Connect with us

Zprávy

Dell představuje souborové úložiště Dell APEX pro Microsoft Azure

Společnost Dell svým zákazníkům nově poskytuje souborové úložiště Dell APEX pro Microsoft Azure – vysoce výkonné multicloudové úložiště určené pro umělou inteligenci. Úložiště překlenuje mezeru mezi cloudovým úložištěm a zpracováním dat s pomocí umělé inteligence. Srdcem souborového úložiště Dell APEX pro Azure je PowerScale OneFS – osvědčené, vysoce výkonné a škálovatelné úložné řešení, na které dnes spoléhá více než 16 000 zákazníků po celém světě.

Přenesením výkonu úložiště PowerScale OneFS do cloudu Azure umožňuje Dell svým zákazníkům efektivněji konsolidovat a spravovat data, snížit náklady a zvýšit úroveň ochrany a zabezpečení – to vše při využití nativně cloudových AI nástrojů, které urychlují získávání důležitých poznatků. Souborové úložiště Dell APEX pro Microsoft Azure představuje nejpokročilejší úložiště tohoto typu v cloudu Azure.

„Potřeba multicloudových strategií nebyla nikdy zjevnější než v dnešní době, kdy dochází k prudkému vývoji digitálních technologií. Strategická spolupráce společností Dell a Microsoft představuje v tomto ohledu významný milník a nabízí zákazníkům svobodu zvolit optimální umístění pro ukládání a zpracování dat pro účely AI. Souborovým úložištěm APEX pro Azure společnost Dell naplňuje svůj závazek pomáhat podnikům rychleji inovovat a dosahovat důležitých pokroků s využitím AI,“ Kshitij Tambe, hlavní produktový manažer divize File and Object storage společnosti Dell Technologies.

Souborové úložiště Dell APEX pro Azure přináší do multicloudových prostředí efektivitu a všestrannost a umožňuje firmám naplno využít potenciál distribuovaných cloudových ekosystémů pro práci s AI. Implementace umělé inteligence se tradičně vyznačují izolovanými řešeními a fragmentovanou infrastrukturou. Souborové úložiště Dell APEX pro Azure však nabízí novou cestu – integrované funkce vysoce výkonného úložiště pro nasazení na infrastruktuře Microsoft Azure. Data lze jednoduše přesunout z lokálního prostředí do cloudu pomocí pokročilé nativní replikace bez potřeby refaktorovat architekturu úložiště. Jakmile jsou data v cloudu, je možné využívat veškeré funkce podnikového úložiště PowerScale OneFS. Díky rozšiřitelné architektuře s podporou až 18 uzlů a 5,6 PiB v jediném jmenném prostoru nabízí souborové úložiště APEX pro Azure škálovatelnost a flexibilitu, které však nejsou na úkor snadnosti správy.

V porovnání s Azure NetApp Files nabízí souborové úložiště Dell APEX pro Microsoft Azure:

  • 6x vyšší výkon clusteru
  • Až 11x větší jmenný prostor
  • Až 23x větší počet snímků na svazek
  • 2x vyšší odolnost klastru
  • Jednodušší a robustnější rozšiřování klastru

Čím se souborové úložiště Dell APEX pro Microsoft Azure dále odlišuje, je přizpůsobení potřebám zákazníků. Aktivní služby zákaznické podpory společnosti Dell dosahují u zákazníků 97% míry spokojenosti. Vysoce kvalifikovaní odborníci jsou k dispozici nepřetržitě po celém světě, aby řešili požadavky ohledně OneFS, minimalizovali výpadky a pomáhali zákazníkům udržovat vysokou úroveň produktivity a efektivity. Dnes již není nutné volit kompromisy mezi výkonem a použitelností – toto řešení poskytuje obojí, podle potřeb zákazníka. Souborové úložiště Dell APEX pro Azure je koncipované pro nasazení v hybridním cloudovém prostředí i pro skokové navyšování kapacity ve veřejném cloudu podle okamžité potřeby – ať pro tradiční pracovní zátěže podnikového IT nebo náročné aplikace GenAI. Nabízí nejvyšší výkon pro umělou inteligenci a umožňuje dosahovat nových úrovní inovací a efektivity.

Hlavní výhody souborového úložiště APEX pro Azure:

  • Jednoduchost díky multicloudovému konceptu: Urychluje multicloudovou implementaci a poskytuje konzistentní uživatelskou zkušenost v lokálních i cloudových prostředích. Nabízí nástroje pro automatizovanou replikaci bez nutnosti jakýchkoli změn v podkladovém cloudovém úložišti.
  • Extrémní flexibilita: Umožňuje snadno reagovat na změny požadavků pracovních zátěží a spravovat rychle rostoucí soubory dat pomocí pokročilých datových služeb OneFS a škálovatelné kapacitě až 5,6 PiB.
  • Kontrola nad daty: Poskytuje nativní AI nástroje na podporu nejnáročnějších pracovních zátěží.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com