Connect with us

Zprávy

HPE představuje počítačovou technologii nové generace vytvořenou pro hybridní svět

Společnost Hewlett Packard Enterprise (NYSE: HPE) oznámila novou generaci výpočetního portfolia, jež nabízí cloudové prostředí určené pro hybridní fungování a digitální transformaci. Nové servery HPE ProLiant Gen11 poskytují organizacím intuitivní, důvěryhodné
a optimalizované výpočetní zdroje, které se ideálně hodí pro řadu moderních úloh, včetně AI, analytiky, cloudových nativních aplikací, graficky náročných aplikací, strojového učení, infrastruktury virtuálních desktopů (VDI) a virtualizace.

„Základem každé hybridní strategie je výpočetní technika,“ konstatoval Neil MacDonald, výkonný viceprezident a generální manažer pro Compute ve společnosti HPE. „HPE Compute přivádí společnosti na okraj sítě, kde se vytváří data a kde je zabezpečení nedílnou součástí. Nové servery HPE ProLiant Gen11 jsou navrženy pro hybridní svět, s cílem poskytovat intuitivní cloudové prostředí, důvěryhodné zabezpečení a optimalizovaný výkon pro náročné výpočetní úkony.

 

Intuitivní práce s cloudem

Předplatné HPE GreenLake for Compute Ops Management na serverech HPE ProLiant poskytuje nativní cloudovou konzoli pro správu. To zvyšuje provozní efektivitu bezpečnou automatizací procesu přístupu, monitorování a správy serverů bez ohledu na to, kde se fyzicky nachází výpočetní prostředí.

Konzole poskytuje jednoduché, jednotné a automatizované funkce, které zákazníkům umožňují ovládat přehledně své výpočty. Zákazníci mohou také snadno integrovat tisíce distribuovaných zařízení a těžit z rychlejších aktualizací firmwaru serverů, aby se mohli soustředit na samotné obchodní operace, nikoli na správu složité IT infrastruktury.

HPE GreenLake for Compute Ops Management také nabízí zákazníkům hlášení uhlíkové stopy, aby si mohli kontrolovat metriky emisí od jednotlivých serverů až po kompletní výpočetní prostředí,
a sledovat spotřebu energie.

 

Důvěryhodné zabezpečení

HPE i nadále dodává zabezpečenou infrastrukturu, a to od okraje sítě po cloud, počínaje HPE Silicon Root of Trust, což je jedinečná bezpečnostní funkce, která chrání miliony řádků firmwarového kódu před malwarem a ransomwarem pomocí digitálního otisku prstu, který je pro každý server jedinečný. Dnes HPE Silicon Root of Trust zabezpečuje miliony serverů HPE po celém světě.

Servery HPE ProLiant nové generace staví na této bezpečnostní inovaci s následujícími novými funkcemi pro ochranu dat a systémů:

 • Zajistěte ověření a autentizaci komponent zařízení pomocí nové verze HPE Integrated Lights-Out (iLO) s iLO6. ILO je software pro vzdálenou správu serverů, který umožňuje zákazníkům bezproblémově bezpečně konfigurovat, monitorovat a aktualizovat servery HPE. Nejnovější verze obsahuje novou autentizaci pomocí bezpečnostního protokolu a datového modelu (SPDM), klíčové bezpečnostní funkce na serverech pro autentizaci a bezpečné monitorování zařízení v přístupu založeném na otevřených standardech.
 • Zabraňte změnám v přístupu k jedinečné identitě serveru zahrnutím certifikační platformy
  a Secure Device Identity (iDevID) ve výchozím nastavení.
 • Získejte další vrstvu ověřování monitorováním bezpečného spouštění a stavu systému prostřednictvím modulu Trusted Platform Module (TPM).
 • Adoptujte nejvyšší úroveň zabezpečení prostřednictvím HPE Trusted Supply Chain. HPE Trusted Supply Chain zdokonaluje komplexní zabezpečení s certifikovanými servery, které jsou vybaveny zvýšenou ochranou dat už během výrobního procesu. Nedávno společnost HPE rozšířila možnosti pro certifikované servery z továren se sídlem v USA, aby je mohly vyrábět
  a dodávat do celého světa.

 

Optimalizovaný výkon pro jakoukoli pracovní zátěž

Protože organizace provozují stále náročnější pracovní zátěže, včetně AI či strojového učení, vyžadují optimální a rychlejší výpočetní výkon. Servery HPE ProLiant nové generace jsou optimalizovány tak, aby poskytovaly vysoký výkon při datově nejnáročnějším pracovním zatížení a podporovaly různorodou sadu architektur, včetně procesorů AMD EPYC™ 4. generace, procesorů Intel® Xeon® Scalable 4. generace a Ampere® Altra® a nativní procesory Ampere® Altra® Max Cloud.

Ve srovnání s předchozí generací nové servery HPE ProLiant Gen11 podporují dvojnásobnou šířku pásma I/O pro nejnáročnější aplikace, o 50 % více jader na CPU pro lepší konsolidaci pracovní zátěže
a o 33 % vyšší hustotu vysoce výkonných GPU na server pro podporu AI a graficky náročné pracovní zátěže.

V červnu 2022 společnost HPE oznámila, že je prvním poskytovatelem serverů první úrovně (tier-one), který nabízí výpočetní výkon s optimalizovaným cloudovým nativním polovodičovým prvkem s využitím Ampere® Altra® a cloudových nativních procesorů Ampere Altra® Max v novém serveru HPE ProLiant RL300 Gen11.

Dodání modelu se systémem úhrady nákladů v okamžiku jejich vzniku (pay-as-you-go) s HPE GreenLake

Organizace, které chtějí přejít z jedné generace na druhou, mohou převzít výpočetní techniku HPE nové generace prostřednictvím nákupu tradiční infrastruktury nebo prostřednictvím modelu průběžného platby s HPE GreenLake. HPE GreenLake je platforma jako služba, která zákazníkům umožňuje urychlit modernizaci a poskytuje více než 70 cloudových služeb, které lze provozovat on-premise, na okraji,
v kolokačním zařízení a ve veřejném cloudu.

Kromě toho mohou zákazníci prostřednictvím HPE Financial Services (HPEFS) přeměnit stávající technologická aktiva na kapitál a zakoupit si novou nebo modernizovanou technologii.

Rozšíření zákaznické zkušenosti o nové služby

Prostřednictvím HPE Pointnext Services, oceňovaného týmu více než 15 000 odborníků, mohou zákazníci využívající servery HPE ProLiant Gen11 také využít znalosti odborníků k nasazení serverů HPE ProLiant nové generace a vytvářet nové zkušenosti, získávat poznatky ze svých dat v reálném čase
a modernizovat IT pro získání jeho vyšší hodnoty.

Společnost HPE dnes představuje vylepšení zákaznických služeb, které se týkají nejen serverů HPE ProLiant Gen11:

 • HPE Pointnext Complete Care Secure Locations nabízí zákazníkům odborníky k poskytování podpory v místech, kde přístup, konektivita a elektronická a verbální komunikace podléhají specifickým bezpečnostním opatřením.
 • HPE Expert on Demand poskytuje zákazníkům přístup k profesionálům v oblasti služeb se specializovanými odbornými znalostmi souvisejícími s nabídkou výpočetní techniky HPE nové generace.
 • Centrum podpory HPE, online platforma pro zákazníky, byla vylepšena tak, aby šla vstříc lepší spolupráci, správě, vylepšenému řešení problémů s virtuálními agenty a novým přehledovým panelem.
 • Podpora pro výpočetní techniku HPE nové generace byla prodloužena ze tří až pět let na sedm let.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com