Connect with us

Zprávy

Dyson investuje půl miliardy liber do výzkumu a vývoje beauty produktů

Společnost Dyson se rozhodla investovat půl miliardy liber na  výzkum a vývoj beauty produktů. Tuto kategorii firma rozšíří o 20 nových produktů v průběhu následujících čtyř let. Dyson také zveřejnil výsledky komplexní studie týkající se výzkumu vlivu stylingu na různé typy vlasů a informace o zdraví a kvalitě vlasů lidí po celém světě.

Společnost Dyson dlouhodobě investuje do inovativních technologií. Před šesti lety způsobila revoluci v péči o vlasy uvedením vysoušeče vlasů Dyson Supersonic™. Unikátní přístroj využívá rychlé, kontrolované proudění vzduchu a inteligentní regulaci tepla sloužící k rychlému vysušení vlasů.

Společnost Dyson i nadále pokračovala ve vývoji a výrobě dalších produktů navržených tak, aby poskytovaly perfektní styling vyhovujícím všem typům vlasů a zároveň zamezovaly vystavení extrémnímu poškození teplem. Výzkum postupoval od struktury vlasů až po dynamiku proudění vzduchu. Současně Dyson při vývoji zohledňoval tepelné, mechanické a chemické poškození vlasů a unikátními technologiemi jim předchází.

Výzkum koluje Dysonu v žilách

Ve čtyřech technologických kampusech společnosti poskytuje Dyson šesti tisícovkám inženýrů a vědců přístup ke stovkám laboratoří. Tyto prostory umožňují testování nových nápadů a technologií 24 hodin denně. Aby odborníci skutečně pochopili, jak se chovají všechny typy vlasů, a aby i nadále identifikovali lepší a zdravější způsoby stylingu, vyvíjí různá testovací zařízení a používají u toho nejmodernější vybavení. Studenti i techničtí experti mají k dispozici skenovací elektronové mikroskopy, termo-kamery a laserové stroje, které umožňují pozorovat směr proudění vzduchu, což inženýrům pomáhá pochopit účinky vysokorychlostního proudění vzduchu i dopady poškození vlasů.

Vývoj technologií, které vyhovují všem typům vlasů a zároveň je chrání před nadměrným teplem, je po řadu let tím nejdůležitějším tématem a hnacím motorem výzkumu vztahujícího se ke stylingovým nástrojům. Dyson chce vlasům primárně rozumět, aby je mohl chránit při každém stylingu. Avizovaná investice vytvoří podmínky pro nové talenty v oblasti vlasové vědy a umožní otevření výzkumných laboratoří, kde se budou dál rozšiřovat obzory vědomostí týkající se vlasů a péče o ně. I s touto myšlenkou chce v následujících letech rozčlenit portfolio beauty produktů.

Od kořínků až po konečky – Dyson uvádí výsledky studie zaměřené na vlasy

Láska k vlasům vedla Dyson k vytvoření jedné z největších světových studií. Výzkum, který monitoroval 23 zemí a více než 23 000 lidí, se soustředil na zdraví vlasů, jak se k nim různí uživatelé Dyson stylingových nástrojů chovají a jaké mají návyky při péči o ně.

Vnímání vlasů a mýty o zdraví vlasů

7 z 10 respondentů uvedlo, že je nejvíce trápí výskyt lupů, mají šedivé nebo poškozené vlasy a také trpí vypadáváním vlasů. Tito účastníci si ale nemyslí, že mají vlasy zcela zničené.

67 % ze všech respondentů je také toho názoru, že jejich vlasy oplývají zdravím, ačkoliv je ve skutečnosti patrné poškození jejich vlasů.

Tento fakt dokazuje, že si 36 % respondentů pod pojmem „zdravé“ vlasy představuje vlasy lesklé, až 29 % z účastníků tak vnímá vlasy hebké a celkem 26% z nich připisuje dobrou kondici vlasů zdravé vlasové pokožce.

“Lupy, vypadávání vlasů a šedivé vlasy nejsou formy poškození, ale mají značnou vypovídající hodnotu o stavu pokožky hlavy a růstu vlasů. Poškození vlasů se váže k rozpadu vlasové kutikuly a hlubší vrstvy kůže, což může vést k tomu, že vlasy vypadají zkrouceně, jsou bez lesku nebo se často lámou. Nejlepší lék pro zdravé vlasy je prevence a co nejmenší vystavení možnému poškození. Vyhněte se tedy extrémnímu teplu, které zanechává vlasy slabší a náchylnější k lámání či roztřepeným konečkům“ říká přední vlasový odborník firmy Dyson, Rob Smith.

Studie ukázala návrat“ ke kořenům“

Vyhněte se příliš častému mytí, studie společnosti Dyson odhalila, že 8 z 10 lidí si myje vlasy každý den nebo jednou za 2 dny.

Spotřebitelé se po pandemii vrací ke starým návykům, Dyson odhaluje, že zatímco 6 z 10 spotřebitelů změnilo domácí stylingové návyky, nejméně 20 % se vrátilo ke svým rutinám, které měli před pandemií, a toto číslo stále roste.

6 z 10 lidí kvůli pandemii svou péči o vlasy přehodnotilo, vlasy upravuje méně, až 17 % dotázaných a 9 % respondentů používá také méně produktů na vlasy

V základní údržbě vlasů a ve stylingu stále vede používání fixačních laků na vlasy, hydratační přípravky, produkty dodávající lesk a 3-4krát týdně standardní kondicionéry.

“Četnost mytí vašich vlasů záleží na jeho typu, úrovně jejich zatížení a prostředí, ve kterém žijete. Přílišné mytí vlasům škodí a zbavuje vlasovou pokožku ochranné vrstvy kožního mazu, čímž se vlasy vysušují. Většinou platí, že čím více se vlasy mastí, tím častěji je umýváme. Například rovné vlasy se mastí díky vyšší tvorbě kožního mazu rychleji ve srovnání s vlnitými či kudrnatými vlasy, které přirozeně vytvořený maz absorbují, což vede k méně časté nutnosti mytí. Doporučujeme proto starat se pečlivě o vlasovou pokožku a používat šampony, které jsou určeny přímo pro váš typ vlasů. Nezapomínejte vzít v úvahu i úroveň znečištění prostředí, ve kterém žijete, protože kombinace znečištění a UV záření může k poškození vlasů také přispět“ doplňuje Rob Smith, odborník společnosti Dyson.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com