Zprávy

Dell Technologies pomáhá firmám vytvářet moderní pracoviště s využitím AI

Společnost Dell Technologies již brzy uvede na trh nejširší portfolio komerčních notebooků a mobilních pracovních stanic s neuroprocesory pro umělou inteligenci. Jsou navrženy pro vyšší produktivitu, spolehlivost a výdrž. AI, telemetrii a automatizaci například využijí k poskytování samoopravných funkcí. Nové, chytřejší notebooky dokáží také efektivněji pracovat s energií během videokonferencí. Při hovoru na Zoomu budou úspornější až o 38 %. Umělou inteligenci nabízí Dell také do chytrých náhlavních souprav pro komunikaci.

Firmy vnímají počítače s umělou inteligencí jako konkurenční výhodu. Poskytují jim náskok tam, kde je čas drahý a inovace klíčové. Právě pro tyto společnosti se Dell stává partnerem a dodavatelem. Dnes jim poskytuje komplexní ekosystém datových úložišť, technologií pro kyberbezpečnost nebo nástrojů pro komunikaci. Již brzy k němu přidá také nejširší portfolio počítačů s AI na trhu.

„Přenesení síly umělé inteligence do počítače je pro firmy přelomovým momentem, který jim umožní zvýšit produktivitu a urychlit inovace jako nikdy předtím,“ říká Sam Burd, prezident skupiny pro klientská řešení společnosti Dell Technologies. „S tím, jak se aplikace AI rozšiřují, počítače Dell s umělou inteligencí a náš ekosystém periferií, softwaru a služeb vybavují firmy nejlepšími technologiemi. Tím je připravují na budoucnost. Toto není jen nějaký přechodný trend, ale nutnost pro všechny, kdo si chtějí udržet konkurenční výhodu.“

Počítače s umělou inteligencí pro hybridní práci

Analytici odhadují, že počet počítačů s umělou inteligencí vybavených neurálními procesory (NPU) vzroste z téměř 50 milionů kusů v roce 2024 na více než 167 milionů v roce 2027. Celkem se budou podílet na téměř 60 % všech dodávek počítačů na světě. Tím, že NPU zpracovává procesy umělé inteligence, uvolňuje kapacitu CPU a GPU pro jiné činnosti. To má pozitivní vliv na plynulost, výkon, zabezpečení, výdrž baterie a produktivitu.

Na trhu firemních počítačů patří produkty společnosti Dell k těm, které excelují z pohledu inteligence, správy a bezpečnosti. S novou řadou notebooků Latitude a mobilních pracovních stanic Precision jde Dell ještě dále. Počítače jsou vybaveny procesory Intel Core Ultra s technologií Intel vPro pro vyšší výkon v oblasti práce s AI, který se promítá do produktivity a efektivity:

 • Efektivnější spolupráce. Videokonference s umělou inteligencí mají funkce jako automatické nastavení snímkování, rozostření pozadí a sledování očí. Při hovoru na Zoomu to znamená až 38% úsporu energie díky zapojení NPU. S Microsoft Teams získají uživatelé dalších 23 minut výdrže baterie při tříhodinovém hovoru.
 • Rychlejší vytváření obsahu. Rozdělení procesů umělé inteligence mezi CPU, GPU a NPU pomáhá uživatelům generovat obrazy metodou převodu textu na obraz více než 5krát rychleji.
 • Bezpečnější práce v hybridním pracovním prostředí. Více dodavatelů informačních technologií bude pokračovat ve vytváření aplikací pro počítač s umělou inteligencí. Například Dell Technologie spolupracuje se společnostmi CrowdStrike a Intel na přenesení bezpečnostních funkcí na zařízení prostřednictvím NPU. To poskytne komplexnější detekci hrozeb a pomůže zákazníkům odhalovat škodlivé stránky a bezpečnostní hrozby vyšší rychlostí ve srovnání s cloudovými řešeními.
 • Inteligentnější pracovní nástroje. Nová zařízení Dell s Windows 11 jsou vybavena funkcí Copilot, včetně speciální klávesy. Ta usnadňuje a urychluje práci napříč aplikacemi.

