Connect with us

Zprávy

Koncept Alienware Nyx má přinést přináší herní svobodu až čtyřem uživatelům najednou

V rámci největšího veletrhu spotřební elektroniky CES 2022 společnost Dell Technologies představila, jak může vypadat budoucnost hraní. Pomoci má koncept Nyx, který vyřeší jak problémy s nedostatečnou kapacitou Wi-Fi pro více uživatelů, tak s přechodem mezi více zařízeními.

Koncept Nyx je aktuálním výzkumným a vývojovým projektem Oddělení inovací uživatelské zkušenosti (EIG) Alienware a navazuje na její další předchozí iniciativy. Cílem projektu je do budoucna zajistit pohodlí a svobodu nerušenou přetížením Wi-Fi či nutností komplikovaně střídat zařízení. Kromě toho, že umožňuje souběh až čtyř streamů najednou, je s konceptem Nyx možné přepínat mezi několika zařízeními a jednoduše tak ze stolního počítače přesunout hru na televizi nebo tablet.

Přesnost na milisekundy

Alienware pomocí tohoto konceptu ukazuje, jakou roli by mohl hrát domácí edge computing, kde by vysoký výpočetní výkon sloužil ke zpracování her ve sdílené místní síti. Vzhledem k tomu, že zpracování dat zde probíhá lokálně, tedy ne přes vzdálené servery, přináší nový koncept nižší latenci, vyšší přenosovou rychlost a lepší odezvu. Tím jsou vyřešeny některé výkonnostní nedostatky dnešních alternativ, jako je například využívání cloudového prostředí. Latence ve hře by se tak mohla pohybovat v řádu milisekund, čímž by se oproti současným řešením výrazně snížilo zpoždění.

Jedna aplikace pro všechna zařízení

Hraní prostřednictvím konceptu Nyx by mělo být stejně snadné jako přístup k hudebním aplikacím či streamovacím platformám. Díky jednoduché aplikaci nahrané na všech zařízeních (telefon, stolní počítač, notebook, tablet či televize) by bylo možné snadno a rychle přejít z jednoho zařízení na druhé, klidně v průběhu rozehrané hry. Alienware vnímá tento koncept jako potenciál pro herní průmysl, který může zaujmout nejen tradiční hráče, ale také hráče nové generace, kterými jsou celé rodiny.

Koncept Nyx zatím nefunguje jako hotový produkt, ale ukazuje směr, kterým se nyní Alienware vydává, aby nabídl co nejlepší zážitek z hraní.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com