Pcheng poukázal na to, že se nacházíme uprostřed „velkého třesku“ umělé inteligence, jejíž využití přináší operátorům nové výhody a příležitosti. Tento proces ovšem vyžaduje lepší ICT infrastrukturu, což kvůli vyšší šířce pásma a zvýšenému výpočetnímu výkonu vede k rychlému nárůstu spotřeby energie v síti. Podle Pchenga jsou však udržitelnost ICT a současný rozvoj tohoto odvětví možné, pokud jsou dostatečně vyváženy tři hlavní faktory: energetická účinnost, využívání obnovitelné energie a uživatelská zkušenost. Právě řešení kladoucí důraz na rovnováhu těchto faktorů hodlá Huawei představit návštěvníkům veletrhu MWC a začít tak dláždit cestu pro zelený rozvoj sítí ICT infrastruktury.
V oblasti energetické účinnosti prosazuje společnost Huawei nejen zaměření na zlepšování energetické účinnosti sítě, ale také na snižování absolutní spotřeby energie. Ať už jde o minimalizaci spotřeby při minimálním vytížení prostřednictvím omezení využití frekvenčních pásem, přenosových kanálů, snížení výkonu až po režim „spánku“. K řešení problémů teplotních výkyvů pak lze využít nové materiály a procesy – pro příklad uveďme situaci, když dojde k vypnutí mobilní antény AAU. Napájecí modul může nezávisle zůstat v pohotovostním režimu, což znamená, že spotřeba energie AAU při extrémně nízké zátěži může být snížena z 300 W na méně než 10 W.
Pokud jde o obnovitelné zdroje energie, Huawei požaduje, aby se na ně odvětví zaměřilo komplexně, tedy od rozsahu zavádění zelených energií, až po jejich efektivní využívání. Důležité je také uzpůsobení samotného využívání obnovitelných energií nejen na úrovni síťových řešení, ale především dle konkrétní lokality. Na základě individuálních informací o určitém místě, jako jsou například cena elektřiny, stav baterie, počasí či objem služeb, lze díky plánovacím algoritmům maximalizovat efektivitu výroby energie a dostupnost napájení na základě zatížení a zároveň minimalizovat celkové náklady na energii.
V neposlední řadě Huawei navrhuje, aby se pozornost již nezaměřovala pouze na úsporu síťové energie a naplnění klíčových ukazatelů výkonnosti, ale rozšířila se na zajištění uživatelské zkušenosti. Optimální zásady úspory energie lze přijmout podle různých síťových scénářů. V případě scénářů s nízkým provozem je zaručeno, že základní klíčové ukazatele výkonnosti sítě maximalizují úsporu energie, zatímco u scénářů s vysokým provozem je zaručena uživatelská zkušenost. Přístupy založené na zkušenostech jsou zdokonaleny a přetransformovány v přístupy založené na datech, což umožňuje generování energeticky úsporných opatření během několika minut a nabídne možnosti pro optimalizaci v rámci milisekund.
Pcheng zdůraznil, že Huawei pravidelně aktualizuje svá zelená řešení v souladu s těmito třemi výše uvedenými faktory a na tomto základě představil řešení Huawei Green 1-2-3. Jednotlivá čísla zde po sobě odkazují na jeden index pro výstavbu zelené sítě, na zaměření na dva scénáře, jimiž jsou vysoká energetická účinnost a velmi nízká spotřeba energie, a na systematické třívrstvé řešení, které pokrývá konkrétní lokalitu, síť a provoz. Společnost Huawei hodlá spolupracovat s operátory po celém světě a s pomocí podobných řešení společně pracovat na dosažení rovnováhy mezi ekologií a rozvojem s cílem urychlit proměnu ICT odvětví v zelenější segment.