Connect with us

Zprávy

Lenovo představuje nové počítače Yoga, které uživatelům umožní dělat více věcí podle jejich představ

Společnost Lenovo představila další generaci prémiových, ultratenkých notebooků Yoga s operačním systémem Windows 11:

  • Vlajkový model, 14palcový Yoga Slim 9i s certifikací uhlíkové neutrality1 přináší možnosti chytřejší produktivity a výjimečně přenosné zábavy.
  • Yoga Slim 7i Pro X a Yoga Slim 7 Pro X, poháněné Lenovo X Power umožňují uživatelům tvořit kdykoliv a kdekoliv.

Nová řada Yoga přináší také vylepšené modely 14palcových a 16palcových zařízení Yoga Slim 7 Pro, Yoga Slim 7i Pro a Yoga 7. Aby společnost Lenovo vyhověla potřebám nové hybridní domácí kanceláře, představila 27palcový stolní počítač Yoga AIO 7 s 4K displejem a ergonomickým pantem pro flexibilitu bez omezení. Toto zařízení je navrženo pro spolupráci mezi více zařízeními a je koncipováno ve stylu moderního designu.

„Hybridní život je nová norma, která inspirovala vývoj další generace zařízení Lenovo Yoga. Naším cílem je umožnit většímu počtu lidí „být sami sebou“ – užívat si, tvořit a spolupracovat podle vlastních představ,“ říká Ouyang Jun, viceprezident společnosti Lenovo a generální ředitel Consumer Business Segment, Intelligent Devices Group. „Nové počítače Yoga jsme navrhli a vyrobili
s inteligentnějšími funkcemi, abychom lidem pomohli naplnit jejich ambice, relaxovat a dělat věci vlastním způsobem.“

Lenovo Yoga: Prémiový, výkonný a přenosný

Nová generace zařízení Yoga je navržena tak, aby lidem pomohla čelit novým výzvám v hybridním prostředí a najít nové způsoby, jak se uživatelé připojují, konzumují či tvoří obsah a spolupracují z domova, školy, kanceláře i mimo ni – zkrátka umožnit jim stíhat víc a dát jim svobodu být sám sebou.

Nová řada zařízení Lenovo Yoga Slim představuje špičku ve výkonu a přenositelnosti. Definuje ji rafinované řemeslné zpracování, prémiové zážitky a odvážné inovace. Tyto ultratenké notebooky v sobě spojují příjemné zaoblení hran s měkkými konturami pro jednodušší a pohodlnější manipulaci. Jsou také poháněny novou sadou funkcí Lenovo X Power2 zaměřených na vylepšení výkonu. Kromě toho jsou vybaveny revolučními displeji Lenovo PureSight, které nastavují nový standard prémiových funkcí pro ostřejší, rychlejší a realističtější vizuální zážitek s certifikací Eyesafe.

Řada Yoga Slim umožňuje uživatelům přizpůsobit se hybridnímu životnímu stylu prostřednictvím inteligentnějšího výkonu, zabezpečení a rozpoznávacích schopností technologie Lenovo A.I. Engine+. Inteligentní výkon poháněný umělou inteligencí dokáže předvídat potřeby napájení nebo baterie na základě toho, co uživatel právě na notebooku dělá, zatímco Lenovo Intelligent Sense a Integrated Security, které jsou také součástí Lenovo A.I. Engine+, podporují bezproblémovou a bezpečnou práci a zábavu na zařízení Yoga.

Všechny produkty Lenovo Yoga v ČR a SR již obsahují i pokročilou podporu Lenovo Premium Care pro ještě adresnější servis. VIP služba zahrnuje prioritní ošetření, personalizovanou hardwarovou
a softwarovou podporu od odborníků, každoroční kontroly stravu PC, opravy přímo u zákazníka a jiné výhody.

Nové modely 7. generace Yoga Slim a Convertible standardně zahrnují službu Lenovo CO2 Offset Service v Evropě, na Středním východě a v Africe. Tato ověřená služba zohledňuje průměrné emise uhlíku související s konkrétním zařízením po dobu jeho životního cyklu – od výroby přes dopravu až po vyřazení (až do 5 let) – a podporuje osvědčené projekty OSN v oblasti klimatických změn s cílem zmírňovat dopady na životní prostředí a zabezpečit integritu environmentálních projektů.

