Connect with us

Zprávy

Nástroj Dell NativeEdge zjednoduší implementaci a správu edge prostředí

Platforma Dell NativeEdge, která zákazníkům zjednodušuje nasazování, správu a zabezpečení periferní infrastruktury a aplikací, je celosvětově dostupná. Společnost Dell Technologies také rozšiřuje svůj ekosystém partnerů a zákazníků z řad výrobců OEM s cílem pomáhat podnikům využívat Dell NativeEdge ke zjednodušení orchestrace a rozšiřování jejich periferních prostředí.

„Dell NativeEdge staví na našich zkušenostech s budováním řešení, která zjednodušují procesy a podporují rozhodování v reálném čase na periferii sítě,“ říká Gil Shneorson, viceprezident pro edge řešení společnosti Dell Technologies. „Naši partneři jsou nedílnou součástí úspěchu zákazníků a společně můžeme z edge prostředí udělat strategický nástroj pro podniky všech odvětví tím, že zjednodušíme nasazování a správu infrastruktury a aplikací.“

Nedávná analýza implementací platformy Dell NativeEdge a standardních edge řešení ukázala, že platforma může zjednodušit a urychlit zavádění prostředků v edge a nabídnout až 22krát rychlejší řízení životního cyklu díky automatizaci rutinních a opakujících se úkolů, jako je například zavádění zařízení ve velkém rozsahu nebo správa aplikací. S pomocí Dell NativeEdge lze například dobu rozsáhlé edge implementace, kde by nastavení a zprovoznění obvykle trvalo 100 hodin, zkrátit na méně než 5 hodin.

Dell NativeEdge jako příležitost pro partnery

Edge technologie nacházejí stále širší využití v různých odvětvích. Komunita partnerů společnosti Dell hraje důležitou roli při podpoře zákazníků na této cestě. Řešení Dell NativeEdge dává všem typům partnerů do rukou nový provozní nástroj, který pomáhá omezit složitost prostředí edge.

V rámci programu Dell Edge Partner Certification Program pracují nezávislí dodavatelé softwaru a další partneři přímo s inženýry společnosti Dell ve specializovaném laboratorním prostředí, kde testují a optimalizují svůj software, než jej zpřístupní zákazníkům v katalogu aplikací Dell NativeEdge. Zákazníkům z řad výrobců OEM a systémovým integrátorům poskytuje Dell NativeEdge příležitost standardizovat způsob navrhování a nasazování edge řešení v unikátních prostředích svých zákazníků.

„Stále více podniků přesouvá workloady a aplikace na periferii. V důsledku toho dochází k nárůstu složitosti a rozsahu edge prostředí,“ říká Eric Kaplan, technologický ředitel společnosti AHEAD. „Platforma Dell NativeEdge zjednodušuje edge implementace a pomáhá našim klientům bezpečně spravovat a škálovat distribuovaná prostředí.“

Partneři již spolupracují se společností Dell na zařazení svého softwaru do katalogu aplikací Dell NativeEdge:

  • Společnost Atos bude nabízet své řešení Business Outcomes-as-a-service (BOaaS), které vyvinula ve spolupráci se společností Dell. BOaaS využívá modely Atos AI a ML integrované s platformou Dell Streaming Data Platform a servery Dell PowerEdge. Zákazníkům v odvětvích, jako je maloobchod, průmyslová výroba nebo zábavní parky, pomáhá spravovat a monitorovat edge implementace, které umožňují interakci v reálném čase.
  • Společnost Bosch Global Software Technologies bude nabízet DeviceBridge, řešení pro Průmysl 4.0, které řeší problematiku sběru a správu dat ze strojních zařízení a procesů ve výrobních halách. Společnost Bosch bude nabízet také AIShield, bezpečnostní řešení, které chrání prostředky umělé inteligence a strojového učení před útoky a krádežemi duševního vlastnictví.
  • Společnost Eaton bude poskytovat software ze své sady Brightlayer Data Centers pro inteligentní správu napájení. Software chrání zařízení před haváriemi a neočekávanými událostmi, které mohou vést k selhání a výpadkům systémů, a pomocí algoritmů a automatizace založené na pravidlech odhaluje a eliminuje problémy s napájením dříve, než nastanou.

Globální ekosystém společnosti Dell pro edge technologie se rozrůstá i o další firmy, které pracují s platformou Dell NativeEdge, včetně Infront Systems, Involta, Telit Cinterion, World Wide Technology a dalších. Vedle uvedení platformy Dell NativeEdge společnost Dell pokračuje v rozšiřování svého portfolia edge nástrojů, které pomáhají zákazníkům optimalizovat umístění workloadů a dat, a v reakci na vývoj podnikového IT plánuje poskytovat další edge řešení formou služby.

„Shromažďování, analýza a rychlé získávání poznatků v periferních prostředích nabývá na důležitosti v mnoha průmyslových odvětvích v souvislosti s konkurenčním bojem a uplatňováním nových schopností, jako je generativní AI,“ říká Scott Sinclair, ředitel výzkumu ve společnosti Enterprise Strategy Group. „Softwarové platformy, jako je Dell NativeEdge, mohou zjednodušit orchestraci a správu aplikací a pro společnost Dell bude zásadní, aby i nadále rozvíjela svůj partnerský ekosystém, který bude podporovat různorodá řešení pro zjednodušení a zabezpečení edge prostředí zákazníků.“

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com