Connect with us

Zprávy

Na VeeamON Resiliency Summitu představil Veeam nové bezpečnostní funkce a detekci malwaru jako součást aktualizace Veeam Data Platform 23H2

Veeam Software, lídr v oblasti Data Protection a Ransomware Recovery, oznámil aktualizaci platformy Veeam Data Platform 23H2, která zahrnuje i novou verzi řešení Veeam Backup & Replication™ v12.1. Oznámení proběhlo v rámci globální akce VeeamON Resiliency Summit. Aktualizace Veeam Data Platform 23H2, která je postavena na principech zabezpečení dat, obnovy dat a svobody dat, obsahuje pokročilejší zabezpečení dat, detekci malwaru, automatickou obnovu i funkce hybridního cloudu, které umožňují udržet podniky v chodu i tváří v tvář rostoucímu množství ransomwarových a ostatních kybernetických útoků.

„Kyberzločinci jsou stále chytřejší a zaměřují se právě na zálohování,“ řekl Danny Allan, technický ředitel společnosti Veeam. „Ze studie Veeam 2023 Ransomware Trends Report vyplývá, že 93 % ransomwarových útoků je zaměřeno na zálohy, přičemž 75 % těchto útoků je alespoň částečně úspěšných. Útočníci se zaměřují na zálohy, protože pokud se hackerům podaří záložní data smazat nebo zašifrovat, organizace tím spíše zaplatí výkupné. Odborníci na IT a kybernetickou bezpečnost vědí, že kriticky důležitou součástí strategie kybernetické odolnosti musí být důvěryhodná, čistá záloha, ke které má organizace přístup kdykoli a odkudkoli. Naše aktualizace Veeam Data Platform 23H2 umožňuje radikálně zvýšit odolnost – nejen se zotavit z výpadku nebo ztráty dat, ale také se posunout vpřed. Díky tomu, že zajišťujeme co nejkratší dobu mezi incidentem a obnovou, mohou naši zákazníci udržet své podnikání v chodu, růst a postupovat vpřed.“

Z pozice předního celosvětového dodavatele softwaru pro replikaci a ochranu dat[1], přináší Veeam inovace v oblasti ochrany dat a obnovy po ransomwarových útocích a poskytuje inovativní řešení, která reagují na vyvíjející se potřeby moderních podniků. Aktualizace Veeam Data Platform 23H2 zahrnuje nové funkce pro zabezpečení a ochranu proti ransomwaru pro řešení Veeam Backup & Replication™, Veeam ONE™ a Veeam Recovery Orchestrator.

Nová verze přináší pokročilejší zabezpečení dat, detekci malwaru, automatické obnovení a možnosti hybridního cloudu v rámci celého prostředí hybridního cloudu. Veeam Backup & Replication v12.1, základ datové platformy Veeam, nyní dále zkracuje dobu reakce na incidenty díky proaktivnímu vyhledávání hrozeb pro zálohy, integraci SIEM platforem i pravidel nástroje YARA pro detekci vzorů ransomwaru a příručky, které zákazníkům pomáhají implementovat osvědčené postupy kybernetické bezpečnosti dle NIST. Organizace všech velikostí mohou nyní radikálně posílit svoji odolnost, když získají naprostou jistotu ochrany, reakce a obnovy.

Mnoho nových funkcí a vylepšení kybernetické bezpečnosti v aktualizaci Veeam Data Platform 23H2 je navrženo tak, aby pomohly všem organizacím připravit se na bezpečnostní incidenty a naplánovat své kroky tím, že spojí týmy IT a bezpečnosti s technologií, která jim umožní čelit ransomwaru, potlačit ho a zvítězit nad ním. Mezi tyto nové funkce a vylepšení kybernetické bezpečnosti patří:

  • Detekce a identifikace kybernetických hrozeb: Integrovaná funkce detekce škodlivého softwaru s podporou umělé inteligence provádí s malým vlivem na výkon během zálohování inline analýzu entropie a přípon souborů, což umožňuje okamžitou detekci. SIEM nástroje mohou hlásit infekce přímo do rozhraní Veeam Incident API, které v reakci na to označí existující body obnovy jako infikované nebo spustí mimopásmové zálohování.
  • Rychlejší reakce a zotavení z ransomwarových útoků: Obnovu dat je možné provádět k přesnému okamžiku před infekcí pomocí nástroje I/O Anomaly Visualizer, který zajišťuje nejmenší možnou ztrátu dat díky technologii continuous data protection (CDP) od společnosti Veeam. Brání opětovné infekci pomocí analýzy obsahu s nástrojem YARA a automatizaci čistého obnovení pomocí bodů obnovení bez malwarové nákazy.
  • Bezpečná a předpisům vyhovující ochrana dat: Zjištění hrozeb, identifikace rizik a zjištění skóre zabezpečení prostředí pomocí nového nástroje Veeam Threat Center; Zajištění úspěšnosti obnovení pomocí automatického skenování s nástrojem Security & Compliance Analyzer; Zabránění náhodnému nebo úmyslně škodlivému odstranění či zašifrování záloh pomocí rozšířené podpory neměnitelnosti. To zahrnuje ochranu zálohování v modelu „čtyř očí“ a neměnné zálohy.