Lenovo Yoga Slim 9i: Inteligentní. Udržitelný. Výkonný.

Jako notebook s certifikací uhlíkové neutrality1 je Yoga Slim 9i (14”, 7) ideální pro ekologicky smýšlející uživatele, kteří si jej mohou pořídit bez nutnosti dělat kompromisy v otázkách mobily, prémiových funkcí pro zábavu či výkonu poháněném umělou inteligencí. Tenké a lehké 14,9mm šasi je obalené ve 3D skle se zaoblenými, hladkými obrysy pro pohodlnější ovládání a držení.

A picture containing text, envelope Description automatically generated

Spojením mobility a výkonu Yoga Slim 9i nově definuje význam přenosné zábavy a tvorby obsahu. Nabídne 14palcový dotykový OLED PureSight displej s poměrem stran 16:10 a rozlišením až 4K, doplněný o Sound by Bowers & Wilkins. Vizuální zážitek Lenovo PureSight na volitelném 4K OLED displeji přináší mimořádně ostré detaily a bohaté, fotorealistické barvy – od temné černé až po zářivě světlé bravy.
S displejem Vesa Certified Display HDR True Black 500 dokáže jeho 10bitová hloubka zobrazit více než miliardu barev v jednom pixelu a dosáhnout plného barevného rozsahu 100 procent DCI-P3. Čtyři reproduktory Bowers & Wilkins přináší výjimečný zvukový zážitek.

A picture containing text, indoor, screen, orange Description automatically generated

Lenovo Yoga Slim 9i certifikován jako Intel EVO disponuje režimem adaptabilního přenosného výkonu, který se přizpůsobí uživatelům a je poháněn procesory Intel Core 12. generace. Lenovo A.I. Core 2.0 poskytuje vylepšený výkon s podporou AI a chytřejší zabezpečení, které zahrnuje šifrování na úrovni hardwaru navržené tak, aby pomáhalo chránit zařízení před root a ransomware útoky. V závislosti na aktuálním úkolu a úrovni zatížení systému může A.I. engine dynamicky upravovat rychlost ventilátoru
a výkon hardwaru pro optimalizaci a zrychlení výkonu.

 

Lenovo Yoga Slim 7i Pro X a Lenovo Yoga Slim 7 Pro X: Schopnost tvořit bez ohledu na to, kde se nacházíte

A picture containing text, computer, electronics, computer Description automatically generated

Zařízení Yoga Slim 7i Pro X (14”, 7) a Yoga Slim 7 Pro X (14”, 7) poskytují uživatelům plný výkon pro tvorbu obsahu odkudkoliv. Disponují procesory nové generace, až 32 GB LPDDR5 RAM, grafickou kartou až NVIDIA GeForce RTX 3050 Laptop GPU s ověřením NVIDIA Studio a technologií Lenovo X Power, který posouvá výkon tepelného designu a chlazení zařízení na vyšší úroveň. Lenovo X Power přináší specifické nastavení pro různé scénáře používání tak, aby posunul notebook za hranice maximálního výkonu CPU
a GPU. S váhou menší než 1,6 kg jsou tyto tenké a lehké notebooky vyrobeny tak, aby je mohli uživatelé vzít prakticky kamkoliv s sebou a zároveň poskytly nespoutaný výkon potřebný pro vytváření digitálního obsahu.

A picture containing text, computer, computer, black Description automatically generated

Podívejte se na svůj oblíbený seriál na 14,5palcovém volitelně dotykovém 3K Lenovo PureSight displeji s obnovovací frekvencí 120Hz, který nabídne přesnou paletu barev a bohatší odstíny. Obraz má hardwarově kalibrované 100% pokrytí gamutu sRGB se 100 % objemem gamutu sRGB a také certifikaci TÜV Hardware Blue Light3, která pomáhá snižovat únavu očí. S technologií Lenovo A.I. Engine+ mohou navíc uživatelé na nových modelech Yoga Slim 7i Pro X a 7 Pro X tvořit tak rychle, jak rychle běží jejich představivost.

