Connect with us

Zprávy

Fortinet vylepšuje jedinou skutečně konvergovanou síťovou a bezpečnostní platformu na trhu novou sadou síťových firewallů FortiGate 

Společnost Fortinet (NASDAQ: FTNT), přední světový poskytovatel širokých, integrovaných a automatizovaných řešení kybernetické bezpečnosti, představila nová zařízení FortiGate určená pro prostředí kampusů, poboček a hybridních datových center. Využívají speciálně vyvinuté čipy k akceleraci výkonu na bázi ASIC a integrované bezpečnostní služby FortiGuard založené na umělé inteligenci. Nová zařízení FortiGate 600F, FortiGate 3700F a FortiGate 70F vykazují lepší výpočetní výkon zabezpečení než konkurenční produkty. To znamená, že zákazníci, kteří zvolí zařízení FortiGate, získávají vyšší návratnost investic, lepší možnosti ochrany před pokročilými hrozbami a lepší uživatelskou zkušenost s konvergovanou síťovou a bezpečnostní platformou.

„FortiGate je více než jen nejrozšířenější síťový firewall na světě. Je to jedno z nejlepších řešení SD-WAN na trhu, výkonný kontrolér LAN Edge a 5G a zařízení, které jako jediné zajišťuje univerzální uplatňování politiky nulové důvěry při přístupu do sítě. A co je nejdůležitější, je to základ jediné skutečně konvergované síťové a bezpečnostní platformy, která je dnes k dispozici. Tato konvergence vzniká více než 20 let s pomocí vlastních speciálně vyvinutých čipů ASIC, integrovaných bezpečnostních služeb a systému FortiOS, jediného organicky vyvinutého operačního systému sdíleného v rámci celé bezpečnostní architektury Fortinet Security Fabric, která je konzistentní v lokálním i cloudovém prostředí,“ říká John Maddison, výkonný viceprezident pro produkty a marketingový ředitel společnosti Fortinet.

Klíčem je konzistentní konvergence sítí a zabezpečení

Síť hraje v dnešní době hybridního IT důležitější roli než kdy dříve tím, že propojuje uživatele, aplikace, fyzická umístění a multicloudová prostředí. Postupující digitalizace podporuje distribuovanost pracovníků, zařízení a dat, čímž se neustále rozšiřuje prostor pro digitální útoky. Schopnost organizace konzistentně konvergovat sítě a zabezpečení ve svých fyzických a cloudových umístěních bude zásadním předpokladem jejího úspěchu při zabezpečování těchto nových, rychle expandujících hranic.

Síťové firewally FortiGate slouží jako základ nejkomplexnější konvergované síťové a bezpečnostní platformy na trhu, jejíž všechny prvky jednotně využívají systém FortiOS. Díky tomu poskytuje pokročilé zabezpečení, které je úzce provázané s moderními síťovými funkcemi, jako je SD-WAN, univerzální řízení přístupu na principu nulové důvěry (ZTNA), řadiče LAN edge nebo podpora 5G. A protože byl FortiOS vyvíjen organicky s ohledem jak na sítě, tak na bezpečnost, je tato konvergence dostupná a konzistentní ve všech podobách, včetně fyzických zařízení, virtuálního stroje pro multi-cloud, kontejneru a SaaS. Díky tomu je zařízení FortiGate s všudypřítomným systémem FortiOS zásadním prostředkem umožňujícím modernizaci sítě s integrovaným zabezpečením ve všech jejích částech.

Nové síťové firewally FortiGate přinášejí konvergované sítě a zabezpečení do prostředí poboček, kampusů a hybridních datových center

FortiGate 600F podporuje dnešní dynamický kampus

  • Nová řada FortiGate 600F přináší konvergované síťové a bezpečnostní řešení pro nasazení na periferiích kampusů, které podporuje strategii přístupu na bázi nulové důvěry (Zero Trust Edge). Podniky řeší návrat do kanceláří a podporu hybridní pracovní síly. Nové prorůstové iniciativy v hybridním modelu IT vyžadují, aby síť podporovala služby rozšířených multimédií včetně přenosu videa a přístup k aplikacím. Pro potřeby dnešního nového, vysoce dynamického kampusu, přináší Fortinet do svých zařízení střední třídy schopnosti datacentrových řešení, včetně podpory v průměru sedminásobného počtu připojení za sekundu než srovnatelné nabídky na trhu. Tyto inovace umožňuje speciálně navržený síťový procesor NP7 ASIC společnosti Fortinet a zahrnují i vestavěné rozhraní 25GbE kvůli blokování laterálního šíření hrozeb. FortiGate 600F také nabízí inspekci SSL s propustností 7Gb/s a bezpečnostní služby založené na umělé inteligenci, které umožňují eliminovat slepá místa v síti.

 

FortiGate 3700F zajišťuje vysokorychlostní spojení mezi datovým centrem a multicloudem

  • Nový FortiGate 3700F zabezpečuje datová centra, která jsou součástí hybridních IT sítí a jsou důležitým faktorem na cestě digitální akcelerace. FortiGate 3700F jako jediné kompaktní síťové firewallové zařízení s vícero rozhraními 400 GbE podporuje vysokorychlostní připojení mezi datovým centrem a multicloudy a zajišťuje tak uživatelům optimální digitální zkušenost bez ohledu na to, kde jsou aplikace hostovány. Díky nízké latenci na úrovni blízké dvěma mikrosekundám podporuje také vysokofrekvenční obchodování. Nativně integrované vynucování přístupu k síti na principu nulové důvěry (ZTNA) u FortiGate 3700F umožňuje společnostem zavést explicitní přístup k aplikacím kvůli zajištění ochrany data a aplikací. Ve spojení s naší nově zavedenou službou průběžného sandboxingu zajišťuje FortiGate 3700F prevenci dosud neznámých útoků v reálném čase s minimálním dopadem na provoz.

 

FortiGate 70F podporuje transformaci rozhraní WAN  u poboček

  • Zařízením FortiGate 70F společnost Fortinet umožňuje podnikovému IT transformovat rozhraní WAN prostřednictvím SD-WAN, pokročilého zabezpečení, pokročilého směrování a vynucování ZTNA v jediném zařízení dimenzovaném pro podnikové pobočky. Model FortiGate 70F byl přepracován tak, aby umožňoval použití alternativních komponent v rámci strategie společnosti Fortinet zaměřené na zachování provozní odolnosti v souvislosti s problémy v dodavatelském řetězci.

FortiGate a bezpečnostní služby FortiGuard využívající umělou inteligenci

Tato nová zařízení se integrují se všemi nedávno oznámenými bezpečnostními službami FortiGuard založenými na AI, které se poprvé objevily ve FortiOS 7.2, včetně prvního průběžného sandboxingu, pokročilé ochrany zařízení pro prostředí OT a IoT, detekce vypuknutí nákazy poskytující okamžitá upozornění a skripty pro vyhledávání hrozeb, bezpečnostního dispečinku ve formě služby (SOC-as-a-Service) zajišťujícího vyhledávání a automatizaci na 1. vrstvě s možnostmi podpory 2. a 3. vrstvy, dedikovaného systému prevence průniku (IPS) a in-line zprostředkovatele zabezpečení cloudového přístupu (CASB). Veškeré bezpečnostní služby FortiGuard jsou založené na důvěryhodném strojovém učení, umělé inteligenci a nezávislém výzkumu laboratoří FortiGuard Labs a integrují se do celé bezpečnostní architektury Fortinet Security Fabric, aby lépe chránily před známými i neznámými moderními útoky v dnešním rozsáhlém rizikovém prostředí.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com