Connect with us

Zprávy

Eaton nasadil čtyři autonomní mobilní roboty MiR k optimalizaci intralogistických procesů

Společnost Mobile Industrial Robots (MiR), největší dodavatel autonomních mobilních robotů (AMR), oznámila, že továrna společnosti Eaton v rumunském Aradu nasadila čtyři autonomní mobilní roboty (AMR) od MiR, a to modely MiR500 a MiR200. Kromě toho plánuje nasazení MiR250, který se bude starat o přepravu ve vznikajícím závodě na povrchové montáže. Optimalizace vybraných procesů ušetřila čas a umožnila přeřadit zaměstnance na pozice s odpovědnějšími a méně fyzicky náročnými úkoly.

Hlavní výzvou závodu Eaton byl nedostatek zaměstnanců a provádění těžkých, fyzicky náročných aktivit. Před implementací AMR byl proces dopravy komponent na montážní linky a vyzvedávání hotových výrobků řešen zaměstnanci závodu, kteří používali manuální nebo elektrické vysokozdvižné vozíky. Tváří v tvář těmto výzvám se společnost zaměřila na automatizaci. Začalo to dvěma autonomními mobilními roboty MiR200. Tyto stroje unesou břemena o hmotnosti 200 kg a pohybují se maximální rychlostí 4 km/h. V roce 2022 nasadili další AMR – dva modely MiR500, které unesou náklad až 500 kg a jedou rychlostí až 7,2 km/h. Další nasazení je na cestě – robot MiR250 se bude starat o doručení a vyzvednutí produktů v nově zřízeném závodě věnovaném technologii povrchové montáže.

V současné době AMR provozují 52 výrobních linek a další související lokality. Roboty zahájí své úkoly poté, co obdrží signál od zaměstnance, přičemž stroje MiR500 přemisťují palety z linky do dokovací stanice. Roboty MiR200 začnou pracovat, když jim pracovník montážní linky oznámí, že chybí určitý materiál. Obsluha skladu poté přemístí požadovaný materiál z regálu na robota a vybere jednu z uložených tras. Když MiR200 dorazí na místo, signalizuje svou přítomnost zvukem, pracovník vyzvedne náklad a AMR se vrátí do nakládací stanice. Závod společnosti Eaton v Aradu je prvním rumunským závodem, který implementoval autonomní mobilní roboty MiR.

Roboty MiR v závodě Eaton v Aradu pracují šest dní v týdnu ve dvou směnách. MiR500 přepraví každý den více než 100 palet, přičemž urazí 120 – 150 metrů na jednu misi – celkem 12 -15 kilometrů za den. Modely MiR200 zrealizují každý den asi 150 různých tras, které pokryjí téměř 25 kilometrů. Dříve museli vzdálenost 40 kilometrů za den absolvovat zaměstnanci, kteří při provádění výše popsaných činností riskovali úrazy a plýtvali časem, který nyní mohou věnovat přínosnějším úkolům.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com