Automatizované služby s umělou inteligenci

S novými počítači přináší Dell také nové služby. Vycházejí z jeho dlouholeté expertízy s proaktivní a prediktivní automatizací, odborných znalostí a spravovaných služeb:

 • Sada ProSupport Suite pro počítače pomáhá maximalizovat dobu provozuschopnosti počítače a zvýšit produktivitu díky novým možnostem samoopravných schopností. Po připojení k Dell SupportAssist mohou zákazníci využívat telemetrii a umělou inteligenci k řešení problémů s PC bez lidského zásahu. Řešit lze například „chyby s modrou obrazovkou“, tepelné problémy a spoustu dalších věcí nejen v jednotlivých strojích, ale dokonce v celé flotile počítačů.
 • S novými službami pro správu mohou klienti řídit obnovu počítačové flotily s ohledem na potřeby, stárnutí i rozpočet.
 • Služby Digital Employee Experience Services for Gen AI pomohou vybavit zaměstnance nástroji a technologiemi umělé inteligence šitými na míru jejich rolím ve firmě.

Umělá inteligence v portfoliu Dell

 • V rodině notebooků Dell Latitude zaujme model Latitude 7350. Ve firemním prostředí se jedná o nejpoužívanější zařízení 2v1 na světě. Vyniká 8MP HDR kamerou pro kvalitní obraz v náročných světelných podmínkách. Vylepšení se dočkaly také ostatní notebooky v řadách 5000, 7000 a 9000, včetně modelů Latitude 7350/7450 Ultralight.
 • Nové mobilní a stolní pracovní stanice Dell Precision splňují požadavky na výkon náročných uživatelů jako jsou vývojáři. Novinkou v mobilních pracovních stanicích Precision jsou grafické procesory NVIDIA RTX™ 500 a 1000 Ada Generation Laptop. Kombinují možnosti AI se spolehlivostí pro práci odkudkoli. Stolní pracovní stanice Precision 3280 Compact Form Factor (CFF) pak představuje prostorově úsporný stroj pro nenáročný vývoj AI a kreativní aplikace.
 • Portfolio inteligentních náhlavních souprav společnosti Dell zahrnuje pět nových modelů. Bezdrátová náhlavní souprava Dell Premier ANC (WL7024) je vybavena mikrofony s potlačením šumu na bázi umělé inteligence. Rozlišují lidskou řeč od hluku na pozadí a upravují úroveň potlačení šumu podle aktuálního okolního prostředí. Díky vyspělým senzorům umí ztlumit/odpojit zvuk nebo třeba pozastavit přehrávání po sundání sluchátka z ucha.

Urychlení cirkulární ekonomiky

Jako lídr v oblasti cirkulárního designu se společnost Dell zabývá celým životním cyklem svých výrobků. Od zvyšování podílu recyklovaných materiálů až po snadnější opravu a zodpovědnou recyklaci zařízení.

 • Nové modely Latitude jsou prvními komerčními počítači na světě, které ve svých bateriích používají recyklovaný kobalt.
 • Notebook Latitude 7350 je nejsnadněji servisovatelná zařízení typu 2v1. Je vybaven opravitelným panelem displeje, což usnadňuje servis a prodlužuje jeho použitelnost.
 • Vzhledem k tomu, že firmy zkoumají možnosti obnovy svých zařízení s cílem optimalizovat potenciál využití umělé inteligence, pomáhají služby obnovy a recyklace společnosti Dell zákazníkům vyřadit a recyklovat jejich IT zařízení.

Dostupnost zařízení a služeb

 • Již dnes jsou k dispozici služby Digital Employee Experience pro GenAI.
 • 12. března: Mobilní pracovní stanice Precision.
 • 15. března: Spravované služby pro obnovu zařízení.
 • 26. března: Pracovní stanice Precision 3280 CFF (Compact Form Factor).
 • 14. dubna: Bezdrátová náhlavní souprava Dell Premier ANC (WL7024).
 • Konec dubna: Sada ProSupport Suite pro osobní počítače s funkcí samoopravy.
 • 2. čtvrtletí: Notebook 2v1 Latitude 7350 Detachable.

Chcete-li se dozvědět více o novinkách Dell s podporou AI, prohlédněte si oficiální tiskové materiály.

Exit mobile version