Během své úvodní prezentace na VeeamON Resiliency Summitu Danny Allan upozornil na nové verze produktů Veeam pro AWS, Azure a Google Cloud, které se objeví příští měsíc, a také připomněl nadcházející uvedení produktu Kasten K10 6.5. Společnost Veeam nedávno oznámila BaaS pro Microsoft 365 a Azure a na začátek roku 2024 je plánována nová verze řešení Veeam Backup for Microsoft 365.

Nový Veeam Cyber Secure Program

Nový Veeam Cyber Secure Program kombinuje účelově vyvinutou technologii Veeam s týmem odborníků, kteří pomáhají zákazníkům s ochranou a zotavením z ransomwarových útoků. Tento program, který bude k dispozici na začátku roku 2024, dává zákazníkům jistotu, že budou jejich řešení Veeam implementována podle nejvyšších bezpečnostních standardů, a záruku, že jsou připraveni na kybernetický incident. Cyber Secure Program zahrnuje služby pro obnovu po incidentech, jako pokročilý onboarding, asistenci při návrhu a implementaci a čtvrtletní kontroly stavu. Během kybernetického incidentu mají zákazníci přístup k dedikovanému manažerovi podpory a týmu Ransomware Response s reakcí během 30 minut dle smlouvy o úrovni služeb (SLA). Součástí služby Veeam Cyber Secure Program je také záruka Veeam Ransomware Recovery, která poskytuje až 5 milionů amerických dolarů na úhradu nákladů na obnovu dat. Veeam Cyber Secure Program dává organizaci jistotu a klid, že bude připravena na další kybernetický útok, protože má k dispozici čisté a spolehlivé zálohy připravené k rychlé obnově. Další informace o novém programu jsou k dispozici na adrese https://www.veeam.com/solutions/data-security/incident-recovery.html.

„Udržet krok s tempem vývoje kybernetických hrozeb není dnes pro týmy provozu IT ani pro bezpečnostní týmy snadné. S neustálým vývojem technologií a metod útoků je více než kdy dříve obtížné udržet si náskok. Společnost Veeam zůstává věrná svým kořenům v technologiích pro zotavení po havárii a zároveň pomáhá zákazníkům zvyšovat jejich kybernetickou odolnost, konkrétně v několika oblastech, které jsou podle našich informací od zákazníků klíčové – zkrácení doby výpadku a snížení množství ztracených dat. Kromě toho funkce jako Threat Center a Security and Compliance Analyzer pomáhají organizacím přejít na spolupráci typu ‚SecOps‘, která se stala nezbytnou,“ řekla Krista Macomber, seniorní analytička ve společnosti The Futurum Group.

„Nová aktualizace Veeam Data Platform 23H2 je netrpělivě očekávána i českými a slovenskými organizacemi, které čelí zvýšenému výskytu ransomwarových útoků. Naši zákazníci spoléhají především na schopnost Veeam technologií předcházet úspěšnému provedení útoku a v nejhorším případě rychle obnovit data pomocí čistých a bezpečných záloh. Potřeba zvýšit kybernetickou odolnost má vysokou prioritu pro všechny typy podniků v regionu a my plníme náš závazek tím, že nabízíme pokročilé funkce a vylepšení, které poskytují radikální odolnost pro všechna kritická podniková data a zajišťují tak klid vedoucím pracovníkům i celé organizaci,“ řekl Martin Štětka, regionální ředitel pro oblast CEE ve společnosti Veeam Software.

Dostupnost

Aktualizace Veeam Data Platform 23H2 bude vydána později v tomto roce. Další informace jsou k dispozici na adrese https://www.veeam.com.

Již byla spuštěna registrace na 10. ročník akce VeeamON, která se koná od 3. do 5. června 2024 v hotelu Diplomat Resort ve Fort Lauderdale na Floridě v USA. První registrovaní získají časově omezenou slevu v rámci 10. výročí akce. Více na adrese https://www.veeam.com/veeamon.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com