Connect with us

Zprávy

Na trh přichází Acer Chromebook Vero

Acer uvedl na trh čtyři nové chromebooky, které splňují potřeby studentů, učitelů a správců. Patří mezi ně i první Acer Chromebook Vero určený speciálně pro vzdělávací trh. Tyto nové modely nabízejí nejnovější technologie v oblasti odolnosti, výkonu a funkcí, a jsou tak výkonným nástroji, které pedagogům pomáhají dosahovat ve výuce lepších výsledků.

„Společnost Acer, která je předním dodavatelem chromebooků pro vzdělávací trh K12, ví, co studenti a učitelé potřebují, aby se mohli soustředit na učení. Tyto nové chromebooky Acer poskytují to, co je potřeba, a ještě více,“ řekl James Lin, generální ředitel divize Notebooky, IT Products Business, Acer Inc. „Naše nové chromebooky přinášejí pokrok ve všech oblastech, díky nimž se staly základními nástroji pro výuku: funkce zaměřené na odolnost, spolehlivý výkon a pokročilé možnosti připojení pro podporu školních technologických iniciativ.“

Úspěšné učení a výuka s aktualizací Chrome Education, bezdotyková registrace

Všechny nové chromebooky Acer jsou k dispozici s aktualizací Chrome Education Upgrade, která umožňuje IT pracovníkům a správcům spravovat, nasazovat a plánovat výuku studentů, a zároveň zajišťuje, že studenti dostanou z chromebooků maximum. IT oddělení mohou snadno provádět administrativní podporu, spravovat zařízení a nechat nové chromebooky Acer prostřednictvím Zero-touch enrollment automaticky zaregistrovat na školních pracovištích, jakmile se koncový uživatel připojí k internetu.

Vyšší odolnost navržená speciálně pro studenty

Všechny nové chromebooky Acer pro školství mají nárazuvzdorný vnější povrch, který splňuje normy testování MIL-STD 810H, aby vydržel každodenní zkoušky v rušném školním prostředí. Mohou se pochlubit konstrukcí se zesílenými rohy s nárazuvzdorným nárazníkem, takže jsou chráněny před pádem z výšky až 122 cm a zvládnou tlak až 60 kg. Tyto nové odolné chromebooky mají také prodloužené a rozšířené vnitřní držáky, které chrání displej, i když se s nimi špatně manipuluje. Porty byly navíc zesíleny kovovými výztuhami, které je chrání před opotřebením při častém používání studenty.

Každý ze čtyř nových chromebooků má klávesnici navrženou tak, aby chránila zařízení před běžnými nehodami. Klávesnice je odolná proti polití a je vybavena jedinečným odtokovým systémem, který pomáhá chránit vnitřní součásti před rozlitím vody o objemu až 330 ml. Všechny čtyři chromebooky Acer jsou vybaveny touchpadem OceanGlass odolným proti vlhkosti, který je vyroben z plastů vázaných na oceán, což snižuje množství odpadu a zároveň poskytuje elegantní texturu připomínající sklo a přesný hmatový vjem.

Mají také mechanicky ukotvené klávesy, které je pro zvídavé studenty obtížné vyjmout, přitom je IT pracovníci mohou snadno opravit nebo vyměnit. Notebooky Acer Chromebook 511, Acer Chromebook Spin 511 a Acer Chromebook Spin 512 jsou také vybaveny novou servisovatelnou klávesnicí, kterou lze kompletně vyjmout a vyměnit odšroubováním pouhých dvou šroubů. A konečně, všechny čtyři nové chromebooky Acer byly certifikovány tak, aby splňovaly dvě přední normy pro bezpečnost hraček, ASTM F963-16 a UL/IEC 60950-1 a UL/IEC 60950-1, což znamená, že je lze bezpečně využívat i menšími dětmi.

Chromebook Acer Vero 712 přináší do škol ekologický design

Výkonný a ekologický Chromebook Acer Vero 712 (CV872/T) umožňuje studentům vidět a dělat více. Tento chromebook určený pro školy je vybaven displejem s poměrem stran 3:2 a procesorem Intel Core 12. generace, který studentům umožňuje pracovat na chromebooku efektivněji. Produktivitu zvyšující 12″ HD+ IPS displej má vyšší poměr stran 3:2, který poskytuje o 18 % více vertikálního prostoru ve srovnání se stejně širokým displejem, takže studenti uvidí více ze školních úloh, textů, map a fotografií před tím, než budou muset rolovat. Displej chromebooku s certifikací TÜV Rheinland Eyesafe (Hardware Solution) také snižuje množství škodlivého modrého světla a zároveň zajišťuje, že si uživatelé mohou stále užívat živé barvy. Výkonné procesory Intel Core 12. generace navíc studentům umožňují zvládnout pokročilejší školní práci, jako je kódování a střih videa, a zároveň bez prodlev spustit více programů a aplikací.

