Connect with us

Zprávy

Dell Technologies Forum 2023 se zabývalo umělou inteligencí

Dell Technologies Forum, každoroční technologická akce, se letos uskutečnila 22. listopadu v pražském O2 Universu. Akce se zúčastnilo přes 1 000 profesionálů i nadšenců, které zajímají nové technologie a jejich využití pro podporu firemního růstu. Účastníci se seznámili s experty v oboru v rámci formálního programu i networkingu.

Dopolední program zahájila keynote Marca O’Regana, CTO pro EMEA společnosti Dell Technologies, po které následovala panelová diskuze k tématu umělé inteligence moderovaná Miroslavem Filipem, Enterprise Segment Sales Managerem z Dell Technologies. Diskuze se zúčastnili odborníci z SAS Insitute, Microsoftu a Intelu.

Odpolední program ukázal zapojení umělé inteligence napříč firemním IT

Odpolední program byl rozdělen na tři části. V hlavním sále proběhl program s názvem The DataCenter Story, který se zabýval moderním ukládáním firemních dat, jejich zabezpečením a obnovou v případě útoku. Představeny byly také nová řešení Dell APEX, která zajišťují plynulý přechod do multicloudu.

V druhém sále byly představeny nové produkty pro pracovní prostředí od počítačů, přes notebooky až po periferie, včetně procesorů Intel, nebo toho, jak do firemních procesů vstupuje umělá inteligence. Představeny byly také novinky v recyklaci produktů.

Program třetí části byl nazván Future of Servers, Edge & AI a experti se v něm zabývali novinkami v portfoliu Dell PowerEdge serverů nebo novou platformou Dell NativeEdge. Svými zkušenostmi přispěli také zástupci firem Microsoft, NVIDIA nebo AMD.

Obsahu jednotlivých tracků odpovídala také expo zóna, která nabídla přehlídku nejnovějších serverů a dalších infrastrukturních či bezpečnostních produktů, ale také počítačů, notebooků a periferií pro hybridní práci. Návštěvníci si mohli prohlédnout také Concept Luna, návrh udržitelného počítače.

Partneři Dellu si odnesli ocenění

V závěru konference společnost Dell Technologies udělila ocenění Partner Awards 2023. Partnerem roku se stala společnost DATA FORCE a programem provázel Milan Hrabovský – Regional Channel Sales Manager. Ocenění v celkem 10 kategoriích jsou udělována partnerům za rozvoj podnikání v rámci partnerského programu společnosti Dell Technologies a za to, že svým zákazníkům otevírají nové možnosti díky technologickým řešením.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com