 

Lenovo Yoga Slim 7 Pro a Lenovo Yoga Slim 7i Pro: Přirozený výkon

A picture containing icon Description automatically generated

Společnost Lenovo také oznámila aktualizovanou verzi zařízení Yoga Slim 7 Pro (14”, 7) a Yoga Slim 7i Pro (14”, 7). Tyto modely jsou navrženy pro přirozený výkon zabalený do prémiového hliníkového šasi
v provedení Storm Grey nebo Cloud Grey5. Tvořte na cestách s možností využití procesorů nejnovější generace Intel Core nebo AMD Ryzen 6000 Series. Grafická karta až NVIDIA GeForce RTX 2050 Laptop přináší velkolepé barvy, jas a kontrast na volitelném OLED displeji Lenovo PureSight. Obraz je ještě vylepšený o volitelnou fuknci Dolby Vision a 100% sRGB barevný prostor.

Větší modely Yoga Slim 7 Pro (16”, 7) a Yoga Slim 7i Pro (16”, 7) jsou k dispozici v barvě Storm Grey5
a jsou navrženy pro vyšší rychlost grafického zobrazení. Přináší také 2,5K IPS monitor s frekvencí až 165 Hz pro mimořádně plynulé zobrazení při hraní her nebo editování videí. Notebooky jsou vybaveny grafikou až NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti Laptop s ověřením NVIDIA Studio u modelu Yoga Slim 7 Pro (16”, 7)
a grafikou Intel Arc A370M u modelu Yoga Slim 7i Pro (16”, 7). Všechny notebooky Lenovo Yoga Slim 7 Pro a Lenovo Yoga Slim 7i Pro jsou dodávány s inteligentními funkcemi jako je Smart Performance, které dokážou dynamicky upravovat výkon a výdrž baterie a poskytnout tak uživatelům vysoký výkon doma i na cestách.

Lenovo Yoga 7: Čistá vášeň pro zábavu

A picture containing text, computer, electronics, computer Description automatically generated

Lenovo Yoga 7 (14”, 7) je všestranný konvertibilní notebook 2v1 stvořený pro zábavu a kreativitu. Design zařízení se vyznačuje zaoblenými hranami navrhnutými pro jednodušší držení a přenášení. Notebook je vybaven výkonnými procesory AMD Ryzen 6000 Series, 2,8K OLED dotykovým displejem s poměrem stran 16:10 a technologií Dolby Vision pro věrné zobrazení barev, bohatší detaily a hardwarovou korekci modrého světla, a čtyřmi reproduktory se zvukovým systémem Dolby Atmos pro obklopující prostorový zvuk.

A picture containing left Description automatically generated

Lenovo Yoga 7 je charakteristické svou všestranností. Díky baterii s dlouhou výdrží6 a technologii Rapid Charge Express7 umožňuje uživatelům ponořit se do práce anebo zábavy bez nutnosti hledání zásuvky. Stylus Active Pen5 je ideální pro tvorbu, skicování nebo jen rychlé zachycení nápadů. Zefektivněte produktivitu a proces učení pomocí čtyř režimů použití a chytrých funkcí jako je potlačení hluku během videohovorů nebo filtry s nízkým obsahem modrého světla pro vysokou kvalitu videa bez rušivých vlivů
a únavy očí.

Lenovo Yoga AIO 7: Výkonný a stvořený ke spolupráci

A picture containing text, electronics, display, computer Description automatically generated

Lenovo Yoga AIO 7 (27”, 7) je inspirován preferencemi samotných uživatelů při tvorbě, práci a zábavě. Vše se odehrává na 27palcovém 4K IPS displeji s úzkým rámečkem a až 95% barevným spektrem DCI-P3. Yoga AIO 7 je synonymem flexibility – dá se bez námahy otáčet o 90 stupňů, posouvat nahoru a naklánět do strany díky flexibilnímu designu pantů. Nový all-in-one stolní počítač Yoga je navržen tak, aby se stal středobodem moderního domova. Nekompromisní výkon mu propůjčují procesory AMD Ryzen 6000 Series a volitelná grafika AMD Radeon RX 6600M s přelomovou architekturou AMD RDNA 2. Zařízení spolehlivě splní roli centra zábavy díky duálním 5W reproduktorům JBL, které minimalizují zkreslení díky jedinečnému designu pasivního zářiče Lenovo, přičemž zabírají menší základní plochu než předchozí generace
a poskytují tak více místa na stole.

