Společnost Mobile Industrial Robots (MiR), největší dodavatel autonomních mobilních robotů (AMR), oznámila, že společnost TüV Rheinland certifikovala 13 bezpečnostních funkcí v autonomních mobilních robotech MiR600 a MiR1350, a to v souladu s průmyslovým standardem ISO 13849-1. S oficiálním schválením od uznávané, nezávislé testovací a certifikační organizace mají nyní zákazníci, kteří chtějí používat AMR roboty od MiR, důvěryhodné ujištění, že bezpečnostní funkce jsou správně implementovány a splňují mezinárodní standardy.
Podle prezidenta MiR Jeana-Pierra Hathouta jsou certifikace zásadním krokem ve snaze MiR ještě zvýšit důvěru v segment AMR, značku MiR a její produktové řady. „Tyto certifikace jsou přirozenou součástí našeho neustálého úsilí o bezpečnost a kvalitu,“ řekl J-P. Hathout. „Normy a certifikace vnímáme jako důležité nástroje k zajištění spolehlivých produktů a s ověřením od TüV Rheinland jsme prokázali, že naše roboty splňují nejvyšší mezinárodní standardy bezpečnosti a kvality.“
Dokumentované bezpečnostní prvky
Již 150 let funguje systém TÜV jako nezávisle provozovaný kontrolní a zkušební orgán pro technickou bezpečnost a kvalitu. Jako technický partner podniků, státních úřadů a organizací poskytuje TÜV Rheinland v současnosti kontrolu kvality a bezpečnosti téměř ve všech oblastech ekonomické a individuální činnosti. Certifikace TüV dokládá, že při sériové výrobě MiR600 a MiR1350, MiR dokáže spolehlivě zajistit kvalitu zkoumaných bezpečnostních prvků, v souladu s průmyslovým standardem ISO 13849-1.
„Bezpečné pracovní prostředí je pro většinu organizací nejvyšší prioritou a naše AMR jsou navrženy tak, aby fungovaly v bezprostřední spolupráci se zaměstnanci v továrně,“ řekl J-P. Hathout. „V důsledku toho byly bezpečnostní prvky klíčovým bodem našeho certifikačního procesu“.
Zvýšená poptávka zákazníků po certifikacích
Vysoké nároky na bezpečnost a dokumentaci jsou standardem zejména mezi velkými globálními podniky, které představují významnou část zákazníků MiR. Jak se trh s AMR vyvíjí, J-P. Hathout předpovídá, že tato poptávka poroste.
„Za poslední 2 – 3 roky jsme zaznamenali nárůst počtu zákazníků, kteří očekávají, že budou vyžadovány nezávislé certifikace,“ dodal J-P. Hathout. „V MiR jsme odhodláni jít nad rámec základních požadavků a pomoci posouvat robotický průmysl na vyšší standard rozšířeným využitím těchto typů certifikací.“
Seznam zkoumaných bezpečnostní prvků
Certifikace TüV se vztahuje na následující bezpečnostní prvky pro platformy MiR600 a MiR1350:
01. Nouzové zastavení
02. Překročení rychlosti
03. Přepínání lokalit
04. Detekce personálu
05. Sledování rychlosti
06. Bezpečnostní zastavení
07. Pohyb
08. Manuální spuštění
09. Volba režimu
10. Sledování polohy při zdvihu palet
11. E-stop systém
12. Sledování polohy při zdvihu police
13. Detekce přítomnosti police