Connect with us

Zprávy

Elvira představila kompletní portfolio 3D skenerů Scantech

Elvira, přední dodavatel 3D technologií a provozovatel portálu Abc3D, oficiálně představila ve svém showroomu kompletní portfolio 3D skenerů Scantech, které jsou nyní dostupné zákazníkům a partnerům v ČR a SR. Živé ukázky aktuální řady 3D skenerů, které následují po červnovém oznámení o zahájení distribuce produktů Scantech, ukázaly široké možnosti využití a aplikací v nejrůznějších odvětvích včetně automotive, letectví, zdravotnictví, ale například i v uměleckém designu.

Dostupné portfolio obsahuje tyto produkty Scantech:

  • iReal 2E – Pro skenování objektů, textury a lidského těla. Skener je určen jak pro práci v technických oborech, tak i v medicínských nebo uměleckých.
  • Simscan – Přenosný 3D skener na trhu, který se vejde do dlaně, s vysokým výkonem a přesností měření pro skenování v hůře přístupných místech.
  • KScan 20 – Průmyslový 3D skener pro profesionální aplikace, jak pro skenování velkých objektů, tak i malých dílů.
  • KScan Magic – Kombinuje infračervené a modré lasery do jediného přístroje, plně pokrývá požadavky na zachycení geometricky složitých modelů.
  • TrackScan P42 – Provádí velmi přesné dynamické 3D měření bez pomoci terčíků/značek, má široké uplatnění při kontrole kvality, vývoji výrobků, reverzním inženýrství apod.
  • MScan-L15 – Fotogrammetrický systém pro 3D sken velkých ploch rozměrných modelů.

3D skenery od společnosti Scantech dokáží pokrýt potřeby průmyslových podniků v řadě běžných situací. Zaprvé v případě, pokud potřebují vyrobit komponentu, ke které není k dispozici výkresová dokumentace, ať již z důvodu její neexistence nebo ztráty. Dalším příkladem je kontrola kvality vyráběných dílů, kdy se namátkou kontroluje, zda vybraný díl odpovídá požadovaným parametrům. Nebo je takto možné kontrolovat v určitých periodách opotřebení dílů během provozu s cílem vylepšovat jejich konstrukci a zvyšovat spolehlivost.

„Tlak na průmyslové výrobce v oblasti vývoje, kvality a spolehlivosti produktů neustále roste a podniky hledají způsoby, jak se s těmito požadavky co nejefektivněji vyrovnat,“ řekl Jan Šmejcký, ředitel společnosti Elvira. „Jsme přesvědčeni, že široké portfolio 3D skenerů Scantech poskytne těmto firmám významnou podporu a umožní nabízet jejich zákazníkům ještě lepší výrobky a služby.“

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com