Connect with us

Zprávy

Evergreen One od Pure Storage má k dispozici záruku energetické účinnosti

Společnost Pure Storage oznámila další rozšíření své nabídky předplacených služeb. Změny se týkají mj. portfolia Evergreen a jejich součástí je nová smlouva o úrovni služeb (SLA) pro platformu Evergreen One. Tato smlouva představuje na trhu podnikových úložišť poskytovaných jako služba první a jedinou záruku energetické účinnosti a podporuje poslání společnosti Pure Storage poskytovat zákazníkům ty nejudržitelnější technologie úložišť.

Smlouva SLA o energetické efektivitě platformy Evergreen One: Po uvedení nástrojů Pure1 Sustainability Assessment a Energy Savings Visualizer, které pomáhají zákazníkům výrazně snížit jejich ekologickou stopu, zaručuje smlouva SLA pro platformu Evergreen One organizacím všech velikostí energetickou účinnost.

Smlouva o energetické účinnosti SLA umožňuje organizacím měřit maximální počet spotřebovaných wattů na jeden tebibajt (TiB, cca 1,1 terabajtů) úložiště. Pokud není garantovaný maximální počet wattů na TiB dodržen, mohou zákazníci požádat o kredity na služby společnosti Pure Storage. Ta dále provede nápravná opatření, včetně zahuštění nebo konsolidace úložiště, a to bez dalších nákladů pro zákazníka.

Růst předplacených služeb: V důsledku zvýšené poptávky stávajících i nových zákazníků po nabídkách předplatného – včetně portfolia Evergreen (Evergreen One, Evergreen Forever, Evergreen Flex), Pure Cloud Block Store a Portworx – společnost Pure ve třetím čtvrtletí fiskálního roku 2023 dosáhla ročních pravidelných příjmů (annual recurring revenue, ARR) z předplatného ve výši 1 miliardy dolarů. Této výše bylo dosaženo vůbec poprvé a znamená meziroční růst o 30 %. Také dosáhla příjmů z předplacených služeb ve výši 244,8 milionu dolarů, což představuje meziroční nárůst rovněž o 30 %.

Sektor podnikových úložišť dlouhodobě zatěžuje značná spotřeba energie, vysoké náklady, krátké cykly obnovy technologií, neplánované odstávky a celková složitost ukládání dat. Globální podniky se ale posouvají k zavádění flexibilních provozních modelů založených na spotřebě a moderních služeb, které jednak zvyšují hodnotu a efektivitu, jednak přispívají k celkovému snižování dopadu podnikání na životní prostředí.

Nedávný průzkum dopadu IT na udržitelnost ukázal, že 86 % ředitelů programů udržitelnosti si uvědomuje, že společnosti nemohou dosáhnout svých cílů udržitelnosti, aniž by výrazně snížily spotřebu energie v technologické infrastruktuře. Organizace však nemohou řídit udržitelnost bez spolehlivého a konzistentního způsobu jejího měření.

Platforma Evergreen One prostřednictvím globálního partnerského ekosystému společnosti Pure Storage umožňuje zákazníkům nejen využívat neustálé inovace, finanční flexibilitu a provozní agilitu, ale díky měření spotřeby wattů na TiB také dosáhnout nové úrovně energetické účinnosti. To vše podporuje splnění dlouhodobých cílů v oblasti udržitelnosti.

Program Evergreen Storage společnosti Pure, který byl poprvé představen v roce 2015, připravil půdu pro novou éru vlastnictví IT tím, že nabídl skutečné předplatné na inovace. V roce 2018 představila společnost Pure Storage první model úložiště založený na skutečné spotřebě, Pure as-a-Service (nyní Evergreen One). Služba poskytla agilitu a flexibilitu veřejného cloudového úložiště se zabezpečením a výkonem infrastruktury typu all-flash.

Na konci roku 2022 dosáhly roční opakované příjmy (ARR) společnosti Pure Storage z předplatného – podporované portfoliem Evergreen, Pure Cloud Block Store a Portworx – poprvé 1,0 miliardy dolarů. Platforma Evergreen One nyní zákazníkům umožňuje předplatit si garantovanou úroveň služeb (SLA) na podnikové úrovni v pěti kategoriích, včetně nulových plánovaných odstávek pro upgrade nebo údržbu, 99,9999% záruky provozuschopnosti, 25% rezervy kapacity úložiště vzhledem k jejímu využití, bezkonkurenčního výkonu úložiště sladěného s úrovní služby a energetické efektivity měřené podle spotřeby wattů na TiB.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com