Zprávy

Infinix představuje první čip z vlastní dílny a pokročilý zvuk od JBL

Společnost Infinix nedávno uvedla na český a slovenský trh nové smartphony řady SMART 8 a HOT 40. Nyní se chystá představení nástupce velmi populární řady NOTE.Uživatelé se mohou opět těšit technologiemi nadupané telefony za bezkonkurenční ceny. Infinix totiž vyvinul svůj první čip pro správu napájení Cheetah X1 a pokračuje ve spolupráci s JBL. Díky tomu zákazníci Infinixu opět zažijí dokonalý zvuk přepracovaných duálních reproduktorů.

Infinix dnes představuje svůj první vyvinutý čip Cheetah X1. Tento inovativní mozek nabíjení je základem pro novou technologii All-Round FastCharge 2.0 v připravované sérii smartphonů NOTE 40. Dnešní uživatelé mají velmi často obavu o to, jak dlouho jim vydrží baterie a v jaké situaci se telefon může vybít. Řada telefonů NOTE již minulý rok nabídla inovativní technologii All-Round FastCharge, která řeší problémy s nízkou výdrží v různých scénářích – od hraní her, přes streamování videí, až po jednoduché procházení sociálních sítí.

„V Infinixu je zpětná vazba od zákazníků jádrem našeho inovačního procesu. S každou novou generací našich mobilních telefonů se snažíme zahrnout tuto zpětnou vazbu, aby bylo možné dodat nejlepší produkty našim technologicky zdatným spotřebitelům. To je důvod, proč jsme se odhodlali vyvinout vlastní čip, čímž jsme naši technologii All-Round FastCharge posunuli na novou úroveň. To nám umožňuje nabízet špičkovou funkcionalitu v obvodech řídícího protokolu, aplikacích nabíjení a integracích AI, a to vše při zajištění bezpečnosti a spolehlivosti. Naším závazkem je poskytovat našim zákazníkům špičkové telefony, které excelují ve funkčnosti a výkonu,“ říká Wej-čchi Nie, produktový ředitel společnosti Infinix.

Specializovaný mozek nabíjení

Spojením tří výkonných modulů do jednoho kompaktního čipu je Cheetah X1 přizpůsoben pro napájení všestranného All-Round FastCharge 2.0. Modul zvládá osm scénářů nabíjení a integruje funkce sloučením protokolů a úpravou nabíjení. Tyto scénáře zahrnují 100W vícerychlostní kabelové nabíjení, bezdrátové nabíjení, kabelové reverzní nabíjení, bezdrátové reverzní nabíjení, bypass charge, AI ochranu pro noční nabíjení, extrémní technologii pro -20°C a nabíjení další protokoly.

Modul pro monitorování výkonu s vysokou přesností detekuje proud a napětí v reálném čase a upravuje objem nabíjení, aby zajistil rovnováhu mezi účinností nabíjení a regulací teploty, a tak chránil životnost baterie. Bezpečnostní modul integruje 63 ochranných opatření pokrývajících téměř všechny potenciálně nebezpečné scénáře nabíjení. Tyto ochrany jsou automaticky aktivovány schopností čipu monitorovat, rozpoznávat a předávat informace ostatním protokolům v telefonu, které pak mohou upozornit uživatele na možné nebezpečí.

Díky vlastnímu vývoji čipu může All-Round FastCharge 2.0 optimalizovat řízení účinnosti nabíjení tím, že slouží jako centrální informační uzel. Když proud prochází telefonem, čip Cheetah X1 využívá inteligentní algoritmy, které vyhodnotí, jaké komponenty vyžadují energii, a efektivně ji distribuují. Tento zjednodušený proces umožňuje smartphonu nabízet funkce nabíjení nad rámec standardních režimů.

Inovacemi a designem k vysoké účinnosti

Infinix dva roky zkoumal postřehy a zpětnou vazbu uživatelů, aby svůj Cheetah X1 vybrousil k dokonalosti. Specializovaný tým využil pokročilou technologii výroby na úrovni křemíkových plátků, takže velikost čipu byla snížena na hranici technologických možností. Tato technologie minimalizuje zpoždění elektrických signálů, čímž zlepšuje elektrický výkon, zejména při vysokorychlostním přenosu dat a aplikacích s vysokou frekvencí. V důsledku toho se procesní účinnost čipu zvýšila o impozantních 204 %. Tento pokrok umožňuje zážitky z nabíjení v široké škále scénářů, vyhovuje rozmanitým potřebám uživatelů a umožňuje telefonu zbavit se nadbytečné hmotnosti, zatímco zůstává výkonný, přenosný a pohodlný k nošení.

Dokonale vyladěný zvuk od JBL

Infinix ale nezůstává jen u nabíjení. Kvalitní zvuk je totiž klíčový parametr hlavně pro mladé uživatele, na které Infinix cílí. “Pozitivní přijetí spolupráce mezi sérií Infinix NOTE 30 a JBL zdůrazňuje význam kvality zvuku v uživatelském zážitku. U série NOTE 40 jsme se zaměřili na optimalizaci struktury a komponent reproduktorů, integraci pokročilé technologie Sound by JBL na výkonném hardwaru, abychom zajistili, že uživatelé si užijí více pohlcující a kvalitnější zvukový zážitek,” říká Wej-čchi Nie, produktový ředitel společnosti Infinix.

Spolupráci s Infinixem podtrhují také slova Roumu Hu, viceprezidenta a generálního ředitele HARMAN Embedded Audio? “Značka JBL chce poskytovat nejkomplexnější zvukový zážitek, což dokonale koresponduje s vizí společnosti Infinix. Pokračujeme v prohlubování naší spolupráce na sérii NOTE, prozkoumáváme nové technologie, abychom mohli dodat lepší kvalitu zvuku spotřebitelům po celém světě pod značkou Sound by JBL.”

Integrace skvělého zvuku JBL

Duální reproduktory v sérii NOTE 40 byly profesionálně vyladěny společností JBL, což zajišťuje 360° symetrický zvuk, který je jednotný a pohlcující. Tento redesign představuje významné vylepšení oproti předchozí generaci a nabízí uživatelům zajímavější zvukový zážitek. Nové materiály z vysoce odolného silikonu a optimalizované velikosti dutin vedly k pozoruhodnému zvýšení výkonu basů o 58 %, což poskytuje hlubší a bohatší basové efekty. Série NOTE 40 tak nastavuje nový standard pro vysokou kvalitu zvuku, nabízí uživatelům vylepšený zážitek při poslechu hudby, sledování videí a hraní her.

Exit mobile version