Zprávy

Huawei startuje druhý ročník Women in Tech

Vzdělávací program společnosti Huawei a Hospodářské komory má po úspěšném prvním ročníku své pokračování. Unikátní Women in Tech zaměřený na podporu žen především ze startupového prostředí letos otevírá přihlašovací proces pro všechny zájemkyně, jejichž projekt je spjatý s technologiemi a je ve fázi realizovaného podnikání.

Účastnice, jejichž projekty nejvíce zaujmou odbornou porotu, čeká od začátku dubna nabitý celoroční program propojující mentoring a vzdělávání s aktivním networkingem. Hospodářská komora prostřednictvím svého Výzkumného ústavu pro podnikání a inovace (VUPI) poskytne účastnicím na míru šité workshopy zaměřené například na vztahy s investory, jednání o grantech či umění komunikace projektu, experti z Huawei provedou nejnovějším know-how v oboru ICT.

Hlavní koordinátorkou a patronkou programu je stejně jako v loňském roce úspěšná česká mentorka a podnikatelka Linda Štucbartová. „Apeluji na ženy, které v podnikání technologie využívají, ať se přihlásí. Stojí to za to,“ vyzývá všechny talentované podnikatelky. Women in Tech totiž nabízí jedinečnou příležitost rozvíjet talent, schopnosti i portfolio kontaktů a pozvednout vlastní podnikatelské aktivity na zcela novou úroveň. „Těším se na další projekty, které na konkrétních osudech ukáží, jak se ženy podílejí na vývoji technologií, jež posouvají společnost kupředu,“ říká Linda Štucbartová a zároveň si pochvaluje, že jsou v rámci programu zařazena i setkávání s účastnicemi z prvního ročníku. Absolventky se totiž staly ambasadorkami projektu prostřednictvím tzv. Mastermind skupin a podporující komunita tak dál poroste.

Růst komunity vyzdvihuje i manažerka pro CSR projekty ve společnosti Huawei Gabriela Löbel, podle níž je v ryze ženském prostředí mnohdy snazší se navzájem inspirovat. „Ženský talent je v technologickém prostředí nedocenitelný, ovšem stále je zatížený řadou předsudků. V rámci komunity Women in Tech pomáháme ženám nejen rozvíjet jejich talent, ale zároveň jim i poskytujeme nástroje k efektivnější komunikaci a prezentaci. Naučí se, jak oslovovat investory, jak pracovat s mediální podporou a zároveň mohou čerpat ze zkušeností absolventek a dalších úspěšných podnikatelek,“ vysvětluje Löbel.

Druhý ročník Women in Tech hodlá navázat na úspěchy loňského roku a nabídnout obdobně zajímavou a rozsáhlou paletu aktivit. „Program byl v průběhu roku tak pestrý, že byl přidanou hodnotou nejen pro oceněné dámy, ale i širokou veřejnost,“ zhodnotil první ročník Women in Tech James Tang, ředitel společnosti Huawei pro Česko. „Věřím, že se nám i letos podaří zvýšit povědomí o ženách v ICT sektoru a jsem velmi rád, že naše společnost může být součástí rozvoje tuzemské ženské startupové scény.“

Exit mobile version