Connect with us

Zprávy

GFI Exinda NetworkOrchestrator 7.5.3 aktuálně detekuje již více než 2 000 aplikací a protokolů

Společnost GFI Software, dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích, uvedla, že do svého řešení GFI Exinda NetworkOrchestrator v nově uvedené verzi 7.5.3 přidala 118 nových aplikačních signatur. Nyní tak řešení Exinda rozpozná více než 2 000 existujících aplikací a protokolů, jejichž výkonnost pak s pomocí řízení síťového provozu dokáže optimalizovat.

Nová verze rovněž posílila šifrování ke zvýšení ochrany nasazených řešení GFI Exinda proti potenciálním útokům. Při navazování bezpečného připojení se GFI Exinda NetworkOrchestrator spoléhá na šifrovací algoritmy a nově přidaná ochrana eliminuje zranitelnosti, a s tím minimalizuje i rizika možných útoků typu „man-in the-middle“ nebo pasivního odposlechu.

Za poslední rok se počet softwarových aplikací detekovatelných řešením GFI Exinda téměř zdvojnásobil. Reaguje tak na současný aplikační boom, který kromě počtu využívaných aplikací zvyšuje i nároky na využívání firemního internetu. Stále více kritických firemních aplikací závisí na dobrém přístupu ke kvalitnímu internetovému připojení, ale pokud nejsou stanoveny priority využívání aplikací, obrovské nároky na šířku pásma mohou narušit provoz firmy.

Podle nedávného dotazování společnosti GFI Software roste počet organizací, které mají chronické problémy s fungováním firemních aplikací v důsledku neefektivního řízení síťového provozu. Důvodem je růst počtu využívaných aplikací, když více než polovina dotázaných uvedla, že jejich organizace spoléhá na více než 10 aplikací. 35 % organizací zažívá problémy na každodenní bázi a jen 19 % své aplikace již nějakým způsobem prioritizuje s pomocí řešení typu GFI Exinda NetworkOrchestrator.

Řešení GFI Exinda NetworkOrchestrator poskytuje viditelnost do spravované sítě a dokáže identifikovat a řešit problémy se síťovým provozem dříve, než způsobí kritické problémy. Nabízí řízení propustnosti a traffic shaping postavený na firemní politice a dokáže analyzovat škodlivý a nestrategický provoz. S pomocí široké škály reportů poskytuje informace o kritických aplikacích v reálném čase, díky kterým může optimalizovat provoz sítě bez ohrožení obchodní kontinuity.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com