei ICT Competition, která měla svou premiéru v roce 2015, je v současné době největší pořádanou offline soutěží na světě.

Cílem je především podpora inovací a podnikatelské transformace na vysokých školách a pomáhání v růstu budoucím odborníkům v oblasti informačních a komunikačních technologií. Soutěž se také zaměřuje na posilování globální výměny znalostí na podporu rozvoje vědy a technologií a usiluje o rovný přístup ke kvalitnímu vzdělání s cílem pomoci překlenout digitální propast a dosáhnout digitálního začlenění po celém světě. „Informační a komunikační technologie (ICT) jsou základním kamenem chytrého světa. Prostřednictvím Huawei ICT Competition chceme studentům poskytnout globální platformu pro soutěžení a výměnu nápadů,“ uvedl Ritchie Pcheng, prezident oddělení ICT strategie a rozvoje podnikání v Huawei.

Ve dvou hlavních kategoriích – Praxis a Innovation, které jsou zaměřené na teoretické znalosti a aplikaci inovativních řešení, uspělo 19 týmů z devíti zemí (Alžírsko, Čína, Nigérie, Pákistán, Polsko, Filipíny, Tanzanie, Turecko a Uganda). Cenu za největší popularitu na sociálních sítích vyhrál tým z Pákistánu, ocenění za ekologický rozvoj vybojovaly dva týmy z Číny a Maroka a cenu Women in Tech získaly čtyři týmy z Keni, Malajsie, Maroka a Ugandy.

Soutěžilo se také o cenu TECH4ALL za digitální inkluzi, o kterou se nakonec podělily dva týmy z Číny a Filipín. Právě začlenění, včetně izolovaných sociálních skupin či odlehlých oblastí je v posledních letech jedním z hlavních cílů firmy Huawei. „Aby mohl skutečně každý využívat výhod plynoucích z digitalizace a technologií, které kráčí radikálně dopředu, je podle Huawei nezbytné zaručit, že digitální technologie budou dostupné všem,“ uvedl během slavnostního vyhlášení vítězů prezident Institutu strategického výzkumu společnosti Huawei Čou Chung.

Svou gratulaci studentům poslala prostřednictvím videa také zástupkyně generálního ředitele UNESCO pro vzdělávání Stefania Giannini. Ve svém projevu vyzdvihla nepřetržité úsilí organizace o dodržování základních práv a zastupování každého žáka i učitele při používání digitálních technologií a umělé inteligence. Poukázala také na to, že stejně jako Huawei i UNESCO podporuje inkluzivní, spravedlivou, otevřenou a bezpečnou digitální budoucnost pro všechny a poděkovala partnerům včetně technologického giganta za dlouhodobou podporu na cestě k tomuto cíli.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com