Connect with us

Zprávy

Huawei v Praze podpoří talentované mladé ženy

Třetí ročník vzdělávacího programu pro ženy nesoucí název Summer School for Female Leadership in the Digital Age bude konat od 17. do 22. července 2022 v Praze. Zimní část kurzů, které pořádá mezinárodní vzdělávací instituce European Leadership Academy společnosti Huawei, hostila v polovině února letošního roku francouzská Nice. Vzdělávací program zaměřený speciálně na ženy je součástí dlouhodobé iniciativy „Seeds for the Future“ firmy Huawei, která usiluje o překlenutí digitální propasti napříč společností, budování více inkluzivního prostředí v sektoru ICT a vytváření budoucnosti, ve které všichni bez ohledu na pohlaví budou moci stát v čele digitálních inovací.

„Nadcházející letní škola je další mimořádnou příležitostí pro budoucí lídry, kteří díky ní mohou získat nové poznatky o nových technologiích,“ prohlásil Tony Ťin, hlavní zástupce společnosti Huawei pro evropské instituce. „Huawei je i nadále odhodlána podporovat evropské talenty a já se těším na spolupráci s našimi českými partnery na rozvoji vzdělávacích aktivit.“ Zájemkyně z celé Evropské unie mohou pomocí webového formuláře žádat o místo v programu až do 31. května. Poté nezávislá porota vybere 29 žen – jednu z každé členské země EU a po jedné z Ukrajiny a západního Balkánu – které se budou moci zúčastnit bezplatného programu. V případě uplynulé zimní školy vybírala porota z 2500 přihlášek.

„Ženy musí být schopny utvářet a vést technologickou revoluci. Naše osnovy proto účastnicím poskytují nástroje, které potřebují k tomu, aby mohly stát v čele evropské digitální transformace,“ uvedla Berta Herrero, programová ředitelka letního vzdělávacího programu. Posluchačky se tak mohou těšit na lekce vedené špičkovými odborníky, ale také na týmové projekty, výukové aktivity a samozřejmě i příležitosti, které studentky seznámí s lokální kulturou. „Ať už přichází z vědních nebo humanitních oborů, ženy hrají v technologickém sektoru klíčovou roli. Nikdo není vyloučen z vývoje nových technologií – popravdě, zajištění skutečné rozmanitosti v tomto oboru je prvním krokem k vybudování inkluzivního světa bez předsudků a diskriminace,“ dodává Herrero.

Uplynulých dvou ročníků vzdělávacího programu se zúčastnily i talentované mladé ženy z České republiky a předpokládá se, že i letos bude o studium velký zájem především mezi vysokoškolačkami a začínajícími profesionálkami. „Odvětví ICT je u nás stále vnímáno spíše jako mužská doména a žen je v něm zatím velmi málo,“ říká Dina Mašínová, manažerka projektů společenské odpovědnosti českého zastoupení Huawei. „Moc mě proto těší, že naše letní škola i další vzdělávací programy nabízí dívkám příležitosti k dalšímu vzdělání, které jim pomůže nejen úspěšně proniknout do světa technologií, ale také stanout v jeho čele.“

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com