Connect with us

Zprávy

HPE posiluje v podnikové konektivitě s nabídkou Private 5G

Společnost Hewlett Packard Enterprise oznámila, že posiluje svoji vedoucí úlohu v oblasti podnikové infrastruktury. Díky unikátním schopnostem v oblasti privátních sítí, napříč 5G a Wi-Fi umožňuje nasadit nové podnikové i průmyslové aplikace na okraji sítě i v cloudu. Předpřipravená řešení, zahrnující radiový přístup od vedoucích dodavatelů trhu, mohou být rychle a flexibilně nasazena jako služba založená na platformě HPE GreenLake.

Podniky stále častěji hledají zákaznické řešení 5G sítí s garantovanou kapacitou, nízkým zpožděním, velkým dosahem a zabezpečením v rozsahu areálu i celého podnikového prostředí. Zároveň však chtějí doplnit i stávající Wi-Fi sítě. Přestože 5G překonává Wi-Fi zejména z pohledu signálového pokrytí, Wi-Fi má stále řadu výhod, zejména pak lepší cenu a konektivitu uvnitř budov. S privátní technologií 5G od HPE mohou zákazníci využít to nejlepší z obou světů včetně bezproblémového přechodu mezi privátní 5G a Wi-Fi sítí.

„Nárůst objemu dat vytváří nové příležitosti v mnoha odvětvích, avšak teprve super rychlé, stabilní a bezpečné připojení je základem pozitivních digitálních zkušeností uživatelů,“ prohlásil Tom Craig, Vicepresident a General Manager, HPE Communications Technology Group. „Díky naší vedoucí pozici jak v podnikové, tak mobilní konektivitě, je HPE perfektním partnerem pro zákazníky, který chce nasadit privátní sítě. Tyto sítě jsou pak výborně připraveny pro budoucnost, kdy je maximální důraz kladen na shromažďovaná data. Současně s tím slibují privátní 5G sítí od HPE a Wi-Fi technologie Aruba kompletní řešení, které pomáhá optimalizovat pracovní prostředí a poskytuje telekomunikačním operátorům nové možnosti, jak rozšířit jejich podnikový byznys.“

Řešení privátního 5G je postaveno na HPE 5G Core Stack, což je otevřené, cloudově nativní síťové řešení, založené na kontejnerech. Navíc bylo rozšířeno o další užitečné vlastnosti jako: modulární provoz a automatizace, podnikový samoobslužný portál, agilní konfiguraci a správa změn. Automatizované operace jsou řízeny pomocí HPE Service Director, který nabízí podnikovým uživatelům samoobslužný portál, stejně jako rozšířený portál pro správce poskytovatelů služeb, čímž usnadňuje provoz i správu jak uživatelům, tak operátorům.

Řešení podporuje různé způsoby nasazení podle potřeb zákazníků. Pro náročná nebo detašovaná prostředí jako je např. armáda, logistika či těžební průmysl, poskytne privátní software 5G od HPE plně autonomní nasazení. To vše se systémy HPE EL8000 Converged Edge, které jsou osazenými třetí generací procesorů Intel Xeon Scalable. V prostředí, kde je klíčovou podmínkou garance nízkého zpoždění kritických aplikací, např. nemocnice, může být řešení distribuováno přes hybridní cloud s vrstvou uživatelských funkcí hostovaných na lokální síti (edge) a s vrstvou řídících funkcí hostovaných v cloudu.

Spojení privátního řešení 5G od HPE s bezdrátovými technologiemi Aruba umožňuje telekomunikačním operátorům a podnikům rozšířit jejich Wi-Fi o privátní mobilní sítě. Přidanou hodnotu řešení je synergie mezi Wi-Fi a 5G, která zajišťuje bezproblémovou a bezpečnou mobilitu mezi celulárními a podnikovými sítěmi s garantovanou kvalitou služeb (QoS). Řešení privátního 5G od HPE je úzce provázáno s Wi-Fi Aruba a využívá technologii jako např. Aruba Air Pass, která automatizuje roaming mezi 5G a Wi-Fi.

Privátní řešení 5G bylo předpřipraveno pro spolupráci s rádiovými přístupovými sítěmi 5G (RAN – Radio Access Networks) od vedoucích výrobců na trhu, aby zákazníkům poskytlo end-to-end nasazení 5G sítí. Technologie od Airspan Networks a dalších partnerů bylo testováno spolu s HPE 5G Core Stack v laboratořích HPE 5G Lab ve Fort Collins v Coloradu. Partnerství s dalšími dodavateli RAN technologíí budou rozšířena v následujících měsících.

Trh s privátními sítěmi 5G se rychle rozvíjí a přicházejí noví hráči, jako například vysoce škálující poskytovatelé cloudu. Telekomunikační operátoři hledají jednoduché způsoby nasazení privátních 5G sítí, aby naplnili vzrůstající očekávání svých zákazníků. Společnost HPE nedávno ohlásila, že japonský poskytovatel služeb OPTAGE zvolil jako řešení privátní sítě 5G implementaci od HPE.

Obě řešení HPE 5G Core Stack pro privátní sítě 5G a Aruba Wi-Fi jsou dostupná pro zákazníky jako služba HPE GreenLake. Nasazení privátního 5G a Wi-Fi na bázi pay-as-you-use v rámci HPE GreenLake je bez rizika, s nízkou počáteční investicí a lze ho snadno rozšiřovat podle budoucích potřeb.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com