Connect with us

Zprávy

Lenovo přináší na český trh dvojici počítačů s umělou inteligencí a aplikací Copilot+

Společnost Lenovo dnes na tiskové konferenci v centru Prahy představila bohatou nabídku nových zařízení, které budou od července dostupné na českém trhu. Mezi nimi nechyběly ani Lenovo Yoga Slim 7x a Lenovo ThinkPad T14s Gen 6, první notebooky optimalizované pro umělou inteligenci s aplikací Copilot+, poháněné procesory Qualcomm Snapdragon X Elite. Ty nabízí vyšší produktivitu, kreativitu a zabezpečení v kombinaci s chytrým zpracováním všech úloh a umožňují tak uživatelům zcela nový zážitek z interakce s jejich zařízením.

Nově představené notebooky jsou výsledkem spolupráce Lenovo se společnostmi Microsoft a Qualcomm, jejichž zástupci nesměli na tiskové konferenci chybět. Lenovo jako jedna z prvních technologických firem na světě přináší koncovým uživatelům notebooky plně optimalizované pro využití umělé inteligence, které jsou vybaveny novými procesory Snapdragon X Elite od Qualcomm Technologies. Díky 12jádrové architektuře Qualcomm Oryon, grafice Qualcomm Adreno a dedikované NPU jednotce Qualcomm Hexagon přinášejí nové notebooky dosud nejrychlejší AI NPU zpracování v rychlosti až 45 bilionů operací za vteřinu (TOPS). Nejnovější vylepšení od společnosti Microsoft a její aplikace Copilot+ zase uživatelům poskytují přístup k funkcím velkého jazykového modelu (LLM) i v offline režimu, takže mohou uživatelé prozkoumávat nekonečné možnosti umělé inteligence kdekoliv a kdykoliv.

Umělá inteligence a možnosti jejího využití jsou v dnešní době velmi zajímavým a často skloňovaným tématem. Jsme velice rádi, že můžeme běžným uživatelům i zkušeným profesionálům od nynějška nabízet další dva notebooky, které jsou plně připraveny na umělou inteligenci. Díky spolupráci se společnostmi Microsoft a Qualcomm jsou tato zařízení opravdu výjimečná a věřím, že uživatelům usnadní práci na jejich osobních i firemních projektech a otevřou jim dveře k neomezeným možnostem umělé inteligence,“ říká Pavel Janich, produktový manažer pro segment osobních počítačů ve společnosti Lenovo.

Lenovo Yoga Slim 7x: chytřejší cesta nejen k tvorbě obsahu

Nový notebook Lenovo Yoga Slim 7x přináší ve svém tenkém těle s váhou začínající na 1,28 kg neomezený potenciál umělé inteligence, kterou využijí především tvůrci digitálního obsahu. Hexagon NPU v procesoru Snapdragon X Elite poskytuje uživatelům přístup k vestavěným funkcím, jako je tvorba obrázku dle psaného požadavku, pokročilé funkce pro úpravu fotek a videí, zpětná vazba pro tvorbu a úpravu textu a mnoho dalších. Lenovo AI Core spolupracuje s procesorem Snapdragon X Elite pro chytré nastavení režimu používání a dynamickou úpravu výkonu a energetické účinnosti v závislosti na dané činnosti. Veškerý obsah ožívá na 14,5palcovém dotykovém panelu PureSight OLED s poměrem stran 16:10, rozlišením 3K a frekvencí 90 Hz s maximálním jasem 1000 nitů. Displej zároveň přináší podporu 100% sRGB a DCI-P3 barevného gamutu a podporu technologie TUV Rheinland Low Blue Light.

ThinkPad T14s Gen 6: stvořen pro byznys

ThinkPad T14s Gen 6 je první profesionální notebook Lenovo nové generace s aplikací Copilot+ a představuje významný skok v oblasti AI počítačů pro firemní využití. Díky pokročilému procesoru Snapdragon X Elite, který je vybaven integrovanou grafikou Adreno GPU a vlastním AI enginem, přináší ThinkPad T14s Gen 6 výjimečný uživatelský zážitek. Zabudovaná 45 TOPS NPU jednotka zprostředkovává špičkové funkce umělé inteligence přímo v zařízení, což zvyšuje produktivitu a usnadňuje proces tvorby obsahu. Copilot+ pomáhá zefektivnit běžné činnosti díky síle generativní AI a strojového učení a díky bezproblémové integraci napříč aplikacemi Microsoft 365 se efektivita práce podobá situaci, kdy má uživatel neustále k dispozici svého personalizovaného AI asistenta.

ThinkPad T14s Gen 6 je vybaven až 64GB vysokorychlostní LPDDR5x pamětí a disponuje mimořádně tenkým 14palcovým tělem s úzkými rámečky displeje.

ThinkPad T14s Gen 6 pomáhá minimalizovat rizika díky robustním bezpečnostním funkcím a řešení ThinkShield, které se zaměřuje na ochranu zařízení bez snížení jeho efektivity. Zároveň nabízí detekci hrozeb založenou na umělé inteligenci se zabezpečeným procesem spouštění a firmware se schopností samoléčby. To poskytuje pevný základ pro celkové zabezpečení systému ve spolupráci s jednotkou Qualcomm Secure Processing Unit a řešením Microsoft Pluton.

Kromě zmíněných notebooků s aplikací Copilot+ představila společnost Lenovo řadu dalších zařízení, které jsou nově dostupné na českém trhu.

Cena a dostupnost

  • Notebook Lenovo Yoga Slim 7x bude na našem trhu dostupný od července 2024 s cenou začínající na 34 990 Kč včetně DPH. Předprodej byl zahájen již 20.5.
  • Notebook Lenovo ThinkPad T14s Gen 6 bude na našem trhu dostupný od srpna 2024 s cenou začínající na 53 690 Kč včetně DPH.
  • Tablet Lenovo Tab Plus je na našem trhu dostupný s cenou začínající na 6999 Kč včetně DPH.
  • Tablet Lenovo TAB P12 Matte Display je na našem trhu k dispozici za cenu začínající na 9999 Kč včetně DPH.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com