Zprávy

Jak Pure Storage pomáhá poskytovatelům finančních služeb?

Společnost Pure Storage, průkopník v poskytování pokročilých technologií a služeb v oblasti ukládání dat, pomáhá organizacím z odvětví finančních služeb využívat sílu dat pro lepší zákaznickou zkušenost. Na řešení Pure Storage spoléhá 9 z 10 největších světových investičních bank, 7 z 10 největších společností spravujících aktiva a 5 z 10 největších pojišťoven.

Odvětví finančních služeb disponuje obrovským množstvím kritických dat svých zákazníků. Nové technologie, konkurence, regulace a vyvíjející se požadavky trhu nutí tyto společnosti k další modernizaci. K udržení konkurenceschopnosti potřebují využívat data jako cenný strategický zdroj. Starší úložiště již přitom nevyhovují požadavkům na provoz různorodých, datově náročných pracovních úloh, analytiku v reálném čase, prevenci podvodů, řízení rizik a dodržování předpisů.

Špičková řešení a služby společnosti Pure Storage splňují požadavky na datově náročná úložiště a zároveň podporují inovace díky robustním řešením úložišť plně postavených na technologii flash.

  • FlashArray: Úložné řešení FlashArray společnosti Pure Storage řeší problémy aplikací s výkonem díky vynikající rychlosti/propustnosti (IOPS). Doporučeným scénářem nasazení je vysokofrekvenční obchodování, databáze kritické z hlediska výkonu a nepřetržitě fungující digitální bankovnictví. FlashArray//XL umožňuje provoz kritických aplikací s latencí 150 µs a propustností 36 GB/s.
  • FlashBlade: Úložné řešení FlashBlade poskytuje výkon, flexibilitu a škálovatelnost pro souběžnou podporu více různorodých pracovních úloh. Doporučeným scénářem nasazení je umělá inteligence pro detekci podvodů, systémy pro řízení rizik portfolií, chatboty a reporting pro regulační instituce. FlashBlade//S poskytuje dvojnásobný výkon, hustotu a kapacitu oproti předchozí verzi úložiště FlashBlade a umožňuje propustnost až 60 GB/s na šasi.
  • Evergreen: Architektura Evergreen společnosti Pure Storage eliminuje rizikové a časově náročné upgrady, migrace dat nebo drahé pronájmy úložiště. Předplatné rodiny služeb Evergreen – Evergreen//Forever, Evergreen//Flex a Evergreen//One – nabízí zákazníkům z finančního sektoru pružnost z hlediska nákladů i provozu a neustálé inovace. Zákaznicí mají na výběr mezi různými modely, od tradičního vlastnictví až po model služby (Storage as-a-Service) s garancí její úrovně (SLA). 97 % polí Pure Storage starších než pět let je prostřednictvím modernizace v rámci programu Evergreen stále v provozu.

9 z 10 největších světových investičních bank, 7 z 10 největších společností spravujících aktiva a 5 z 10 největších pojišťoven spoléhá na řešení společnosti Pure Storage. Díky tomu rychleji zpracovávají data, snižují celkové náklady na vlastnictví (TCO) a dosahují vyšší agility při současném snížení výpadků, což výsledně vede mj. ke zlepšení zákaznické zkušenosti. Společnosti Pure Storage dosáhla z hlediska objemu zakázek v sektoru finančních služeb v posledním finančním roce svého historického maxima; ve fiskálním roce 2022 zde příjmy Pure meziročně vzrostly o více než 30 %.

Na Pure Storage spoléhá i Česká spořitelna. „Vzhledem k tomu, že data pro nás hrají stále důležitější roli při vývoji a nasazování nových finančních produktů a služeb, vybrali jsme si za partnera v této oblasti společnost Pure Storage. Očekávali jsme, že její řešení nám pomohou zjednodušit úložnou infrastrukturu, která bude sloužit jako základ pro budoucí inovace a umožní maximální škálování. Přechodem na řešení FlashArray//X společnosti Pure a využitím technologie Pure1 s umělou inteligencí jsme snížili množství nutné údržby a další lidské práce spojené se správou úložišť o přibližně 30 %. Zároveň jsme o 20 % zredukovali i spotřebu energie, protože využíváme pouze polovinu původního prostoru našeho datového centra,“ uvedl Milan Novák, ředitel pro infrastrukturu, platformy a cloudové služby v České spořitelně.

Exit mobile version