Connect with us

Zprávy

Inovace softwaru pro ukládání dat společnosti Dell Technologies zvyšují kybernetickou odolnost a efektivitu IT

Dell Technologies představuje softwarové inovace ve svém portfoliu špičkových úložišť, jejichž cílem je zvýšit kybernetickou odolnost, energetickou účinnost a míru automatizace na podporu multicloudových iniciativ svých zákazníků. Vylepšené zabezpečení u zařízení Dell PowerStore urychluje zavádění konceptu zero trust a pomáhá zákazníkům se lépe chránit před kybernetickými útoky, předcházet jim a reagovat na ně.

Výsledkem snahy společnosti Dell o neustálé zdokonalování softwaru je více než 2 000 vylepšení ve všech kategoriích externích úložišť v jejím portfoliu za posledních dvanáct měsíců. Novinky jsou stávajícím zákazníkům k dispozici bez dalších nákladů a lze je využívat buď v podobě on-premise softwaru, nebo ve formě služby prostřednictvím Dell APEX.

„Data se vrší a kvalifikované IT síly se obtížně hledají. Podniky se proto ocitají v situaci, kdy potřebují s menšími prostředky dosáhnout více,“ říká Jeff Boudreau, prezident a generální ředitel divize infrastrukturních řešení společnosti Dell Technologies. „Zákazníkům pomáháme čelit této výzvě tím, že jim umožňujeme co nejlépe využít stávající investice do IT pomocí inovací softwaru pro ukládání dat, které snižují energetickou náročnost, zvyšují produktivitu a posilují kybernetickou odolnost.“

Zařízení vyrobená tak, aby splňovala nejpřísnější bezpečnostní požadavky v jakémkoli odvětví

Inteligentní plně flashové úložiště dat PowerStore od společnosti Dell přináší posílené zabezpečení, které pomáhá dnešním podnikům zavést model zero trust — rámec kybernetické bezpečnosti, který automatizuje bezpečnostní architekturu podniku a řídí koordinovanou reakci v případě napadení systémů.

Novými vylepšeními bezpečnostního softwaru PowerStore pomáhá společnost Dell zákazníkům urychlit přijetí konceptu zero trust, který zlepší ochranu proti kybernetickým útoků, jejich prevenci i reakci na ně. Mezi nová vylepšení patří:

 • Odolnost podle STIG – Bezpečnostní technické implementační pokyny (STIG) splňují nejpřísnější konfigurační standardy definované federální vládou USA a Ministerstvem obrany USA. Přispívá k dosažení standardu NIST Cyber Security Framework, který je vyžadován pro federální sítě USA a další vládní subjekty po celém světě.
 • Zabezpečené a nezměnitelné snapshoty – Zabraňují neoprávněnému smazání nebo pozměnění snapshotů před dosažením data expirace.
 • Zjednodušená oprávnění k souborům – Umožňuje správcům úložiště řídit přístup přímo z PowerStore a rychle tak reagovat na bezpečnostní hrozby.
 • Zvýšená odolnost souborů – Až 4x více připojených snapshotů na systém poskytuje uživatelům více záchranných bodů pro detailní obnovu v případě potřeby.
 • Vícefaktorové ověřování – Chrání přístup k PowerStore s oprávněním správce tím, že vyžaduje vyšší úroveň ověření identity uživatele.