Zařízení Yoga AIO 7 umožňuje také široké možnosti sdílení a spolupráce. Uživatelé mohou bezdrátově přenášet obrazovku svého smartphonu8 na velký monitor a přehrávat videa, procházet fotografie nebo sociální média na 27palcový displej otočený do horizontální nebo vertikální polohy. Při práci nebo přehrávání videí na notebooku9 mohou také vylepšit zvuk a zvětšit velikost obrazovky připojením do plně funkčního portu Type-C, což uživateli umožní převzít ovládání obou zařízení pomocí klávesnice a myši. Po celou dobu připojení navíc budete udržovat váš notebook nabitý.

Služba Lenovo Smart Lock: Ochrana počítače před neznámým

Pro další podporu hybridního životního stylu představuje Lenovo svůj nejnovější produkt softwarových aplikací Lenovo Smart Lock Services. Tento cloudový bezpečnostní software založený na technologii Absolute® je dostupný prostřednictvím Lenovo Vantage a domény Lenovo.com a nabízí uživatelům klid v duši v případě odcizení počítače stejně jako větší vzdálenou kontrolu nad osobními údaji uloženými v jejich zařízení.

Graphical user interface Description automatically generated

Služba Lenovo Smart Lock je vybavená robustními bezpečnostními funkcemi a po nasazení umožňuje uživatelům sledovat a lokalizovat poslední známou polohu jejich zařízení Lenovo buď prostřednictvím webového prohlížeče nebo mobilní aplikace. Nabízí také možnost na dálku zamknout zařízení, čímž uživatelé omezí neoprávněný přístup, nebo funkci vymazání dat, se kterou je možné odstranit citlivé soubory a zabránit tak krádeži identity a dat. Lenovo Smart Lock obsahuje také přístup ke specializovanému vyšetřovacímu týmu Absolute, který úzce spolupracuje s místními orgány činnými v trestním řízení, aby bylo možné zkusit ukradený počítač vystopovat a získat zpět.

Cena a dostupnost 12

  • Yoga Slim 9i (14”, 7) začíná na ceně 44 999 Kč a očekává se, že bude k dispozici koncem července 2022.12
  • Yoga Slim 7i Pro X (14”, 7) s procesorem Intel Core začíná na ceně 29 999 Kč a dostupný by měl být od konce června 2022. Yoga Slim 7 Pro X (14”, 7) s procesory AMD Ryzen 6000 Series bude dostupný za cenu od 33 999 Kč a dostupný bude koncem srpna 2022.
  • Yoga Slim 7 Pro (14”, 7) s procesorem AMD Ryzen 6000 Series bude dostupný za cenu od 24 999 Kč a očekává se, že bude k dispozici do konce září 2022. 12 Cena a dostupnost pro větší model Yoga Slim 7 Pro (16”, 7) s procesorem AMD Ryzen 6000 Series zatím nebyla pro český trh stanovena.12
  • Yoga Slim 7i Pro (14”, 7) s procesorem Intel Core začíná na ceně 22 989 Kč a očekává se, že bude k dispozici do konce července 2022. Cena a dostupnost pro větší model Yoga Slim 7i Pro (16”, 7) s procesorem Intel Core nebyla pro český trh zatím stanovena.12
  • Yoga AIO 7 (27”, 7) bude dostupný za cenu od 36 999 Kč a dostupný bude koncem září 2022.12
  • Yoga 7 (14”, 7) bude dostupný za cenu od 28 989 Kč a dostupný bude koncem července 2022.12
  • Očekává se, že služby Lenovo Smart Lock budou na globálním trhu dostupné v průběhu září 2022.12

 

***

1 Uhlíková stopa produktu je vedena v souladu s normou ISO 14067:2018 a je certifikována TÜV Rheinland.

2 Lenovo X Power bude k dispozici pouze u modelů Yoga Slim 7i Pro X (14”, 7) a Yoga Slim 7 Pro X (14”, 7). Společnost Lenovo si vyhrazuje právo kdykoliv bez upozornění změnit nabídky produktů, funkce a specifikace.

