Connect with us

Zprávy

Dell Technologies rozšiřuje nabídku edge řešení pro maloobchodníky

Společnost Dell Technologies rozšiřuje nabídku svých edge řešení s cílem pomoci maloobchodníkům rychle generovat vyšší hodnotu a pomáhat jim lépe využívat data o zákaznících získávaná na prodejnách.

Maloobchodníci zavádí edge technologie, aby drželi krok s požadavky trhu a zlepšili zákaznickou zkušenost ve svých prodejnách – od zkvalitňování prodeje potravin přes přípravu objednaného zboží k vyzvednutí nebo rychlé odbavení u pokladen po prevenci ztrát. Studie, kterou nedávno provedla společnost 451 Research, součást S&P Global Market Intelligence, pro Dell, zjistila, že růst zájmu o tyto technologie bude pokračovat, přičemž 77 % maloobchodníků očekává, že v příštích dvou letech výrazně zvýší investice do této oblasti. Bez holistického přístupu však může zavádění nových technologií v rozsáhlých geografických oblastech a lokalitách vést ke komplikovaným a izolovaným řešením, která zvyšují náklady maloobchodníků na správu IT.

„Maloobchodníci stále více využívají informační technologie a data na periferii sítě, aby nabídli personalizovanější a inteligentnější služby zákazníkům, které povedou k lepším obchodním výsledkům. Kvůli tomu nutně potřebují propojit doposud izolované technologie,“ říká Gil Shneorson, viceprezident pro edge řešení společnosti Dell Technologies. „Pomáháme maloobchodníkům tyto technologie snadno konsolidovat, aby byli schopni analyzovat data tam, kde vznikají, rychleji se rozhodovat a vybudovat v prodejnách přívětivé prostředí pro zákazníky i zaměstnance.“

Nová řešení od společnosti Dell spojují různé edge technologie tak, aby maloobchodníci mohli snadno spravovat a škálovat svou infrastrukturu od datových center po okraj sítě a zavádět ve svých provozovnách aplikace včetně partnerských digitálních aplikací s AI pro větší pohodlí svých zákazníků.

Zjednodušení maloobchodní edge infrastruktury a zlepšení customer experience

Dell Validated Design pro maloobchodní edge computing zjednodušuje a konsoliduje maloobchodní edge infrastrukturu a aplikace do jednoho celku, čímž zefektivňuje implementaci, správu a podporu. Díky integraci se souborem technologií VMware Edge Compute Stack poskytuje nové řešení maloobchodníkům jednotný pohled na edge IT prostředí ve všech provozovnách pro potřeby správy, sledování stavu systémů, tvorby a správy aplikací na edge zařízeních a bezpečného rozšiřování do dalších lokalit. Díky inteligentní platformě pro analýzu videa společnosti Deep North toto řešení podporuje aplikace založené na umělé inteligenci, které maloobchodníkům pomáhají využívat poznatky získané z dat ke zlepšení zákaznické zkušenosti v prodejnách – například k optimalizaci umístění zboží, prevenci ztrát produktů, sledování zásob, pomoci nakupujícím vyhnout se dlouhým frontám u pokladen a nasměrování zaměstnanců tam, kde mohou být v prodejně nejvíce nápomocni.

„Jsme rádi, že můžeme Dell podpořit naší platformou pro analýzu videa. Díky umělé inteligenci pomůžeme maloobchodníkům získat lepší přehled o tom, jak se jejich zákazníci v obchodě pohybují a uskutečňují své nákupy, a identifikujeme příležitosti pro zlepšení,“ říká Rohan Sanil, CEO a spoluzakladatel společnosti Deep North.

„Maloobchodníci mají jen jednu šanci zaujmout zákazníka ve své prodejně. Zároveň musí zajistit správný sortiment a množství zásob, zdraví svých zaměstnanců i zákazníků, bezpečnost provozovny a další otázky,“ říká Dave McCarthy, viceprezident společnosti IDC pro výzkum cloudových a edge infrastrukturních služeb. „Rešení Dell pro maloobchodní edge computing může maloobchodníkům všech velikostí pomoci zajistit rychlý a snadný přístup k informacím v reálném čase, díky nimž mohou prodejny fungovat inteligentněji a kvalitněji obsluhovat zákazníky.“

Společnost Dell pokračuje v inovacích pro edge computing v celém svém infrastrukturním portfoliu, aby podnikům pomohla zjednodušit implementaci a získat vyšší užitek:

• Zákazníci a partneři mohou vytvářet koncepty a spolupracovat na edge technologiích a aplikacích v inovačních laboratořích Center zákaznických řešení společnosti Dell Technologies. Tato centra spolupráce, k nimž nedávno přibyla nová laboratoř v texaském Round Rocku, pomáhají zákazníkům testovat stávající edge technologie a navrhovat vlastní řešení pro ověření konceptu, která budou nejlépe vyhovovat jedinečným požadavkům na pracovní zátěže podniků v maloobchodu, průmyslové výrobě, zdravotnictví a dalších odvětvích. Maloobchodníci mohou například před samotnou implementací v prodejnách ověřit a otestovat řešení pro sledování zásob, které následně rychle a jednoduše nasadí v edge prostředí.

• Síťový operační systém založený na otevřeném zdrojovým kódu Enterprise Sonic Distribution by Dell Technologies 4.0 nyní funguje všude od datových center po edge zařízení. Díky síťovým přepínačům, k nimž lze připojit vícero lokalit, mohou zákazníci zavádět, spravovat a monitorovat svá edge zařízení pomocí nástrojů, které znají z datových center. Nové řešení zjednodušuje provoz, poskytuje větší flexibilitu a rozšiřuje možnosti zajištění kontinuity provozu a případně i zotavení po havárii. Například díky bezproblémové síťové integraci, kterou SONiC 4.0 poskytuje, mohou maloobchodníci snadněji spravovat svou infrastrukturu od datového centra po maloobchodní prodejny a další periferní lokality prostřednictvím jediné, jednotné infrastruktury.

Edge řešení společnosti Dell pro maloobchodníky jsou nejnovějšími přírůstky do jejího rostoucího edge portfolia spolu s Dell Validated Designem pro edge computing v průmyslové výrobě, který bude brzy podporovat Digital Performance Management, nejnovější řešení PTC založené na ThingWorx. Služby Dell ProDeploy a ProSupport pomáhají maloobchodníkům urychlit nasazení edge řešení a podporují jejich prostředí prostřednictvím více než 60 000 specialistů a partnerů ve více než 170 zemích.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com