Connect with us

Zprávy

Nejnovější pracovní stanice Lenovo posouvají limity v kreativitě a produktivitě v novém hybridním pracovním světě

Společnost Lenovo představila nejnovější modely ISV1 certifikovaných pracovních stanic z řady ThinkStation a ThinkPad navržených tak, aby poskytovaly vysokou úroveň výkonu potřebného pro provoz nejnáročnějšího softwaru. Pracovní stanice Lenovo (tzv. workstations) jsou navrženy tak, aby posouvaly hranice výkonu, pomohly uživatelům rozvinout svůj potenciál a zároveň zůstaly spolehlivé, vždy k dispozici a konfigurovatelné podle potřeb v různých průmyslových odvětvích. Koncoví uživatelé si mohou nakonfigurovat svou pracovní stanici na míru s využitím nejmodernějších komponent, jako jsou procesory Intel® Core® 13. generace či profesionální grafické karty řady NVIDIA® RTX™. Pracovní stanice Lenovo zároveň podporují nejnovější operační systémy včetně Windows 11 a Linux2.

Stolní pracovní stanice řady ThinkStation P3 poskytují vše, co uživatelé potřebují, bez nutnosti dělat jakékoliv kompromisy. Zcela nové provedení typu Tower, vytvořené pro kritickou pracovní zátěž, je ideálním řešením pro designéry, inženýry a studenty, kteří hledají vhodný poměr ceny avýkonu, flexibilitu a rozšiřitelnost v oblasti výpočetního výkonu. Pracovní stanice ThinkStation P3 Tower podporuje díky svému rozšířenému šasi větší napájecí zdroje až do 1100 W pro zvládnutí náročnějších konfigurací a přináší více možností konfigurace úložiště s kapacitou až 26 TB pro datově náročné aplikace. Workstation ThinkStation P3 Ultra ve svém prostorově úsporném šasi s objemem menším než 4 litry přináší mimořádnou sílu a výkon. Kompaktní pracovní stanice P3 Ultra je navržena tak, aby zvládla náročné úlohy a snadno se přizpůsobila měnícím se hybridním pracovním prostorům. ThinkStation P3 Tiny je navržena pro nasazení v místech, kam se jiné pracovní stanice nedostanou. Díky šasi o objemu 1 litr se P3 Tiny vejde prakticky kamkoliv.

Mobilní pracovní stanice ThinkPad jsou synonymem výkonu, prémiového designu a odolnosti. Nejnovější modely z řady ThinkPad P přináší inovace zaměřené na uživatele a jsou navržené pro hybridní práci, podporují pozitivní zkušenost zaměstnanců a zároveň poskytují vysokou úroveň výkonu, což umožňuje uživatelům zvládnout více práce v kanceláři i na cestách. Čtvrtá generace ThinkPad P14s i a druhá generace ThinkPad P16s i potěší profesionály, pedagogy a studenty, kteří hledají ideální kombinaci výkonu za dostupnou cenu, aniž by byla ohrožena bezpečnost a odolnost jejich zařízení. Workstation ThinkPad P16v i je navržen tak, aby překlenul rozdíl mezi základními a špičkovými pracovními stanicemi. Je vytvořen pro tvůrce, kteří od svých laptopů vyžadují více výkonu pro snadnou práci s náročnými aplikacemi s apelem na multitasking. Tato pracovní stanice je vybavena procesory Intel Core řady H, pokročilou grafikou a nejnovějšími bezpečnostními funkcemi pro ochranu cenných dat a uživatelské identity na cestách. Extrémní úroveň výkonu přináší mobilní pracovní stanice ThinkPad P16 2. generace a ThinkPad P1 6. generace, které umožňují uživatelům provádět složité pracovní postupy jako je rendering ve vysokém rozlišení či práci se špičkovým VR i mimo kancelář. ThinkPad P16 Gen 2 se zaměřuje na hrubý výkon a díky mobilním CPU nejvyšší třídy se blíží výkonu stolních pracovních stanic. Zároveň přináší mobilní profesionální grafické karty NVIDIA RTX a vůbec nejvyšší kapacitu paměti – až 192 GB – dostupnou v mobilní pracovní stanici. Šestá generace ThinkPad P1 se zaměřuje na špičkový výkon v tenkém a lehkém provedení bez kompromisů v oblasti výkonu nebo odolnosti.

