Connect with us

Zprávy

Luxusní jachta bezpečně surfuje s Kerio Control

Společnost GFI Software, dodavatel řešení pro bezpečnost a správu v podnikových sítích, uvedla, že luxusní motorová jachta Lotus pří svých plavbách spoléhá na řešení Kerio Control. To cestujícím i posádce zajišťuje spolehlivý a bezpečný přístup k internetu a komunikaci systémů životně důležitých pro fungování lodi na cestě.

Jachta Lotus o délce 45 metrů je určena až pro 12 cestujících a devět členů posádky a vedle obvyklého zařízení je vybavena i gurmánskou kuchyní, prostornou vířivkou a posilovnou na palubě. Kromě očekávaných požadavků kladených na moderní jachty je třeba myslet také na aktuální potřeby lidí, kteří na nich budou pobývat. Mezi ně patří i bezpečný přístup k internetu během pobytu na moři.

Z tohoto důvodu je jachta vybavena UTM řešením Kerio Control, které zajišťuje bezchybné fungování všech ostatních částí systému a zároveň poskytuje firewallem chráněný přístup k internetu členům posádky a hostům. Kerio Control je centrálním bodem, který bezpečně propojuje a umožňuje komunikaci se všemi subsystémy lodi.

Specifickým požadavkem je pak spolehlivá technická podpora, ať už loď nachází kdekoli. Vzhledem k mobilnímu charakteru jachtařského byznysu je kvalitní distribuce a široká partnerská síť zásadní pro pomoc zákazníkům, kteří potřebují vyřešit akutní technické problémy. Během plavby se Lotus ocitl právě v takovéto situaci, kdy zakotvil v Chorvatsku daleko od svého domovského přístavu a od svého partnera GFI Software, který řešení Kerio Control instaloval.

„Požádali jsme se o technickou pomoc přímo výrobce GFI Software a jeho regionální zastoupení, kterou je společnost ZEBRA SYSTEMS,“ Reynald Néron, kapitán motorové jachty Lotus. “V takové situaci, navíc v cizí zemi, jsme měli obavy, jestli a jak se nám podaří obnovit funkčnost, která je pro každou úspěšnou plavbu velmi důležitá. Reakce společnosti a jejího distributora a partnera v jadranském regionu, byla příkladná. Navázali jsme kontakt s místním partnerem a systém byl opětovně plně zprovozněn. Zástupce partnera hYperSEC, Times Computers ze Záhřebu na místě obnovil 100% funkčnost Kerio Control a zprovoznil i všechny návazné systémy.“

Kerio Control, které využívá více než 25 000 zákazníků po celém světě, poskytuje ucelenou ochranu počítačových sítí před kybernetickými hrozbami s pomocí firewallu nové generace, antivirové a antimalwarové ochrany, webové ochrany a virtuálních privátní sít. Řešení lze nainstalovat jako samostatnou softwarovou aplikaci, aktivovat v rámci licenčního programu GFI Unlimited nebo pořídit ve formě appliance jako hardwarové zařízení snadno připojitelné do vlastní sítě.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com