 

Dell pomáhá zákazníkům zvyšovat produktivitu při snižování nákladů

Nová softwarová automatizace PowerStore a pokroky v oblasti multicloudu pomáhají zákazníkům získat maximální užitek z jejich stávajících investic do IT a zároveň snižovat provozní náklady a náklady na energie. Mezi tyto nové funkce PowerStore patří:

 • Nativní integrace Dell PowerProtect — Díky hlubší integraci PowerStore do fyzických a softwarově definovaných řešení na ochranu dat společnosti Dell, zákazníci získávají větší jednoduchost a možnosti volby pro své strategie ochrany dat v multicloudu, s pohodlným zálohováním do cloudu. Zálohování lze nakonfigurovat za méně než dvě minuty přímo z uživatelského rozhraní PowerStore, což zákazníkům umožňuje snadno využívat výhod zařízení PowerProtect s redukcí dat až 65:1, technologií DD Boost a dalšími funkcemi. Toto řešení umožňuje nákladově efektivní archivaci do cloudu, a tedy snižuje nároky na lokální kapacitu a minimalizuje náklady na napájení a chlazení.
 • Vylepšení pracovního postupu DevOps — Nové integrace s Ansible a Terraform a nové možnosti mobility aplikací s využitím modulů Dell Container Storage pomáhají uživatelům PowerStore urychlit inovace díky flexibilní automatizaci úložiště. Díky podpoře těchto open source řešení poskytuje PowerStore pracovníkům DevOps snadno použitelné nástroje pro automatizaci úložišť a schopnost vytvářet opakovatelné automatizované procesy pro různá prostředí. Díky tomu je možné poskytovat úložiště bez nízkoúrovňového programování nebo uživatelské podpory.

PowerStore přináší až o 60 % více IOPS (vstupních/výstupních operací za sekundu) na watt a je nyní k dispozici s konfigurovatelnými certifikacemi ENERGY STAR, což přináší dramatické zvýšení hustoty i výkonu a činí z něj dosud energeticky nejúčinnější systém datových úložišť PowerStore. Tímto vylepšením společnost Dell vychází vstříc zvýšeným požadavkům na energetickou úspornost a udržitelnost, což je podle nedávného průzkumu IDC jedním z nejdůležitějších kritérií při rozhodování o nákupu IT.

„Díky kompresní technologii Dell PowerStore jsme zmenšili naši starou datovou síť z 20 systémů na dva, tedy o 90 %,“ říká Nathan Young, ředitel IT registru smluv okresu Maricopa v Arizoně. „PowerStore zlepšil naši energetickou účinnost a zároveň nám umožnil inovovat tak, abychom dokázali vyhovět vývoji požadavků jednotlivých organizačních složek a zvýšeným očekáváním našich pracovníků.“

Dell inovuje datová úložiště řadou softwarových vylepšení

Vedle PowerStore se řady nových softwarových vylepšení dočkala i ostatní úložiště z nabídky společnosti Dell:

 • Dell PowerMax, nejbezpečnější úložiště na světě pro kriticky důležitá data, posiluje kybernetickou bezpečnost nativní vzduchovou mezerou, což zákazníkům umožňuje urychlit obnovu ohrožených produkčních dat.
 • Dell PowerFlex, softwarově definovaná infrastruktura společnosti Dell, urychluje modernizaci díky vylepšenému NVMe/TCP a zabezpečení.
 • Dell ObjectScale, platforma softwarově definovaného objektového úložiště Dell, přináší vyšší rychlost podnikového objektového úložiště S3, jednodušší nasazení a vylepšenou podporu.
 • Dell CloudIQ, AIOps software společnosti Dell, rozšiřuje analýzu výkonu a kapacity podporovanou umělou inteligencí a strojovým učením a integraci VMware s cílem zjednodušit a urychlit fungování IT a DevOps.
 • Dell Unity XT, flexibilní platforma hybridního úložiště Dell, rozšiřuje podporu Ansible pro zlepšení automatizace úložiště, pomáhá zákazníkům snižovat náklady, snižovat chybovost a zvyšovat produktivitu.

Dostupnost

 • Vylepšení Dell PowerStore a ObjectScale budou celosvětově k dispozici v červnu 2023.
 • Schopnosti Dell PowerMax, CloudIQ a Unity XT jsou již celosvětově dostupné.
 • Vylepšení Dell PowerFlex budou celosvětově k dispozici ve třetím čtvrtletí roku 2023.

 

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com