Nová definice všestrannosti stolních pracovních stanic: Lenovo ThinkStation P3 Tower, P3 Ultra, a P3 Tiny

Nová generace stolních pracovních stanic Lenovo přináší nejvýkonnější nabídku pracovních stanic základní úrovně a nabízí různé možnosti velikosti a provedení šasi, které lze škálovat podle potřeb různých oborů, hybridních pracovních prostor i pracovních postupů. Uživatelé v oblasti strojírenství a architektury, financí, vyššího vzdělávání a lékařských aplikací si mohou nové modely ThinkStation P3 přizpůsobit podle svých potřeb.

  • ThinkStation P3 Tower: Vyzkoušejte výkon a rozšiřitelnost pracovní stanice typu Tower za dostupnou cenu, včetně procesorů Intel Core 13. generace a podpory grafiky až NVIDIA RTX A5500 a zvládněte kriticky důležité úkoly se spolehlivostí, výkonem a možnostmi rozšíření vyžadovanými napříč různými průmyslovými odvětvími. P3 Tower podporuje až 128GB DDR5 paměti a celkem šest úložných disků a disponuje čtyřmi rozšiřujícími PCIe sloty a až 1100W napájením.
  • ThinkStation P3 Ultra: Pracovní stanice s výjimečnou úrovní výkonu v šasi menším než 4 litry je ideální pro náročné pracovní postupy v hybridních, odlehlých nebo hůře dostupných místech. Chytrý kompaktní design obsahuje až grafiku NVIDIA RTX A5500 a volitelný BMC (baseboard management controller), který bude uveden na trh později v tomto roce a umožňuje pokročilé vzdálené monitorování a správu systémů.
  • ThinkStation P3 Tiny: Velikost šasi typu Tiny je navržena tak, aby se dalo zařízení Lenovo umístit i tam, kam ostatní nemohou. Nový P3 Tiny je s pouhým 1litrovým objemem malý, ale silný. Díky všestranné řadě možností montáže, ISV certifikacím a grafice až NVIDIA T1000, která podporuje až 6 displejů, dokáže ThinkStation P3 Tiny podpořit architekty, inženýry, finanční analytiky, zdravotníky a pedagogy konceptu STEM v jejich práci prakticky kdekoliv.

Řada ThinkPad P umožňuje mobilním tvůrcům užívat si svobody

Adaptabilní a víceúčelové mobilní pracovní stanice nemusí dělat kompromisy ve výkonu, což dokazuje nová řada ThinkPad P, která poskytuje certifikovaná ISV řešení v různých cenových hladinách.

Kromě toho, spolu se zbytkem portfolia řady ThinkPad představeným na začátku letošního roku, zvyšují nejnovější mobilní pracovní stanice podíl použitých recyklovaných materiálů a PCC plastů3 ve vybraných komponentech. Tato strategie je v souladu se zaměřením společnosti Lenovo na podporu oběhového hospodářství a cílem společnosti Lenovo integrovat do roku 2025 recyklovaný materiál do všech svých produktů z oblasti osobních počítačů.

