Connect with us

Zprávy

Huawei prezentovala v Barceloně Intelligent IT foundation

Zvýšené příjmy, snížené náklady i růst efektivity slibuje operátorům nová „Intelligent IT foundation“, kterou na právě probíhajícím veletrhu bezdrátových technologií Mobile World Congress (MWC) ve španělské Barceloně představila společnost Huawei. S rychlým nástupem a masivním rozvojem nejnovějších technologií, jako jsou 5G sítě, internet věcí IoT, cloud computing či umělá inteligence, je včasná digitální transformace jednou z hlavních priorit světových operátorů. K tomu je ovšem zapotřebí například aktualizace IT infrastruktury nebo vzájemná spolupráce mezi cloudovými systémy. Právě s tím má pomoci řada nových IT produktů společnosti Huawei.

„Intelligent IT foundation“ společnosti Huawei je navržena tak, aby operátorům pomohla splnit požadavky kladené na rychlý růst na trhu v době nových technologií. Výkonný ředitel a prezident divize ICT produktů a řešení společnosti Huawei David Wang vysvětlil, že základem je „fully-collaborative distributed cloud“ a sdílené datové úložiště pro všechny scénáře.

Wang také představil vůbec první „distributed cloud-native“ řešení, které pomůže operátorům dosáhnout bezchybné fungování ICT služeb, cloud-network synergii či cloud-edge synergii. Architektura tohoto řešení je navržená tak, aby uspokojila požadavky operátorů i průmyslových zákazníků a zajistila garantovanou kvalitu služeb bez ohledu na to, v jakém místě se zrovna uživatel nachází či jaký je v dané lokalitě a časovém úseku datový provoz.

Wang jménem společnosti také informoval o rozšíření produktů datové infrastruktury v rámci strategie Huawei OneStorage, která umožňuje operátorům efektivně zvládat například neustále rostoucí požadavky na ochranu dat. Ke konci roku 2021 vybudovala divize HUAWEI CLOUD společně s partnery celkem 61 dostupných zón v 27 regionech, které jsou k dispozici pro více než 170 zemí a oblastí. Za účelem pomoci firemním zákazníkům s procesem digitalizace také společnost navázala spolupráci s více než 120 operátory na trhu cloudových služeb. Huawei momentálně nabízí přes 50 typů cloudových služeb pro nejrůznější odvětví, jako průmyslová výroba, maloobchod či zdravotnictví. Chytré a efektivní možnosti ukládání dat v současnosti využívají tři stovky operátorů po celém světě a díky svému řešení OceanStor Dorado byla Huawei již po šesté v řadě označená společností Gartner za lídra v reportu Magic Quadrant.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com