Connect with us

Zprávy

Efektivnější zdravotnictví díky odolným mobilním zařízením

Celý zdravotnický sektor se od roku 2020 potýká s bezprecedentními výzvami. Jeho pracovníci se museli přizpůsobit novým podmínkám a zvýšení efektivity se stalo jednou z hlavních priorit. Mezi nejvýznamnější nástroje na cestě k vyšší efektivitě patří bezesporu digitalizace, a proto sáhlo mnoho dílčích organizací po moderní technologii, která by jim ulehčila každodenní procesy. Oblíbená se stala mobilní zařízení společnosti Panasonic TOUGHBOOK, jež splňují požadavky na odolnost, spolehlivost a konektivitu ve farmaceutickém průmyslu a pro záchranáře. České záchranné sbory ovšem výhody odolných tabletů objevili již mnohem dříve.

Čeští záchranáři používají odolné TOUGHBOOKY již přes 10 let

dravotnické záchranné služby prochází postupnou digitální transformací už od roku 2009, kdy se Zdravotnická záchranná služba Vysočina rozhodla ve svých sanitních vozech využívat odolná zařízení Panasonic. Následoval ji v roce 2013 Jihomoravský kraj a později i většina dalších krajských služeb. Sanitkám a záchranářům umožňují technologické inovace poskytovat bezpečnější, rychlejší a účinnější péči. Dříve musela posádka během zásahu i po skončení směny vyplňovat řadu dokumentů ručně, což bylo časově velmi náročné. Odolné TOUGHBOOKY spolu se Systémem mobilní podpory ZZS zefektivňují komunikaci mezi posádkou sanitky a lékaři na příjmu pacientů v nemocnici. Nedílnou součástí Systému je elektronická karta pacienta, navigační systém, aplikace pro příjmová pracoviště nebo modul pojišťovna, který zajištuje okamžité vyúčtování ošetření pacienta.

Jedním z důvodů, proč jsou odolná zařízení od Panasonicu tak oblíbená mezi záchrannými složkami po celém světě je kromě vysoké odolnosti a spolehlivosti také jejich zpětná kompatibilita. To znamená, že když se na trhu objeví nový model, například loňský TOUGHBOOK G2, mohou uživatelé téměř stoprocentně využít ekosystém příslušenství vybudovaný pro model předchozí. To umožňuje vytěžit maximum z nejnovější technologie bez dodatečných nákladů.

Mobilní výpočetní technika ve farmacii

Nesmírně obtížný úkol vyvinout a následně masově vyrábět vakcíny pro pandemii dostal farmaceutický průmysl pod drobnohled celého světa jako nikdy předtím. Výrobci léčiv dosáhli za 12 měsíců toho, co by obvykle trvalo roky. Jedním z faktorů tohoto úspěchu byly investice do technologií na modernizaci IT infrastruktury, které jim umožnily zpracovávat data mnohem rychleji.

Jako v mnoha jiných odvětvích je i pro pracovníky ve farmaceutickém průmyslu mobilní výpočetní technika stejně důležitým nástrojem jako pipeta a zkumavka. Vzhledem k jedinečnému prostředí však laboranti a výrobci léčiv vyžadují pro své potřeby zvláštní typ výpočetního zařízení.

Farmaceutičtí uživatelé potřebují zařízení, které je dostatečně lehké, aby se s ním mohli pohybovat po laboratoři nebo ve výrobním prostředí, ale zároveň má dostatečný výpočetní výkon a paměť pro zpracování komplexních souborů dat a informací. K tomuto účelu jsou ideální odolné notebooky nebo 2v1 zařízení Panasonic TOUGHBOOK se systémem Windows. Kvůli dlouhé pracovní době je základním kritériem zařízení dlouhá výdrž baterie a možnost výměny baterie za chodu, aby měl pracovník zařízení k dispozici po celý den.

Jedním z hlavních problémů, kterému technika v laboratořích čelí, je potřeba možnosti dezinfekce. To vyžaduje minimální krytí IP65 proti vniknutí vody a prachu. Společnost Panasonic také testuje a vyhodnocuje odolnost svých zařízení proti nejběžnějším dezinfekčním prostředkům používaným ve farmaceutickém průmyslu. Zkušební postup spočívá v tom, že se každá oblast na zařízení 10 000krát otře kapalným roztokem při tlaku 1 kg/cm2.

Mnoho farmaceutických výrobních prostředí vyžaduje, aby byly produkty uchovávány při extrémně nízkých teplotách, stejně jako některé vakcíny. Klíčové je tedy zajistit, aby vybraná zařízení mohla pracovat i v extrémních teplotách. Zařízení Panasonic TOUGHBOOK jsou ideální pro práci v extrémních podmínkách a jsou schopna pracovat při teplotách od -29 °C do 60 °C.

Autorem článku je Jan Šplíchal, marketingový manažer Panasonic TOUGHBOOK.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com