Zprávy

Komunikační platforma Webex od Cisco dostala sérii vylepšení využívajících schopnosti umělé inteligence

Společnost Cisco integrovala do své videokonferenční platformy Webex sadu inovací založených na využití umělé inteligence (AI). Řešení nově podporovaná AI zahrnují aktualizace operačního systému RoomOS, které vylepšují detekci uživatelů, nové funkce v platformě Webex Suite zaměřené na další zdokonalení video schůzek, a aplikace pro kvalitnější komunikaci firem se zákazníky v rámci Webex Contact Center.

Inovace společnosti zaměřené přímo na fyzická zařízení i na software pokrývají tři oblasti:

Inteligence v konferenčních místnostech

Cisco implementovala další prvky umělé inteligence do operačního systému RoomOS pro zařízení v konferenčních a zasedacích místnostech. Vylepšení video detekčních schopností přináší další optimalizaci při zobrazování účastníků.

Automatické rozpoznávání

Inteligentní kamery sledují jednotlivce v místnosti a s pomocí rozpoznávání hlasu a obličeje se automaticky přepínají, aby zachytily právě aktivního řečníka z nejlepšího úhlu. Tato funkce dokáže mimo jiné vzdáleně připojenému pracovníkovi přinášet schůzku v podobě blízké tomu, jako by se jí téměř účastnil osobně.

Zóny schůzek

Funkce „Meeting zones“ umožňuje v jakémkoli prostoru nastavit virtuální hranice, v nichž se odehrává schůzka. Do schůzky ve Webexu jsou zahrnuti pouze lidé uvnitř definované virtuální hranice, zatímco zbytek místnosti se nepokrývá. I když schůzka probíhá v rušné místnosti, kde je hodně dalších lidí, dovoluje tato funkce vytvořit intimnější prostředí vyhrazené virtuálně právě jen jejím účastníkům.

Vylepšení pro schůzky s Webexem

Další inovace řízené AI se soustředí přímo na vylepšení uživatelské zkušenosti při schůzkách prostřednictvím platformy Webex Suite.

Schůzky ve vysokém rozlišení

Webex díky AI nabízí schůzky ve vysokém rozlišení, aniž by vyžadoval šířku pásma HD. Vysoké rozlišení a čisté video dokáže zajistit i pří nízké kvalitě kamer nebo nízké šířce pásma.

Chytré nasvícení

Webex umí reagovat na kvalitu osvětlení a automaticky vylepšit záběr na snímanou osobu v případech, kdy je šero nebo naopak na přímém slunečním světle.

Funkce „Be right back“

Webex automaticky zobrazí zprávu BRB (be right back), rozmaže pozadí a ztlumí zvuk v okamžiku, kdy uživatel odejde od schůzky. Například k domovním dveřím vyzvednout si zásilku. Ve chvíli, kdy se vrátí před kameru, zpráva BRB automaticky zmizí a schůzka pokračuje v normálním režimu.

AI pro kontaktní centrum

Ještě v průběhu letošního roku se díky nasazení umělé inteligence zdokonalí fungování aplikací pro komunikaci firem se zákazníky: Webex Contact Center a cloudové komunikační platformy Webex Connect. Inovace jsou zaměřeny na posílení personalizace a lepší zákaznickou zkušenost.

Agent Answers využívá umělou inteligenci jako poradce, který dokáže v reálném čase pomáhat skutečnému lidskému operátorovi. AI sleduje komunikaci operátora se zákazníkem a v reálném čase poskytuje operátorovi informace ze své znalostní databáze, které může operátor dál sdílet se zákazníkem.

Topic Analysis odhaluje klíčové důvody, proč se zákazníci obracejí na kontaktní centrum. Shromažďuje data z přepisů hovorů a na jejich základě modeluje klíčové trendy pro obchodní analytiky. Ti mohou na základě modelů přizpůsobit přístup potřebám zákazníků. Tato samoučící se funkce se navíc neustále zlepšuje prostřednictvím další interakcí se zákazníky.

Automatizované souhrny chatů. Umělá inteligence dokáže zpracovat tisíce stran textů konverzací se zákazníky a klíčové informace z nich poskytnout ve stravitelnějším formátu. Odpadá tak potřeba procházet zdlouhavou historii. Naopak ze souhrnů lze rychle identifikovat problémy a otázky, které firma již se zákazníky řešila v minulosti.

„Využití umělé inteligence představuje další evoluci v hybridním modelu práce a přináší vylepšení do týmové spolupráce i zákaznické zkušenosti. Cisco má právě díky Webexu, jeho rozpoznávání jazyka, audio a video inteligenci s AI velké zkušenosti,“ uvedl viceprezident Cisco Jeetu Patel.

Exit mobile version