Connect with us

Zprávy

Lenovo nově definuje sílu pracovních stanic novým ThinkStation P360 Ultra

Společnost Lenovo představuje ThinkStation P360 Ultra, který doplňuje portfolio desktopových pracovních stanic. Poskytuje bezkonkurenční výkon v doteď nevídaném provedení. V porovnaní s tradičními pracovními stanicemi je toto zařízení o polovinu menší. Řadí se tím do své vlastní třídy. Jeho šasi má celkový objem méně než 4 l, ale stále se může pochlubit procesory Intel Core 12. generace a podporou mobilní profesionální grafiky až NVIDIA RTX A5000. Uživatelé tak mohou zažít výkon jako u PC věže. S novými rozměry ThinkStation P360 Ultra překonává předchozí generaci malých pracovních stanic o více než 50 %.[1]

Desktopové pracovní stanice jsou známé svou extrémní silou a výkonem – zkonstruovány jsou tak, aby spouštěly ty nejsofistikovanější CAD a BIM aplikace s lehkostí, přinášely zážitek
z výpočetně náročné virtuální a smíšené reality, bezproblémově vykreslovaly lékařské snímky nebo bohatý digitální zábavný obsah a zkracovaly čas na vyhodnocení analýz rozsáhlých
a masivních údajů v reálném čase. Nová éra hybridní práce zůstává a profesionálové nyní potřebují v pracovních stanicích inovativní a všestranné technologie, které dokážou bez kompromisů vyhovět jejich neustále se měnícím a často menším pracovním prostorům

Zatímco společnosti mohou stále využívat nejmenší desktopovou pracovní stanici v odvětví – Lenovo ThinkStation P360 Tiny – aby jim pomohla s extrémními požadavky na úsporu místa, uživatelé nyní mají k dispozici výkonné a všestranné zařízení, které nabízí zvýšený výkon. Ideální je pro individuální profesionální uživatele, kteří potřebují maximalizovat prostor na stole nebo chtějí využít zařízení pro spolupráci na dálku, nebo v krajních případech v terénu. ThinkStation P360 Ultra je optimální volbou pro výrobce OEM, kteří hledají plně integrované řešení s pětiletým životním cyklem, neboť poskytuje novou kombinaci potřebného výkonu v jedinečně navrženém šasi, které výrazně eliminuje většinu tradičních zařízení malých rozměrů.

„Přinášíme revoluci na trh s novou desktopovou pracovní stanicí, která je účelově vytvořena tak, aby poskytovala působivý výkon v prostorově úsporném provedení, které naši zákazníci potřebují,“ řekl Rob Herman, viceprezident Workstation and Client AI Business Unit společnosti Lenovo. „ThinkStation P360 Ultra je jednou z nejuniverzálnějších dostupných pracovních stanic vzhledem k její schopnosti bez námahy zvládnout dnešní nejnáročnější pracovní postupy
v různých odvětvích, ať už ji používají jednotliví profesionálové nebo jako vestavěnou technologii v rámci řešení OEM.“

ThinkStation P360 Ultra, vymykající se z tradičního malého formátu, byl od začátku navržen tak, aby podporoval profesionální komponenty, a to z hlediska velikosti i výkonu. Aby to bylo možné, Lenovo úzce spolupracovalo s NVIDIA na vývoji unikátního řešení pro umístění GPU
a zabezpečení chlazení potřebného pro podporu mobilní grafické karty RTX A5000. Navíc, díky spolupráci se společností Intel, toto zařízení s oboustrannou základní deskou a zvýšeným průtokem vzduchu, obsahuje také procesory Intel Core 12. generace s až 16 jádry o výkonu až 125 wattů – poprvé za historii společnosti Lenovo.

