Connect with us

Zprávy

Digitální technologie přiblíží fanouškům dění závodu, který je historickým milníkem pro ženskou cyklistiku

Společnost NTT Ltd., globální poskytovatel technologických řešení, nabídne příznivcům cyklistiky zcela nové zážitky. Fanoušci ženské Tour de France u obrazovek i podél trasy se tak mohou těšit na unikátní data o závodnicích a pelotonu, živá vysílání i připomenutí ikonických momentů závodu přímo na oblíbených místech jednotlivých etap.

Zahajovací etapa Tour de France Femmes avec Zwift, jak zní oficiální název ženské Tour, odstartuje na Champs-Élysées 24. července, tedy v závěrečný den mužského závodu. Závodu žen se zúčastní 24 týmů po šesti jezdkyních a skončí 31. července v La Planche des Belles Filles. Společnost NTT, jež roli technologického partnera Tour zastává už osm let, si pro závod připravila řadu technologických vychytávek, které fanouškům přiblíží dění na trati, jednotlivé závodnice i detaily z ženského profesionálního pelotonu.

Digitální člověk i informace o ikonických místech Tour

Diváci se mohou těšit na Race Center, platformu k živému sledování dění na Tour de France Femme, a obsah na sociálních sítích pod hlavičkou @letourdata, kde se dozví zajímavé informace o závodnicích i průběhu Tour. Unikátní vhled do závodu přinesou také profily jezdkyň a jejich týmů i nové závodní rádio. Mezi další digitální zážitky, jež si NTT spolu s A.S.O. připravily pro diváky podél silnic i u obrazovek, patří:

  • Digitální člověk: NTT vyvinula interaktivní kiosek s realistickým lidským avatarem, jehož pohání umělá inteligence. Avatar zná příslušné informace o závodě a na požádání poskytne též turistické informace. Fanoušci Tour jej najdou v oficiální prodejně na Grand Départ (start závodu) v Kodani a také v kamionu NTT na konci každé etapy.
  • Vylepšené digitální dvojče: V loňském roce vytvořila NTT plnohodnotné digitální dvojče Tour de France. Pořadatelé tak měli v reálném čase přehled o dění v závodě a mohli zefektivnit svoji práci, což přispělo k hladkému průběhu celé Tour. Letos doznala technologie dalších vylepšení směrem k ještě většímu propojení informací a tím pádem i chytřejšímu řízení závodu. Pořadatelé se díky tomuto digitálnímu obrazu mohou rozhodovat rychle a informovaně, což je v dynamickém a komplexním prostředí závodu nezbytné.
  • Partnerství se společností Strava: Informační platforma @letourdata přinese ve spolupráci se společností Strava v reálném čase srovnání výkonů mezi amatéry, profesionály a držitelem puntíkovaného dresu alias králem hor. Diváci se tyto informace dozví přímo v průběhu závodu na sociálních sítích.

„Ženská cyklistika je na vzestupu, jak jsme viděli v roce 2020 při závodě La Course By Le Tour de France avec FDJ, který sledovalo více než 30 milionů diváků. Jsme nesmírně hrdí na to, že můžeme i nadále pomáhat rozšiřovat fanouškovskou základnu a být součástí tohoto historického milníku ženské cyklistiky. Je před námi ještě dlouhá cesta, ale už nyní s nadšením děláme vše, co je v našich silách, abychom zlepšili dostupnost tohoto sportu. Díky naší technologii můžeme přiblížit akci většímu počtu fanoušků než kdykoli předtím,“ dodává Michele McGuire, viceprezidentka pro poskytování řízených služeb v Evropě ve společnosti NTT.

NTT vytváří pro závody Tour de France největší „propojený stadion“ na světě. Tento koncept využívá nové digitální technologie za účelem efektivní organizace sportovních událostí, jejich hladkého průběhu a v neposlední řadě k vytváření atraktivních a zážitků pro diváky na místě i u digitálních obrazovek.

NTT je oficiálním technologickým partnerem Tour de France Femmes avec Zwift a dalších čtyřech ženských závodů, mezi které mimo jiné patří Paris-Roubaix Femmes, Fleche Wallonne Femmes a Liege-Bastogne-Liege Femmes. Více informací najdete na: https://services.global.ntt/tourdefrance.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com