3 Certifikace TÜV Rheinland znamená, že monitor prošel přísným testováním bezpečnosti a spotřebilete si ho mohou bez obav koupit. Výroba monitorů s hardwarovou korekcí modrého světla je dražší. Produkt s označením Low Blue Light, který zobrazuje klíčová slova hardwarového řešení, naznačuje, že může nabídnout lepší hodnoty než jiné monitory ve své třídě.

4 Vyžaduje samostatně zakoupený Wi-Fi router a plán, který se může lišit podle místa. Platí další smluvní podmínky a/nebo poplatky. Rychlosti připojení se budou lišit v závislosti na umístění, prostředí, podmínkách sítě a dalších faktorech.

5 Možnosti barevného provedení a volitelné příslušenství se mohou lišit v závislosti na geografické poloze a dostupnosti.

6 Všechny údaje o životnosti baterie jsou přibližné a založené na interním testování v optimálních laboratorních podmínkách. Skutečný výkon baterie se bude lišit a bude záviset na mnohých faktorech včetně konfigurace a použití produktu, softwaru, provozních podmínek, bezdrátových funkcí, nastavení správy napájení, jasu obrazovky a dalších. Maximální kapacita baterie se přirozeně snižuje časem a používáním.

7 V případě rychlého nabíjení Express Charge, nabíjejte 15 minut v pohotovostním režimu nebo při vypnutém napájení pro až tři hodiny přehrávání videa (na základě výsledků testů pomocí nepřetržitého přehrávání videa v rozlišení 1080p na nejnovější aktualizaci Windows 10 a vyšší, s jasem 150 nitů a výchozí úrovní hlasitosti. Skutečný výkon baterie se bude lišit a bude záviset na mnohých faktorech včetně konfigurace a použití produktu, softwaru, provozních podmínek, bezdrátových funkcí, nastavení správy napájení, jasu obrazovky a dalších. Maximální kapacita baterie se přirozeně snižuje časem a používáním. Vyžaduje přiložený adaptér.

8 Kompatibilní smartphone musí podporovat DLNA, Airplay, Miracast nebo Lelink, aby mohl přenášet obraz na Yoga AIO 7 (27”, 7).

9 Kompatibilní notebook vyžaduje k připojení k zařízení Yoga AIO 7 (27”, 7) plně funkční port Type-C nebo adaptér Type-C (dodávaný v balení).

10 Ceny nemusí zahrnovat daň a nezahrnují dopravu ani možnosti dopravy a mohou se změnit bez předchozího upozornění; platí dodatečné smluvní podmínky. Ceny jednotlivých prodejců se mohou lišit. Data dostupnosti a barevná provedení se mohou lišit v závislosti na geografické poloze a produkty mohou být dostupné jen na vybraných trzích. Všechny nabídky závisí na dostupnosti. Lenovo si vyhrazuje právo kdykoliv bez upozornění změnit nabídky produktů, funkce a specifikace.

11 Skutečná dostupná kapacita je menší a mění se v důsledku řady faktorů, včetně formátování, rozdělení disku a operačního systému atd., které využívají část této kapacitu. Dostupná kapacita se může změnit s aktualizacemi softwaru.

12 Ceny nemusí zahrnovat daň a nezahrnují dopravu ani možnosti dopravy a mohou se změnit bez předchozího upozornění; platí dodatečné smluvní podmínky. Ceny jednotlivých prodejců se mohou lišit. Data dostupnosti a barevná provedení se mohou lišit v závislosti na geografické poloze a produkty mohou být dostupné jen na vybraných trzích. Všechny nabídky závisí na dostupnosti. Lenovo si vyhrazuje právo kdykoliv bez upozornění změnit nabídky produktů, funkce a specifikace.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com