P360 Ultra poskytuje bezkonkurenční výkon v menším balení. Nahrazuje tím předchozí generaci malých zařízení, která jsou v nabídce Lenovo. Kromě toho přináší flexibilitu a všestrannost, aby splnilo specifické potřeby každé organizace. V designu, který je první svého druhu v odvětví, je základní deska umístěna uprostřed šasi, což umožňuje špičkové chlazení a maximální prostorovou efektivitu při konfiguraci pracovní stanice. Nový systém nabízí 128 GB paměti DDR5, dva sloty PCIe Gen 4 pro rozšíření 8 TB úložiště M.2 a podporu až osmi displejů. ThinkStation P360 Ultra je také jedinou stolní pracovní stanicí v odvětví, která je vybavena duálními vestavěnými ethernetovými a 4 porty Thunderbolt™ pro maximální flexibilitu a rozšíření I/O. Poskytuje výhody všude tam, kde jsou pracovní stanice zabudovány jako součást většího komplexního systému, jako jsou přístroje MRI a interaktivní kiosky.

ThinkStation P360 Ultra je plně certifikován ISV a testován na nejvyšší úrovni, aby splnil standardy MIL-SPEC[2]. Uživatelé tak mohou učinit více za kratší dobu s důvěryhodným
a spolehlivým zařízením. Nejnovější přírůstek do portfolia desktopových pracovních stanic Lenovo také naplňuje svůj závazek k environmentální udržitelnosti, přičemž využívá 90 % spotřebitelsky recyklovaných lepenkových kartonů a pěnových polštářků v balení. Rovněž se nachází 26,5 % spotřebitelsky recyklovaného plastového materiálu (PCC) v samotném zařízení. Pro tento produkt Lenovo také povolilo důležité služby udržitelnosti jako vyzvednutí aktiv na recyklaci na konci jejich životnosti a kompenzace CO2. To umožňuje uživateli kompenzovat průměrné emise uhlíku spojené se systémem přispěním kreditů za kompenzaci emisí CO2 partnerovi OSN pro oblast klimatu.

Díky své menší velikosti je P360 Ultra o 15% lehčí než předchozí pracovní stanice v malém formátu, které jsou v nabídce. To znamená, že na paletu nebo do přepravního kontejneru se vejde o 33 % více zařízení. Výsledkem toho je méně přepravovaných zásilek, čímž se snižuje uhlíková stopa. ThinkStation P360 Ultra navíc získalo důležité certifikace od ENERGY STAR®[3] a TCO[4], a v Spojených státech je taktéž registrovaná jako EPEAT® Gold[5].

Zcela nová pracovní stanice bude dostupná v létě 2022 s cenou začínající od 32 990 Kč bez DPH[6]. Chcete-li se dozvědět více navštivte www.lenovo.com/workstations.

 

  1. Na základě výsledků benchmarkingu dosáhl Lenovo ThinkStation P360 Ultra s NVIDIA RTX A5000 mobile o 74 % vyššího skóre výkonu v porovnání se zařízením podobného malého rozměru s NVIDIA RTX A2000 na základě celkového výkonu GPU se systémem SPECworkstation 3.1.
  2. K testování zařízení proti nebezpečným fyzickým a environmentálním podmínkám, s cílem určit jejich životnost, používá společnost Lenovo standardy Ministerstva obrany USA, MIL-SPEC. Zneužití, jak je uvedeno v testování MIL-STD 810G, není kryto standardní zárukou společnosti Lenovo.
  3. Pro získání certifikace ENERGY STAR®, musí produkt splňovat kritéria energetické účinnosti stanovené agenturou pro ochranu životního prostředí USA nebo Ministerstvem energetiky USA.
  4. TCO Certified je mezinárodní certifikace třetí strany pro IT produkty, která pokrývá sociální i environmentální aspekty během životního cyklu produktu.
  5. Produkty v USA, které mají registraci EPEAT® Gold musí splňovat kritéria environmentálního chování určená Globální radou pro elektroniku.
  6. Ceny nemusí zahrnovat daň, nezahrnují dopravu a mohou se změnit bez upozornění; platí dodatečné smluvní podmínky. Ceny prodejců se mohou lišit. Dostupnost na skladě se může lišit v závislosti na geografické poloze a produkty mohou být dostupné pouze na vybraných trzích. Všechny nabídky závisí na dostupnosti. Společnost Lenovo si vyhrazuje právo kdykoli změnit nabídku produktů, funkce a specifikace bez upozornění.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com