  • ThinkPad P16 Gen 2: Nejvýkonnější 16palcová mobilní pracovní stanice Lenovo je navržena pro uživatele, kteří potřebují nejvyšší úroveň výkonu na cestách. Nejnovější ThinkPad P16 2. generace přináší až procesory Intel Core řady HX 13. generace s profesionální grafikou až NVIDIA RTX 5000 Ada Generation pro mobilní pracovní stanice, které nabízí přelomový výkon, rychlost a účinnost. Úložiště PCIe 5. generace nabízí skvělé možnosti úložiště, podporu I/O support a paměť až 192 GB DDR5 zajistí, že ani ty nejsložitější datové vstupy nebudou překážkou.
  • ThinkPad P1 Gen 6: Výkon, mobilita a ultralehký elegantní design s váhou pouhých 1,78 kg ztělesňují ThinkPad P1. Ten je ideální pro tvůrce obsahu a nabitý inovativními funkcemi včetně vylepšeného systému chlazení. ThinkPad P1 může být nakonfigurován s novým 16palcovým OLED dotykovým displejem s 5Mpx kamerou nebo displejem s nízkým vyzařováním škodlivého modrého světla pro snížení namáhání očí. Tovární kalibrace barev poskytuje ostrý čistý obraz a vynikající mobilita je vylepšena pomocí připojení WiFi-6E4 a volitelným připojením 4G LTE pro udržení konektivity ve vzdálenějších lokalitách. Vysoce výkonnou grafiku zajistí grafická karta až NVIDIA RTX 5000 Ada Generation pro mobilní pracovní stanice nebo NVIDIA GeForce RTX 4090.
  • ThinkPad P16v i Gen 1: Je navržen tak, aby snížil rozdíl v hodnotě mezi základními a špičkovými pracovními stanicemi. Nový P16v zvládá velkou a komplexní pracovní zátěž díky procesorům Intel Core řady H 13. generace, grafické kartě až NVIDIA RTX 2000 Ada Generation pro mobilní pracovní stanice a duálnímu tepelnému výstupu, který zlepšuje chlazení a umožňuje uživatelům plně využívat náročné a aplikace pro multitasking.
  • ThinkPad P14s i Gen 4 a P16s i Gen 2: Tyto 14palcové a 16palcové mobilní pracovní stanice Lenovo s nejdelší výdrží na baterii5 jsou navrženy pro vysokou produktivitu a spolupráci ve vzdálených a hybridních pracovních prostředích s několika možnostmi zobrazení včetně OLED displeje a displeje s nízkým vyzařováním škodlivého modrého světla, volitelnou 5Mpx kamerou a grafikou až NVIDIA RTX A500 pro mobilní pracovní stanice.

Společnost Lenovo také přináší komplexní portfolio služeb na podporu a ochranu investic do pracovních stanic. Nově představené pracovní stanice mohou být dostupné jako součást modelu Lenovo TruScale Device as a Service (DaaS), který firmám nabízí širokou škálu řešení pro digitální pracoviště, flexibilní možnosti plateb a možnost snadno škálovat IT vybavení v souladu s vývojem jejich obchodních potřeb. Vylepšení a rozšíření záruky až na pět let poskytuje službu s fixní cenou, která chrání cenné investice. Pro další zvýšení produktivity a lepší uživatelskou zkušenost zaměstnanců mohou firmy nasadit Lenovo Premier Support Plus. Tato komplexní sada podpůrných služeb nabízí přístup k IT podpoře zaměřený na člověka a poskytuje uživatelům bezproblémové používání a přímý přístup k nejlepším technikům Lenovo.

“Pracovní stanice z řad ThinkStation a ThinkPad podporují zaměstnance v celé řadě oborů jako je výzkum, design, strojírenství, finance, média, zábava, zdravotnictví či vzdělávání,“ říká Rob Herman, viceprezident a generální manažer segmentu Worldwide Workstation a Client AI Business ve společnosti Lenovo. “Naše nejnovější pracovní stanice demonstrují naši oddanost myšlence prosazování inovací zaměřených na uživatele, které umožňují našim zákazníkům dosáhnout cílů v jejich práci a mít pozitivní dlouhodobý dopad v jejich příslušném oboru.

Nové pracovní stanice budou dostupné od května 20236. Pro více informací o portfoliu pracovních stanic Lenovo navštivte stránky www.lenovo.com/thinkstations

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com