Connect with us

Zprávy

Dell řady Latitude a Precision o nové modely notebooků a mobilních pracovních stanic

Dell Technologies rozšiřuje své produktové řady Latitude a Precision o nový notebook Latitude 9330 a mobilní pracovní stanice Precision 7670 a 7770. Svými funkcemi i konstrukcí jsou uzpůsobeny hybridní práci a nabízí možnost výběru z více konfigurací.

Nový notebook Latitude 9330 spojuje klíčové funkce pro spolupráci, konektivitu a ochranu soukromí v provedení 2v1. Je to první 13″ zařízení řady 9000, a nejtenčí z řady Latitude, s displejem InfinityEdge s poměrem stran 16:10. Zároveň se jedná o první notebook na světě s touchpadem uzpůsobeným pro spolupráci, který nabízí rychlý přístup ke ztlumení/aktivaci mikrofonu, zapnutí/vypnutí kamery, sdílení obrazovky a textovým zprávám při schůzkách přes Zoom. Jakmile schůzka skončí, ikony zmizí (přestanou být aktivní) a uživatelé mají k dispozici celou dotykovou plochu.

Latitude 9330 poskytuje veškerý potřebný výkon díky procesorům Intel® Core™ 12. generace a nabízí nejnovější možnosti připojení, včetně Intel® Wi-Fi 6E a 4G LTE nebo 5G. Uživatelé se mohou připojit ke dvěma sítím současně, přičemž systém vždy volí nejkvalitnější dostupné připojení. Díky nejnovějším funkcím nástroje Dell Optimizer si navíc uživatelé mohou být jistí, že na počítači Latitude 9330 mohou nerušeně pracovat z více různých míst, a to navzdory obecně sílícím bezpečnostním hrozbám a nespolehlivému Wi-Fi připojení. Nejnovější funkce inteligentní ochrany soukromí jednak skrývají informace na obrazovce, je-li detekována jiná osoba v blízkosti, a ztlumí jas obrazovky, když od ní odvrátíte zrak, což mimo jiné také šetří baterii. Ve spojení s automatickou krytkou objektivu kamery SafeShutter tyto funkce pomáhají udržet uživatele i jeho data v bezpečí

I v tomto případě se společnost Dell drží svého závazku užívat udržitelné materiály. Přibližně polovina klávesnice je vyrobena z udržitelných materiálů a samotné klávesy jsou vyrobeny ze 75 % z recyklovaného a obnovitelného materiálu. Zařízení je také vybaveno gumovými nožkami z biologického materiálu, kryt ventilátoru obsahuje recyklovaný plast, který by jinak skončil jako odpad v oceánu, a v různých dalších částech je rovněž využit odpadní plast. Notebook Latitude 9330 je dodáván v novém prémiovém balení vyrobeném výhradně z recyklovaných nebo obnovitelných materiálů, které jsou plně recyklovatelné.

Podpora kreativity se zaměřením na výkon

Nové mobilní pracovní stanice řady Precision 7000 se mohou pochlubit nejnovějšími inovacemi systému chlazení, profesionální grafikou, výkonnými procesory a novým designem, který poskytuje větší flexibilitu. Jedná se o pracovní stanice pro náročné úlohy – snadno si poradí s VR/AR, AI/ML, komplexním 3D CAD, kreativním grafickým a multimediálním softwarem i aplikacemi pro datovou vědu.

Mobilní pracovní stanice Dell Precision jsou poprvé k dispozici s 16“ displejem. Model Precision 7670 přináší i další prvenství, je dodáván ve dvou konstrukčních variantách (tenké a výkonné), uživatelé si tak mohou zvolit provedení, které nejlépe vyhovuje jejich každodenním potřebám. Dvě verze šasi nabízejí flexibilitu z hlediska škálovatelnosti a konfigurovatelnosti – umožňují přizpůsobit Precision 7670 konkrétním požadavkům na výkon, včetně výběru z různých procesorů a grafických karet, velikostí paměti, špičkových displejů (včetně nového OLED UHD+ s dotykovým ovládáním), typů a kapacit úložiště.

Uživatelé, kteří potřebují ještě větší zobrazovací plochu, ocení nový model Precision 7770 – nejvýkonnější 17″ mobilní pracovní stanici na světě, která nabízí nejširší možnosti přizpůsobení z celého portfolia a profesionálům na cestách poskytuje výkon srovnatelný se stolním počítačem. Precision 7670 i 7770 nabídnou v maximální konfiguraci nejvýkonnější procesory Intel Core 12. generace (i9), 16GB grafickou kartu NVIDIA RTX A5500 nové generace a 128 GB paměti DDR5.

Nové modely řady Precision budou prvními pracovními stanicemi, které budou vybavené paměťmi DDR5 nové konstrukce patentované společností Dell – tzv. CAMM. Moduly CAMM umožňují dosáhnout tenčí konstrukce šasi, aniž by to ovlivnilo výkon, a také zlepšují fyzickou přístupnost systému pro servis a změny konfigurace. Řada Precision 7000, která na trh přichází nejprve s moduly CAMM, bude následně k dispozici také v provedení s tradiční paměťmi typu SODIMM.

Zabezpečení je na prvním místě, a proto jsou Precision 7670 i 7770 vybaveny jedinečnými bezpečnostními prvky, které pomáhají předcházet neoprávněné manipulaci se zařízením, včetně detekce vniknutí do šasi, detekce vyjmutí baterie, kontaktních a bezkontaktních čteček čipových karet, tradičních a FIPS čteček otisků prstů a IR kamery pro bezpečné přihlašování.

Nástroj Dell Optimizer pro počítače Precision nabízí jedinečné reportingové a analytické funkce a je nastavený tak, aby optimalizoval výkon pro náročné aplikace. Disponuje i stejnými funkcemi pro ochranu soukromí, připojení a spolupráci, jako je stmívání obrazovky, když od ní odhlédnete, nebo možnost připojení ke dvěma sítím současně. Mobilní pracovní stanice Precision jsou také dodávány v nových obalech vyrobených výhradně z recyklovaných materiálů nebo materiálů z obnovitelných zdrojů.

Dostupnost:

Latitude 9330 bude celosvětově k dispozici v červnu 2022. Ceny budou upřesněny blíže datu uvedení na trh.

Precision 7670 a Precision 7770 budou celosvětově k dispozici ve 2. čtvrtletí účetního roku. Ceny budou upřesněny blíže datu uvedení na trh.

 

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com