Chromebook Acer Vero 712 je součástí ekologické řady Vero, která odráží závazek společnosti Acer k udržitelnosti. Tyto notebooky jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů, mají ekologicky šetrný obal a energeticky úsporný design. Nový Acer Chromebook Vero 712 využívá recyklované materiály v mnoha částech produktu, včetně 30 % recyklovaného plastu (PCR) v šasi a rámečku displeje a 50 % PCR plastu v krytech kláves. Dokonce i obal zařízení podporuje poslání společnosti Acer snižovat uhlíkovou stolu, znovu používat a recyklovat, neboť využívá 100% recyklovanou papírovou hmotu.

Trojice nových odolných chromebooků vyhovuje různým vzdělávacím podmínkám

Kromě prvního modelu Acer Chromebook Vero pro zákazníky z oblasti vzdělávání rozšířila společnost Acer svou řadu chromebooků pro tento trh o tři aktualizované modely: konvertibilní Acer Chromebook Spin 512 (R856T) s 12″ displejem, konvertibilní Acer Chromebook Spin 511 (R756T) s 11,6″ displejem a tablet Acer Chromebook 511 (C736) s 11,6″ displejem. Tyto tři chromebooky Acer jsou poháněny nejnovějšími procesory Intel N100 a N200 a mají možnost integrovaného připojení 4G LTE, které poskytuje rychlý a spolehlivý přístup ke vzdělávacím aplikacím prakticky odkudkoli. Stejně jako Acer Chromebook Vero jsou i tyto nové chromebooky vybaveny recyklovanými materiály, udržitelnými obaly, energeticky úsporným designem a registrací EPEAT, která školám pomáhá snižovat množství odpadu po celou dobu životnosti zařízení.

Oba nové konvertibilní modely jsou ideálními chromebooky pro kombinované výukové prostředí, protože jsou vybaveny 360° panty, které umožňují jejich použití v různých prostředích, a také antimikrobiálními dotykovými displeji Corning Gorilla Glass, které jsou odolné proti poškrábání a omezují růst mikroorganismů způsobujících zápach a skvrny. Acer Chromebook Spin 511 má kompaktní design s 11,6″ HD IPS displejem ve formátu 16:9, zatímco má Acer Chromebook Spin 512 12″ HD+ IPS displej s poměrem stran 3:2 na (R856T/TN/LT/LTN) s větším vertikálním prostorem, takže studenti mohou zobrazit více textu, map, fotografií a školních úloh. Oba konvertibilní chromebooky jsou také vybaveny volitelným stylusem USI, který lze nabíjet v integrovaném doku, takže si studenti mohou snadno dělat poznámky, kreslit, psát a malovat. Oba konvertibilní modely se mohou pochlubit 12hodinovou výdrží na baterii. Acer Chromebook Spin 512 má také stejný displej s certifikací TÜV Rheinland Eyesafe (hardwarové řešení) jako Acer Chromebook Vero 712, který dokáže redukovat škodlivé modré světlo a zároveň zajišťuje, že si uživatelé mohou při prohlížení ze svých zařízení stále užívat živé barvy. Acer Chromebook 511 je osvědčený klasický notebook, který je neuvěřitelně kompaktní, takže je ideální pro širokou škálu mladších studentů. 11,6″ HD displej s LED podsvícením a technologií IPS se dodává v dotykové i nedotykové variantě, aby vyhovoval různým potřebám a rozpočtům školních obvodů. Poskytuje také dlouhou výdrž baterie s až 12 hodinami používání.

Rozsah portů a nejnovější možnosti připojení pro hybridní rozvrhy tříd

Studenti se mohou rychle připojit k internetu díky spolehlivé Wi-Fi 6E. Všechny čtyři nové chromebooky Acer jsou navíc vybaveny webkamerami s rozlišením 720p a optikou Blue Glass Lens a (TNR), které poskytují vysoce kvalitní obrazovou zpětnou vazbu i za zhoršených světelných podmínek. Dvojice konvertibilních modelů navíc nabízí možnost použití světelných kamer s vysokým rozlišením. Pro zajištění soukromí jsou všechny čtyři nové chromebooky vybaveny krytkou webové kamery. Nové chromebooky Acer budou k dispozici s řadou variant eMMC úložišť a s až 8 GB paměti RAM.

Všechny čtyři nové chromebooky jsou připraveny k připojení k zařízením, displejům a dalším periferiím. Každý z nich má dva plnohodnotné porty USB 3.2 typu C pro přenos dat rychlostí až 5 Gb/s, připojení k HD displeji a lze je použít také k nabíjení zařízení i dalších produktů. Všechny jsou také vybaveny alespoň jedním portem USB 3.2 typu A, přičemž Chromebook 511, Chromebook Spin 511 a Chromebook Spin 512 obsahují také čtečku karet MicroSD.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com