Zprávy

HPE GreenLake mění privátní cloud, podporuje modernizaci zpracování dat

Společnost Hewlett Packard Enterprise představila vylepšení své platformy HPE GreenLake o novou cloudovou službu. HPE GreenLake je vlajková loď společnosti, která organizacím umožňuje zmodernizovat všechny aplikace a data. Nové řešení se skládá z přepracovaného moderního privátního cloudu, který poskytuje nativní prostředí pro cloud a podporuje hybridní strategii organizací bez ohledu na umístění. Kromě toho společnost HPE představila osm nových cloudových služeb HPE GreenLake, které organizacím dávají větší výběr, kontrolu a předvídatelnost v podnikovém cloudu.

„Před třemi lety jsme se na konferenci HPE Discover zavázali poskytovat celé naše portfolio do roku 2022 jako službu,“ řekl Antonio Neri, prezident a generální ředitel společnosti HPE a dodává: „Jsem hrdý na to, že mohu říci, že jsme tento závazek nejen splnili, ale díky tomu jsme se stali novou společností. Platforma HPE GreenLake se ukázala jako vhodný cíl pro hybridní cloud a náš špičkový katalog cloudových služeb umožňuje organizacím řídit modernizaci dat pro všechny jejich úlohy, a to od okraje sítě až po cloud. Inovace, které jsme dnes představili, dále staví na naší vizi poskytnout trhu bezkonkurenční platformu, která podnítí inovace a podpoří transformaci.“

Platforma HPE GreenLake – základ zážitku

Platforma HPE GreenLake poskytuje zákazníkům a partnerům jednotné prostředí, kontrolu, visibilitu, rychlý a snadný přístup k více než 70 cloudovým službám. Organizace mohou z jednoho ovládacího panelu automatizovat, organizovat a provozovat svou strategii privátního a hybridního cloudu.

Společnost HPE i nadále neustavičně pracuje na inovacích a investicích do platformy HPE GreenLake. V březnu 2022 oznámila nové, jednotné provozní prostředí, které poskytuje zjednodušené zobrazení
a přístup ke všem cloudovým službám, včetně funkcí v edge zařízeních. Skládá se z konvergence platformy HPE GreenLake s Aruba Central, cloudovým řešením pro správu sítě využívající umělou inteligenci a HPE GreenLake pro sítě Aruba, a také osm nových cloudových služeb pokrývající celou škálu případů použití – včetně kabelových a bezdrátových a SD-Branch řešení.

Na konferenci HPE Discover 2022 představila společnost HPE další vylepšení platformy HPE GreenLake, včetně portálu pro vývojáře a jejich nástroje a rovněž užitečnější možnosti pro správu aktiv a pracovních zátěží ve velkém měřítku.

Platforma HPE GreenLake se stále těší velkému zájmu organizací. Aktuálně ji používá více než 1 600 podniků po celém světě. Očištěné tržby ve 2. čtvrtletí 2022 dosáhly hodnoty 829 milionů USD
a trojciferného růstu v počtu objednávek, a to už ve třech po sobě jdoucích čtvrtletích v řadě.

HPE GreenLake v soukromém cloudu

Trh s privátním cloudem stále roste kvůli mnoha obavám organizací, z důvodu spolupráce aplikací, řízení, nákladů, závažnosti, latence dat a předvídatelnosti. Podnikoví zákazníci z celého světa využívají moderní privátní cloud jako součást své hybridní, multicloudové a digitální strategie. Tradiční nabídky privátního cloudu však z důvodu složitosti, manuálním procesům, malé vizibilitě a správně úzce zaměřeným řešením, která nelze škálovat tak, aby vyhovovala potřebám podniku, svůj slib dosud nesplnily. V reakci na tuto tržní příležitost se HPE GreenLake stala ideálním řešením pro organizace, které chtějí zavést placené soukromé cloudy, jak pro běžné pracovní nasazení, tak až po velké multinacionální iniciativy skládající se z tisíců aplikací a úkolů.

HPE GreenLake staví na této dynamice prostřednictvím nového řešení HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise, které přetváří prostředí privátního cloudu takovým způsobem, že poskytuje automatizovaný, flexibilní, škálovatelný a podnikový privátní cloud. HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise je navrženo pro nativní cloudové i tradiční aplikace, zahrnuje modulární infrastrukturu a software a podporuje nasazení holých a virtuálních počítačů a kontejnerových úkolů.

Data, úložiště a výpočetní cloudové služby

Společnost HPE dnes také představila několik cloudových služeb navržených tak, aby organizacím pomohly řídit modernizaci založenou na datech. Konkrétně jde o HPE GreenLake for Data Fabric; HPE GreenLake for HCI (hyperkonvergovanou infrastrukturu); HPE GreenLake for Disaster Recovery; HPE Backup and Recovery;HPE GreenLake for Block Storage; HPE GreenLake for Compute Ops Management.

Aktualizovaná verze platformy HPE GreenLake a řešení HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise bude dostupné v září 2022.

 

Exit mobile version