Connect with us

Zprávy

Multifunkce Canon do neziskovek. Startuje sedmý ročník dobročinného projektu „Kopírka hledá kancelář“

Už posedmé mají neziskové organizace z celé republiky příležitost zlepšit fungování svých kanceláří. Do dobročinného projektu společnosti Canon a jejích partnerů Kopírka hledá kancelář, jehož smyslem je naplňovat principy cirkulární ekonomiky a nacházet uplatnění pro použité, ale stále spolehlivé přístroje, je možné se hlásit do 10. května 2023.

V rámci projektu Kopírka hledá kancelář daruje společnost Canon do neziskovek multifunkce, tedy kancelářské přístroje kombinující kopírku, tiskárnu a skener. Některé jsou barevné, některé černobílé, liší se také velikostí a dalšími funkcemi. Nejčastěji jde o produkty řady imageRUNNER nebo i-SENSYS, které několik let spolehlivě sloužily u partnerských firem Canonu a před předáním projdou kompletním servisem.

Neziskové organizace, které by se rády ucházely o nového kancelářského pomocníka, mají jedinou povinnost: na adresu canon@my.cz zaslat kreativní přihlášku. Ta může mít libovolnou podobu, důležité je, aby organizace oslovila multifunkci Canon v první osobě a vysvětlila jí, proč by se měla nastěhovat právě k nim.

„Kreativitě se meze nekladou. V předchozích letech jsme vybírali mezi přihláškami ve formě básniček, písniček, koláží, komiksů, pohádek i videí. Vždy se při výběru vítězů snažíme zohledňovat regionální a oborovou pestrost, ale originální pojetí přihlášky je nejdůležitější,“ přibližuje koordinátorka projektu Jitka Štědroňová. Uzávěrka přihlášek je stanovena na 10. května 2023. O tom, které organizace obdrží multifunkci, rozhodne porota Canonu před prázdninami.

Cirkulární ekonomika a dobročinnost

Projekt má za cíl naplňovat principy cirkulární ekonomiky a nalézat uplatnění pro použité, ale stále plně funkční kancelářské přístroje, které by jinak kvůli obměně firemní tiskové flotily byly odsouzeny k recyklaci. Takto mohou ještě mnoho let sloužit v neziskových organizacích, které se často potýkají s nedostatečným technickým vybavením.

Během šesti předchozích ročníků nalezly multifunkce Canon „v nejlepších letech“ nový domov v několika desítkách organizacích po celé České republice, na Slovensku i v Polsku. „Moc děkujeme celé Canoní rodině za to, že na nás dobrovolnické „blázny“ myslí a dává neziskovkám takovou příležitost. Tiskárna je plně funkční a šlape skvěle. Moc nám pomohla třeba při tisku letáků k ILCO Lince psychologické pomoci pro stomiky a jejich blízké,“ říká Štěpánka Kovaříková z organizace 100MICI UL z Ústí nad Labem, která se stará o lidi s vývodem.

„Hospicový tým velice děkuje za dodání tiskárny Canon a následnou profesionální instalaci technikem. Naše sestřičky a další kolegové mají obrovskou radost, že konečně mají pomocnici, která se postará o bezproblémovou tiskovou agendu, hlavně tisk smluv a pozvánek, a odlehčí administrativě,“ pochvaluje si účast v projektu Pavlína Čalounová z Domácího hospicu Ledax v Českých Budějovicích.

Více o projektu Kopírka hledá kancelář najdete na webu zde.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com