Zprávy

Hewlett Packard Enterprise rozšiřuje portfolio o nové úsporné servery s procesorem Ampere

Společnost Hewlett Packard Enterprise se stala prvním významným dodavatelem serverů, které jsou vybavené procesory firmy Ampere. Nové řešení HPE přinese poskytovatelům služeb a podnikům, které využívají cloudový nativní vývoj, agilní, rozšiřitelné a důvěryhodné výpočetní základy podporující inovace.

Nový server HPE ProLiant RL300 Gen11, který bude k dispozici ve 3. čtvrtletí 2022, bude prvním ze série serverů HPE ProLiant RL Gen11, které poskytují výpočetní výkon nové generace s vyšší energetickou účinností prostřednictvím cloudových nativních procesorů Ampere® Altra®and Ampere Altra® Max.

New HPE ProLiant RL300 Gen11 server

„Poskytovatelé služeb a digitální organizace se připracují na další velké budování výpočetní infrastruktury. Chápou, že agilita, flexibilita a inovace začíná u výpočetních zařízení,“ řekl Neil MacDonald, výkonný viceprezident a generální ředitel společnosti HPE Compute. „Uvědomuji si, že tradiční ODM boxy to na trhu, který vyžaduje výkon, spolehlivost, bezpečnost a kontrolu, toto nemohou splnit. Proto jsme se rozhodli zakročit, a vstupujeme do hry společně s firmou Ampere,“ dodává.

„Jsme nadšení, že jsme prvním cloudovým nativním nejnovějším členem rodiny HPE ProLiant,“ řekla Renee J. James, zakladatelka a generální ředitelka společnosti Ampere. „Cloud je motorem růstu našeho odvětví, ale vyžaduje moderní procesor, který musí být jak vysoce výkonný, tak velmi energeticky efektivní. Jen tak splní globální požadavky ESG,“ dodává.

HPE rozšiřuje své vedoucí postavení v oblasti výpočetní techniky

Na základě 30letého vedoucího postavení v poskytování výpočetních inovací nyní společnost HPE rozšiřuje svá automatizovaná, bezpečná a všestranná výpočetní řešení na rychle rostoucím trhu poskytovatelů služeb a také do podniků, které využívají cloudově nativní vývoj.

Inovované HPE řešení poskytují vysoký výkon a energetickou účinnost pro podporu široké škály vyvíjených aplikací a použití. Nové servery HPE ProLiant RL Gen 11 obsahují jednu patici, která může obsahovat až 128 jader na soket pro škálovatelné výpočetní úlohy. Servery jsou ideální pro zákazníky, kteří nabízejí digitální služby, streamování médií, sociální platformy, e-commerce, finanční, on-line
a cloudové služby, jako jsou IaaS, PaaS a SaaS.

CloudSigma se stává prvním uživatelem serverů HPE ProLiant RL

CloudSigma, čistě cloudový poskytovatel IaaS a PaaS s pokročilými hybridními hostingovými řešeními, přinášející ekonomice digitalizaci, nabízí vysoce dostupné, flexibilní cloudové servery podnikové třídy a cloudová hostingová řešení v Evropě, USA, APAC a na Středním východě ve více než 20 místech. CloudSigma je jedním z nejvíce přizpůsobitelných poskytovatelů cloudu na trhu, který organizacím dává plnou kontrolu nad jejich cloudem a eliminuje omezení týkající se toho, jak uživatelé využívají své výpočetní prostředky.

Jako poskytovatel přizpůsobitelných cloudů potřebovala společnost CloudSigma agilní a otevřenou platformu, která by předvídala náklady a disponovala vysokým výkonem, a proto si vybrala servery HPE ProLiant RL300.

„S novými servery HPE ProLiant RL300 Gen11 využívající procesory Ampere jsme schopni nabídnout lepší cenový výkon v klíčových odvětvích, jako je umělá inteligence, strojové učení či služby pro zpracování dat. Zlepšená energetická účinnost pro nás zároveň znamená, že toho všeho je dosaženo
s výrazně nižším dopadem na životní prostředí,“
řekl Robert Jenkin, generální ředitel společnosti CloudSigma.

Dostupnost

Server HPE ProLiant RL300 Gen11 bude celosvětově k dispozici ke koupi nebo jako služba prostřednictvím HPE GreenLake v kalendářním roce Q3 2022 prostřednictvím partnerů HPE a HPE Channel.

Exit mobile version