Connect with us

Zprávy

Huawei zdokonaluje OneStorage

Společnost Huawei představila na veletrhu mobilních technologií Mobile World Congress (MWC) ve španělské Barceloně novou podobu své strategie OneStorage umožňující sdružování zdrojů úložiště, inteligentní správu a propojení s různými cloudovými systémy. Huawei také předvedla nové produkty datové infrastruktury, které pomohou operátorům inovovat jejich podnikání. Novinky prezentoval na veletrhu prezident divize IT produktů společnosti Huawei Peter Čou.

Ke konci roku 2021 používalo 327 operátorů po celém světě datové úložiště Huawei a společnost byla již pošesté v řadě jmenována v reportu Magic Quadrant (Gartner) lídrem pro primární úložiště. Úspěch v tomto sektoru je připisován právě dlouholeté strategii OneStorage.

Softwarová platforma OceanStor OS pracuje s diverzifikovaným hardwarem a pomáhá tak firmám plně využívat strukturovaná data a také diverzifikované úložiště pro různé aplikace, jako je virtualizace a cloudové služby, Big data analýzy, řešení High Performance Computing (HPC), video, úložiště obsahu, zálohování a archivace. Data Management Engine neboli DME pak umožňuje inteligentní správu úložiště v průběhu celého životního cyklu dat. Řešení OneStorage využívá otevřená rozhraní pro programování aplikací (API) k propojení s multi-cloud ekosystémy pro maximální sdílení úložiště mezi cloud-edge, datovým centrem a veřejným cloudem.

Huawei v rámci MWC dále představil nová řešení pro datovou infrastrukturu, která mají usnadnit operátorům proces inovace. Mezi novinkami jsou například:

Huawei Next-Gen OceanStor Dorado All-Flash Storage integruje úložiště připojené k síti (NAS) se špičkovými funkcemi sítě úložiště (SAN) a poskytuje maximální efektivitu zpracování, vynikající ochranu zabezpečení dat a zajištění nepřetržitého provozu. Toto úložiště je zejména vhodné pro servisní systémy, jako jsou výzkum a vývoj, počítačem podporované projektování (CAD) a automatizace návrhu elektroniky pomocí počítačových programů (EDA), datové záznamy hovorů u operátorů (CDR), archivace lékařských snímků a komunikační systém (PACS) a finanční dokumenty.

Huawei Next-Gen OceanStor Hybrid Flash Storage umožňuje efektivní zpracování dat, jejich ochranu a zabezpečení a podporuje evoluci k hybridním aplikačním zátěžím, jako jsou podniková virtualizace, výměna dat a e-mailové služby, a nově vznikající ekosystémy, jako jsou kontejnerové a distribuované databáze, čímž poskytuje cenově dostupné datové služby.

Záložní úložiště Huawei OceanProtect představuje novou definici zálohování na bázi flash a pro podniky je zdrojem celé škály nových příležitostí. Výrazně zlepšuje výkon zálohování a obnovy; bezpečně ukládá data na platformách třetích stran; podstatně zkracuje zálohovací okno a zrychluje obnovu dat; urychluje změnu statutu dat (hot-cold a naopak) a také snižuje celkové náklady spojené s pořízením a provozem (TCO).

Huawei Next-Gen Datacenter Virtualization Solution (DCS) využívá oddělenou modulární architekturu pro nasazení a konsolidaci zdrojů IT v datových centrech. Účinně zlepšuje využití zdrojů a zjednodušuje správu, provoz a údržbu (O&M), díky čemuž je ideální volbou pro budování lehké, flexibilní, diverzifikované a otevřené infrastruktury, která je základním stavebním kamenem úspěšné digitální transformace.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com