Connect with us

Zprávy

N-able EDR s rozšířením pro redukci potenciálních oblastí útoku

Společnost ZEBRA SYSTEMS, distributor řešení N-able na českém a slovenském trhu, oznámila, že řešení N-able Endpoint Detection and Response (EDR) je nyní k dispozici i s rozšířením o pokročilou funkcí správy potenciálních oblastí útoku. S touto funkcí, postavenou na technologii SentinelOne Singularity RANGER, mohou poskytovatelé MSP a IT profesionálové snadno odhalit zranitelná zařízení v síti a přijímat vhodná opatření k omezení pravděpodobnosti kybernetických útoků a k zajištění souladu s předpisy.

Pokročilá funkce je rozšířením agenta N-able EDR, což usnadňuje nasazení a správu – nejsou potřeba žádní další agenti, hardware ani změny sítě. EDR agenti pak slouží jako senzory, které skenují celou síť a sbírají data o všech připojených zařízeních včetně IoT. IT administrátoři tak dokáží rychle identifikovat nechráněná či neznámá zařízení, redukovat možné vektory útoku a evidovat rizikové aktivity pro případný audit či vyšetřování incidentů.

Rozšíření řešení N-able EDR o další funkci kybernetické bezpečnosti odpovídá na jeden z klíčových současných trendů, kterým je náhrada běžných antivirových řešení komplexnějšími nástroji ochrany koncových zařízení (EDR). Společnost N-able identifikovala 5 technik, které dokáží obejít tradiční antivirovou ochranu:

  1. Polymorfní malware, který využívá faktu, že uživatelé neudržují svůj seznam signatur v aktuálním stavu.
  2. Nakažené dokumenty, typicky PDF soubory, které hackeři vybaví skripty nezachytitelnými antivirem a schopnými napadnout operační systém.
  3. Drive-by download, tj. stahování nakažených souborů do koncových zařízení s využitím zranitelností v prohlížeči.
  4. Bezsouborové útoky, které snadnou proniknou přes antivir, protože ten nedetekuje žádné soubory ke kontrole.
  5. Skrytý malware, který se během skenování v sandboxu tváří jako neškodný kód, ale čeká až bude moci v živém prostředí zaútočit.

„Zatímco antiviry tradičně spoléhají na virové signatury, EDR nepřetržitě sleduje chování procesů a upozorňuje na možná nebezpečí v reálném čase,“ řekl Ondřej Šabata, Sales Engineer pro řešení N-able ve společnosti ZEBRA SYSTEMS. „A nyní přibyl další důvod, proč upgradovat svou antivirovou ochranu na EDR: technologie SentinelOne Singularity RANGER rozšiřuje řešení N-able EDR o další vrstvu ochrany, která umožní poskytovatelům služeb místo jednotlivých zařízení chránit celou síť.“

Klikněte zde pro více informací o N-able Endpoint Detection and Response (EDR), řešení pro ochranu koncových bodů. Připojit se k webináři o EDR, který se koná 28. 11., můžete zde.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com