Connect with us

Zprávy

Nejnovější generace počítačů HP Elite a HP Pro využívá potenciál umělé inteligence

Společnost HP Inc. na březnové konferenci APC představila největší portfolio počítačů s integrovanou umělou inteligencí v oboru. Některé z novinek si mohli novináři reálně prohlédnout na dnešní tiskové konferenci v Praze. Například počítače HP EliteBook, nejpokročilejší firemní notebooky pro spolupráci, nebo nové zástupce řady HP ProBook určené pro hybridní práci.

  • Notebooky HP Elite 1000 Series G11: tato řada je nejvýkonnějším firemním počítačem s umělou inteligencí a je navržena tak, aby poskytovala dokonalou kombinaci přenosnosti, výkonu a výdrž baterie až 21 hodin . Díky využití umělé inteligence mají uživatelé až o 80 % vyšší grafický výkon , až o 38 % nižší spotřebu energie a až o 132 % rychlejší střih videa ve srovnání s předchozí generací. S technologií HP Smart Sense12 mění umělá inteligence výkon počítače tak, aby pracoval až o 40 % tišeji . Více než 70 % hlavních součástí obsahuje recyklované materiály, například i recyklované rybářské sítě využité na klávesnice. Sledování a návrhy údajů o napájení navíc pomáhají snižovat spotřebu energie.
  • Notebooky řady HP EliteBook 800 G11: nová řada je vytvořena s cílem uspokojit potřeby znalostních pracovníků, jejichž práce vyžaduje především vysoký výkon a funkce pro spolupráci. Notebooky jsou vybavené procesory Intel Core Ultra 5 a 710 11 nebo procesory nové generace AMD Ryzen™ PRO10 11. Rámeček těchto počítačů obsahuje minimálně 75 % PCR plastů.
  • Notebooky řady HP EliteBook 600 G11: jsou určené pro organizace, které potřebují maximalizovat výkon a flexibilitu pro vybavení řady uživatelů v hybridních prostředích. Počítače si poradí s náročnými podnikovými aplikacemi, takže uživatelé mohou pracovat efektivně a spolehlivě. Jejich rámečky obsahují nejméně 30 % PCR plastu, kryty kláves nejméně 50 % PCR plastu.
  • Notebooky řady HP ProBook 400 G11: jsou určené pro hybridní práci. Nabízejí pracovní postupy s využitím AI a nezbytný výkon, a zároveň rozšiřitelné úložiště a paměť. Řada obsahuje 50 % postindustriálně recyklovaného lisovaného hliníku v šasi.

Nejnovější počítače HP Elite a Pro jsou vybavené funkcemi AI, poháněnými procesory Intel Core Ultra 5 a 7 nebo procesory nové generace AMD Ryzen PRO10 s dedikovanými NPU pro řešení úloh AI s individuálním výkonem. Technologie HP Smart Sense je navržená tak, aby automaticky předvídala a přizpůsobovala se chování počítače při používání a zajišťovala nejlepší rovnováhu mezi výkonem a spotřebou. Kromě toho zvukové technologie Poly Studio a Dynamic Voice Leveling, AI Noise Reduction a automatické rámování nabízejí vylepšenou, přirozenou interakci a spolupráci na dálku.

Cílem HP je poskytovat nejbezpečnější a nejlépe spravovatelné počítače . Nyní představuje první firemní počítače, které chrání firmware proti hackerům využívajícím kvantové počítače. Jsou vybavené vylepšeným čipem HP Endpoint Security Controller (ESC) , který pomáhá zajistit správu a ochranu citlivých dat. Oddělen od procesoru a operačního systému, poskytuje ESC hardwarovou platformu, která snižuje riziko narušení dat a zvyšuje produktivitu tím, že zabraňuje výpadkům.

Notebooky HP Elite a ProBook jsou vybaveny řešením HP Wolf Security for Business , jež chrání koncové uživatele bez ohledu na to, kde a jak pracují. Společnost HP také uvedla na trh službu HP Cloud Endpoint Manager SaaS , která pomáhá IT oddělením zabezpečit koncové body před hrozbami pomocí automatizovaného monitorování a nápravy zařízení.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com