Connect with us

Zprávy

HPE Alletra 4000: nová generace datových úložišť

Společnost Hewlett Packard Enterprise rozšiřuje portfolio datových úložišť HPE Alletra o řadu HPE Alletra 4000. Navržena je tak, aby organizacím pomohla urychlit datovou transformaci a poskytla ideální ekonomickou efektivitu. HPE Alletra 4000 je první serverovou řadou v rámci portfolia řešení datové infrastruktury HPE Alletra s nativní podporou cloudu.

Nové modely HPE Alletra 4000 představují novou generaci serverů pro ukládání dat, které dříve nesly označení HPE Apollo 4000. Představují moderní datovou infrastrukturu speciálně připravenou tak, aby data uchovaly bezpečně, ekonomicky a jednoduše. Díky tomu organizacím nabízí efektivní využití vlastních finančních zdrojů a zaměstnanců.

Datová výzva

V dnešním světě se podniky snaží ze svých dat získat maximum. Přitom však čelí nevyhnutelným kompromisům, které přináší obecné datové infrastruktury. Současné systémy totiž nejsou navrženy pro optimální rychlost zpracování dat, propustnost a kapacitu. Organizace, které jsou na datech závislé, místo toho potřebují takovou datovou infrastrukturu, která by jim poskytla možnost efektivně ukládat cenná data, chránit je a těžit z nich bez těžkopádných režijních nákladů na jejich správu.

Vytvořeno pro datové aplikace

Obchodní hodnotu dat v libovolném měřítku a s ideální hospodárností lze nyní prostřednictvím serverů pro ukládání dat optimalizovat do více dimenzí: kapacita, výkon, ekonomika, hustota, provozuschopnost a podpora. Servery pro ukládání dat – HPE Alletra 4000 – jsou poháněny škálovatelnými procesory Intel Xeon 4. generace a řeší široké spektrum pracovního zátěží zaměřených na data.

Vhodnými případy k použití při zpracování dat v reálném čase se řadí, ochrana před ransomwarem, dodržování předpisů a e-discovery, videodohled, zobrazovací metody v lékařství, trénování a odvozování strojového učení, analýza streamů a dávkové zpracování, možnost připravit obsah repositářů ke sdílení, konsolidace a snižování zátěže dat atd.

Zabezpečeno od začátku do konce již od návrhu

Se servery pro ukládání dat HPE Alletra 4000 je možné těžit z komplexního zabezpečení systémů a dat. Navíc umožňují zabezpečit dodavatelský řetězec a to kompletně – od spuštění až po vyřazení systému z provozu. HPE Alletra 4000 jsou navrženy tak, aby plnily zero trust principy a poskytly integrované, škálovatelné zabezpečení IT a tím zvýšenou agilitu v podnikání.

Intuitivní cloudové prostředí

Servery HPE Alletra 4000 umožňují snadno spravovat datové úložné servery prostřednictvím platformy HPE GreenLake edge-to-cloud. Díky intuitivnímu cloudovému prostředí lze využít rozhraní REST API k automatizaci jinak složitých operací správy.

Navíc, HPE Alletra 4000 lze s HPE GreenLake využívat i jako službu, čímž dochází ke zkrácení doby nasazení projektu bez nutnosti vynakládat velké finanční obnosy na pořízení hardwaru a IT odborníků, sladění výdajů s obchodními potřebami a zvýšení finanční flexibility a provozní rychlosti.

K dispozici jsou dva modely: HPE Alletra 4110 a HPE Alletra 4120

Alletra 4110 je 1U all-NVMe datový úložný server s dvěma Intel Xeon Scalable procesory 4. generace a osazen může být až 6TB DDR5 pamětí. Navržen je k nasazení na výkonově nejnáročnější úlohy, které jsou zaměřeny na zpracování dat, včetně datových úložišť pro strojové učení, distribuovaných a NoSQL databází, vysoce výkonného softwarově definovaných úložišť a datově náročné hyperkonvergované infrastruktury.

Alletra 4120 je potom 2U hybridní server určený k ukládání dat s jedním nebo dvěma procesory Intel Xeon Scalable 4. generace, a i on může být osazen až 6TB DDR5 pamětí. Plní nejširší škálu úloh zaměřených od zpracování dat, přes řešení analytických datových jezer, softwarově definovaných úložišť, konvergovanou ochranu dat až po archivaci.

Kapacita a výkon

Systémy HPE Alletra 4000 využívají standardně v datových centrech používané disky (EDSFF a SFF SSD). HPE Alletra 4120 navíc podporuje disky SAS/SATA LFF s lepší hospodárností.

  • HPE Alletra 4110 – Až 20 EDSFF nebo SFF NVMe SSD s šířkou pásma až 315 GB/s PCIe Gen5 pro SSD
  • HPE Alletra 4120 – vpředu 24 LFF se 4 LFF, 12 EDSFF nebo 6 SFF vzadu nebo vpředu 48 SFF s 12 EDSFF nebo 6 SFF vzadu; s šířkou pásma až 225,6 GB/s pro PCIe Gen5 NVMe, 24Gb SAS nebo 6 Gb SATA disky


Další zajímavosti

Použití špičkových technologií – procesorů, pamětí, I/O, úložišť a zabezpečení – činí z HPE Alletra 4000 skvělou podnikovou investici do budoucnosti dat. Jak HPE Alletra 4110, tak HPE Alletra 4120 podporují GPU a FPGA urychlující mnoho různých pracovních zátěží. Disponují i fyzickým uzamčením, logickým konfiguračním zámkem, zabezpečeným spouštěním, inteligentním šifrováním FIPS 140-2, samošifrovacími jednotkami a bezpečným mazáním dat.

Proprietární technologie HPE Integrated Lights Out 6 (iLO 6) navíc posouvá správu z ochrany firmwaru serveru i na ochranu vybraných úložišť a firmwaru síťového řadiče. Model pětifaktorové autentizace potom zajišťuje bezpečné připojení zařízení ke cloudové platformě HPE GreenLake, zatímco šifrování AES-256 v ní obstará bezpečnost dat.

Větší úspěch díky iniciativám založeným na datech

Datové úložné servery HPE Alletra 4000 jsou navrženy pro datové aplikace, disponují end-to-end zabezpečením a intuitivním cloudovým uživatelským prostředím. Již nyní jsou k dispozici na objednávku, aby organizacím pomohly řešit datové výzvy a umožnily prostřednictvím nich shromažďovat cenné poznatky, které jim pomohou inovovat a získat konkurenční náskok.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com